Tron vs Cardano

Tron a Cardano jsou dva známé krypto projekty a dnes budeme porovnávat dvě mince v našem srovnání Tron vs Cardano.

Co je Cardano?

logo cardanoCardano (ADA) je blockchain třetí generace (bitcoin je blockchain první generace a Ethereum blockchain druhé generace). Je jedinečný v krypto prostoru, protože byl vyvinut s využitím vědecké filozofie a recenzovaného akademického výzkumu.

Cardano vytvořil Charles Hoskinson, an Ethereum spoluzakladatel a byla vyvinuta japonskou společností – EMURGO v partnerství s IOHK v roce 2015. Nativní kryptoměna platformy, ADA, byla vydána v roce 2017, přičemž první vrstva měla stanovený limit 45 milionů mincí.

Jeremy Wood a Hoskinson založili IOHK (Input Output Hong Kong), společnost zabývající se výzkumem a vývojem „zavázanou využívat peer-to-peer inovace blockchainu k vytváření přístupných finančních služeb pro všechny.“

EMURGO je společnost, která „vyvíjí, podporuje a inkubuje komerční podniky, které chtějí pomocí technologie blockchain revoluci ve svém odvětví.“ Společnost poskytuje většinu finančních prostředků na výzkum IOHK.

Kryptoměna ADA byla vyvinuta na podporu rychlých a bezpečných transakcí a také na zavádění inteligentních kontraktů.

Co je Tron?

tron logo pngTron je decentralizovaný protokol založený na blockchainu, jehož cílem je poskytnout platformu pro bezplatné publikování obsahu a také technologii distribuovaného úložiště.

Projekt založil Justin Sun, zakladatel populární čínské sociální aplikace Peiwo s miliony uživatelů.

Protokol umožňuje uživatelům volně publikovat, ukládat a vlastnit data a za jejich obsah jsou placeni v TRX, nativním kryptoměně této platformy.

TRX zahájeno v roce 2017 jako token ERC-20, ale v červnu 2018 zahájil blockchain vlastní hlavní síť a migroval všechny tokeny ve svém proprietárním řetězci.

Sun má dobré spojení s Alibaba a Ripple a byl uveden ve Forbesu „30 Under 30“ pro Asii. Zakladatel společnosti Tron je známý svou vytrvalou online aktivitou na Twitteru a sociálních médiích, kde zveřejňuje informace o všem, co se týká Trona nábožensky.

I když jeho taktiku humbuk neschvaluje mnoho z krypto průmyslu a komunity, dokáže vytvořit humbuk pro nadcházející projekty a oznámení.

Tron vs Cardano: Statistiky

Tron je v současné době na 12. místě podle tržního stropu ve výši 951 226 769 USD s objemem 24 obchodů ve výši 1 151 241 784 USD. Aktuální cena TRX je 0,014265 $. Cirkulační napájení pro TRX je 66 682 072 191 TRX z celkového počtu 99 281 283 754 TRX.

Cardano je v současné době na 13. místě podle tržního stropu ve výši 935 401 060 USD s objemem obchodování 24 ve výši 30 994 032 USD. Aktuální cena ADA je 0,036078 $. Cirkulující dodávka pro ADA je 25 927 070 538 ADA z celkového počtu 31 1112 483 745 ADA..

Pokud jde o hodnocení, ADA a TRX jsou si velmi blízké, i když si můžeme všimnout, že z hlediska denního objemu obchodování je TRX více obchodována.

Tron vs Cardano: Technologie a konsenzus

TVMBlockchain společnosti Tron provozuje TVM (Tron Virtual Machine), což je v podstatě Tronova verze virtuálního stroje Ethereum (EVM). TVM je lehký stroj založený na Turing Complete, který také implementuje koncept šířky pásma, aby se zabránilo přetížení sítě. TRON používá mechanismus konsensu Delegated Proof of Stake nebo DPoS.

DPoS je mechanismus decentralizovaného konsensu, který nevyžaduje žádnou těžbu, ve kterém držitelé vlastníků TRX účastní a hlasují pro „superpředstavitele“, kteří jsou producenty bloků v blockchainu TRON, a zástupci, kteří neplní svou práci, ztrácejí svoji pozici.

Cardano je založeno na variantě protokolu Delegated Proof of Stake s názvem Ouroboros, který je nabízen jako jediný protokol PoS s matematicky prokázanou bezpečností.

Ouroboros byl vyvinut vědci z University of Edinburgh, University of Connecticut, IOHK a Tokyo Institute of Technology.

Zainteresované strany ADA jsou také schopny „hlasovat a volit“ zástupce, kteří mají za úkol provést pro ně bloková potvrzení.

Zatímco zvenčí se zdá, že Cardano a Tron pracují na konsensu DPoS, Cardano vynaložilo více úsilí na rozvoj svého vlastního jedinečného konsensu. Díky tomu je ADA vítězem ve srovnání protokolu Cardano vs Tron.

Cardano vs Tron: Předpovědi pro rok 2020

logo cardanoOd chvíle, kdy se Cardano dostalo na trh, dosáhl jeho vývojový tým významného pokroku. Díky mnoha plánům svého plánu investoři věří, že Cardano bude v roce 2020 schopno dosáhnout hranice 1 $.

ADA je jedinečná kryptoměna, protože její kód byl napsán od nuly pomocí programovacího jazyka Haskell a má také vlastní algoritmus Proof of Stake, Ouroboros. Díky těmto funkcím je bezpečnější než jiné kryptoměny PoS a DPoS.

2020 očekává, že ADA vydá aktualizaci Goguen, která umožní funkčnost inteligentních smluv. Carando také hodlá navrhnout virtuální stroj s názvem IELE, který změní strukturu budoucích blockchainových projektů.

logo tronSpolečnost TRON vyvolala v krypto světě kontroverze a skandál z různých důvodů. Projekt byl obviněn z plagiátu jak jejich bílé knihy, tak kódu (údajně z Ethereum), a nedávno spoluzakladatel společnosti TRON tento projekt pokáral za to, že byl příliš centralizovaný.

Bylo také zjištěno, že top 27 reprezentativních uzlů má více než 170 milionů hlasů TRX, přičemž většinu z nich ovládá TRON.

Vývojáři společnosti TRON naplánovali svůj plán 10 let předem, což vyvolává určité obavy, jak bude tým schopen dosáhnout svých cílů.

Tron přesunul své zaměření směrem k tomu, aby se stal platformou dapp, přičemž počet vývojářů a aplikací v ekosystému nadále roste.

Analytici učinili pro Tron medvědí předpovědi v roce 2020 a neočekávali, že překročí hranici 0,02 USD.

Tron vs Cardano: Verdikt

Z technického hlediska má Cardano více sestavený tým složený z odborníků na vývoj a kódování, který zajišťuje pomalý, ale stálý pokrok v jejich projektu.

Tron je aktivnější z hlediska přítomnosti online a více se angažuje ve své komunitě.

Poznámka: Tento příspěvek byl původně publikován 3. listopadu 2018 a byl kompletně aktualizován kvůli úplnosti a věrohodnosti obsahu 7. ledna 2020.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me