Všichni nadšenci kryptoměny vědí, co je těžební algoritmus a whattomine je a co dělá. Proces těžby zahrnuje ověřování transakcí a generování nových bloků, aka nová mince, a algoritmus se časem zvyšuje v obtížnosti, aby upravil průměrné doby generování.

Existují však některé kryptoměny, které nelze těžit, mnoho z vás se možná diví, jaký to je, ale toto je pro další článek. V dnešním článku se podíváme na některé z populárnějších altcoinů, kterým chybí těžební pobídka, ale přesto jsou cenné.

Vlnění

Zvlnění nebylo vytvořeno, aby fungovalo jako běžná mince. Byl navržen tak, aby jej mohly využívat instituce v bankovním systému, nikoli jednotliví uživatelé, aby se urychlily přeshraniční transakce a vznikly levnější poplatky..

XRP, nativní měna platformy Ripple, nelze těžit a nemá žádné horníky. Transakce jsou ověřovány na soukromém blockchainu, aby byla zajištěna spolehlivost a rychlost.

Ale proč přesně nemůžete těžit XRP? Prvním důvodem je, že všechny mince Ripple byly vytvořeny a spravovány jedinou společností, a to Zvlnění laboratoří. I když popírají, že mají nad mincí úplnou kontrolu, což vedlo k mnoha polemikám ohledně tohoto aspektu.

Dosud bylo vytvořeno 100 miliard XRP a v současné době je v oběhu pouze 41 miliard. Na rozdíl od bitcoinu, který má rostoucí oběžnou zásobu z maximální zásoby 21 milionů, celkovou nabídku Ripple nelze upravit, protože všechny mince, které kdy budou existovat, byly předem vytěženy.

XRP je druhořadá mince podle tržního stropu 13 000 110 726 USD, se současnou cenou obchodování 0,316764 USD.

Hvězdný

Stellar blockchain má nativní měnu zvanou Stellar Lumens, XLM, kterou také nelze těžit. Když byla platforma spuštěna, byl vytvořen celkový limit 100 miliard XLM. Druhým způsobem, jak se generuje nový Stellar, je mechanismus inflace, který má pevnou sazbu 1% ročně. Nové mince se vydávají každý týden a obíhají hlasovacím systémem.

Stellar Development Foundation je nezisková organizace, která reguluje distribuci Stellarů.

Stellar dosahuje decentralizované dohody pomocí vlastního proprietárního konsensuálního algoritmu s názvem Stellar Consensus Protocol (SCP), který k dosažení dohody používá kvora / uzly.

Společnost XLM drží 7. pozici, pokud jde o tržní kapitalizaci, která se odhaduje na 1 948 363 405 USD, přičemž v současné době se obchoduje za 0,101850 USD za jednotku.

Cardano

Cardano je další kryptoměna, která pro svůj proces vytváření mincí nepoužívá konsenzus „Proof of Work“. Místo toho používá jejich proprietární algoritmus Proof of Stake s názvem Theobobos. Po uvolnění nového bloku nebudou vydány žádné nové mince ADA.

Stále však existuje proces těžby, který se podílí na procesu generování, a transakční poplatky jsou stále dány „horníkům“. Pojďme tedy pokračovat v WhatToMine a podívejme se, co se děje.

Těžaři jsou ve skutečnosti zúčastněné strany, což jsou těžební uzly, které sázejí finanční prostředky. Všechny zúčastněné strany jsou povinny vybrat vedoucího slotu, který je jediným subjektem, který je schopen uvolnit blok.

Každý slot představuje 20 sekund, což znamená, že blok je publikován v intervalu 20 sekund. Vedoucí automatu je volen zúčastněnými stranami pro každý slot.

ADA má tržní kapitalizaci ve výši 1 113 758 798 USD a její cena je 0,042957 USD, což je 11. místo.

EOS

EOS je neminovatelná mince, která využívá delegovaný protokol Proof of Work pro blokovou distribuci a konsenzus. Protokol zajišťuje, že všichni vlastníci mincí v síti mohou zvolit výrobce bloků.

Nové bloky jsou publikovány po dokončení 21 kol. Počet bloků, které může tvůrce uvolnit, závisí na tom, kolik hlasů dostal od vlastníků mincí.

EOS byl původně založen na blockchainu Ethereum, ale v roce 2018 spustil vlastní mainnet a poté byly vyměněny tokeny EOS ERC-20.

EOS je na 5. místě díky svému limitu 2 199 769 490 USD, který se aktuálně obchoduje za 2,43 USD.

NEO

NEO je další kryptoměna, kterou nelze těžit. Po dokončení vývoje vývojáři předem vytěžili 100 milionů mincí.

NEO blockchain používá k distribuci svého NEO v síti protokol Proof of Stake. Z dlouhodobého hlediska je shoda také distribuována.

Platforma má také další žeton kromě NEO, který se nazývá PLYN, přičemž tento žeton je dáván jako odměna těm, kteří vsazují NEO mince. PLYN slouží k úhradě transakčních poplatků v síti.

Většina kryptoměn PoS vyžaduje, aby uživatel udržoval otevřenou peněženku po celou dobu přijímání odměn za vklad, ale ne s NEO. Uživatelé tvrdili, že jejich peněženky se vsazeným NEO mohou produkovat PLYN, který lze každých 5 minut vybírat.

NEO je na 17. místě pro svůj tržní strop ve výši 497 960 833 USD a obchodní cena 7,66 USD je tato mince doporučená společností Whattomine?.

JOTA

Celková nabídka IOTA byla omezena na 2 779 530 283 mincí. Všechny coiny byly vytěženy během jeho ICO fáze a stejně jako Ripple, jediný způsob, jak získat IOTA, je jejich nákup na burze nebo přímo od její společnosti. IOTA je projekt vytvořený za účelem navázání komunikace mezi stroji připojenými k internetu věcí (IoT).

Její základní technologie, Tangle, je nová datová struktura, která běží místo blockchainu pomocí Directed Acyclic Graph. Chcete-li provést platbu v této atypické distribuované účetní knize, musíte ověřit dvě další platby jiných uživatelů.

MIOTA je držitelem 13. žebříčku za svůj strop 818 027 285 $ a hodnotu 0,294 304 $.

Závěrečné myšlenky na vydání whattominu

V kryptoměně jsou těžební pobídky tím, co udržuje horníky při ověřování transakcí a provozu sítě.

Jak nám však ukázala některá krypta, existují i ​​jiné způsoby, jak udržet konsenzus a motivaci uživatelů v síti, například vytyčování nebo vývoj solidního případu použití dané mince. Uvidíme v dalším článku WhatToMine přesně tak zůstaňte naladěni.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me