Breaking: Facebooková kniha Libra Whitepaper odhaluje misi za spuštěním mince Libra

reklama Phemex

A dlouho očekávaný whitepaper kryptoměny Facebooku vyjde 18. června 2019 podle plánu. Podle zveřejněného dokumentu bude kryptoměna Facebooku nazývána „Libra“ a mince se objeví v první polovině roku 2020.

Facebook uvádí na trh Whitepaper o librových mincích

Podle bílý papír, Libra coin bude postaven na Libra Blockchain a bude podpořen stabilní digitální měnou. Mince bude spuštěna v první polovině roku 2020. Avšak v redakce Stránka Facebooku, sociální gigant hovoří o plánu na rok 2020 a uvádí o Calibře, která je novou dceřinou společností Facebooku. V prohlášení se uvádí, že s finančními službami společnosti Calibra se uživatelé mohou účastnit sítě Libra a jako vůbec první produkt, který společnost Calibra uvede na trh, by byla digitální peněženka pro mince Libra.

Dnes sdílíme plány pro Calibru, nově vytvořenou dceřinou společnost Facebooku, jejímž cílem je poskytovat finanční služby, které lidem umožní přístup a účast v síti Libra. První produkt, který Calibra představí, je digitální peněženka pro Libru, novou globální měnu poháněnou technologií blockchain. Peněženka bude k dispozici ve službách Messenger, WhatsApp a jako samostatná aplikace – a očekáváme, že bude spuštěna v roce 2020.

Mise za librami

Vrátíme-li se k dokumentu Libra, posláním je „umožnit jednoduchou globální měnu a finanční infrastrukturu, která zmocní miliardy lidí“. Jak již bylo řečeno, cílem Facebooku je nabídnout finanční řešení všem 1,7 miliardám dospělých, kteří nemají bankovní účet, i když téměř 1 miliarda lidí má přístup k mobilním telefonům a internetu.

Úvodní část Whitepaperu Facebooku o Facebooku diskutovala o postoji Govta ke krypto a vysvětluje, jak málo stávajících projektů obchází předpisy. Říká, že Facebook věří ve spolupráci s entitami včetně regulačních orgánů, aby uspěly v tomto sektoru, čte to;

Věříme, že spolupráce a inovace ve finančním sektoru, včetně regulačních orgánů a odborníků v různých průmyslových odvětvích, je jediným způsobem, jak zajistit, aby tento nový systém podporoval udržitelný, bezpečný a důvěryhodný rámec. A tento přístup může přinést obrovský skok vpřed směrem k levnějšímu, přístupnějšímu a propojenějšímu globálnímu finančnímu systému.

Dnes se Facebook spojuje s 27 organizacemi z celého světa, aby založil neziskovou asociaci Váh a…

Mark Zuckerberg ಅವರಿಂದ ಈ ದಿನದಂದು ಪೋಸ್ಟ್ ಮಾಡಲಾಗಿದೆ ಮಂಗಳವಾರ, ಜೂನ್ 18, 2019

Specifikace Libra Coin

Pokud jde o postavení Váh jako digitální měny, dokument stále přidává spolehlivou digitální měnu a infrastrukturu, které snad svět musí být svědkem „internetu peněz“.

Zabezpečení finančních aktiv na vašem mobilním zařízení by mělo být jednoduché a intuitivní. Pohyb po celém světě by měl být stejně snadný a nákladově efektivní jako – a ještě bezpečnější než – odesílání textových zpráv nebo sdílení fotografií bez ohledu na to, kde žijete, co děláte nebo kolik vyděláváte.

Dokument dále definoval Váhy ve třech různých aspektech, díky nimž se stal inkluzivním finančním systémem a mezitím zmocnil miliardy lidí.

  1. Je postaven na zabezpečeném, škálovatelném a spolehlivém blockchainu;
  2. Je krytá rezervou aktiv navržených tak, aby jí poskytla skutečnou hodnotu;
  3. Řídí ji nezávislá asociace Váh, jejímž úkolem je vývoj ekosystému.

Kryptoměna Libra bude fungovat na svém nativním blockchainu s názvem „Libra Blockchain“, který je otevřeným zdrojem. Kromě toho byl blockchain postaven s ohledem na zabezpečení, škálovatelnost, efektivitu v úložišti a propustnosti a budoucí adaptabilitu.

Proč jsou Váhy stabilní mincí?

Jak bylo uvedeno, Váhy budou kryté rezervou skutečných aktiv a podle zprávy z papíru je to proto, že – Váhy je třeba přijímat na mnoha místech a všude je snadnější přístup.

Košík bankovních vkladů a krátkodobých státních cenných papírů bude držen v rezervě Váh pro každé Váhy, které jsou vytvořeny, čímž se buduje důvěra v jejich vnitřní hodnotu. Libra Reserve bude spravována s cílem uchovat hodnotu Váhu v průběhu času.

Jak již bylo uvedeno, měna je koncipována jako stabilní digitální měna a bude také podporována konkurenční sítí burz pro nákup / prodej mince Libra s jejich fiat měnou – směnný kurz bude samozřejmě středem pozornosti burz.

Váhy jsou navrženy tak, aby byly stabilní digitální kryptoměnou, která bude plně krytá rezervou skutečných aktiv – rezervou Váh – a bude podporována konkurenční sítí burz nakupujících a prodávajících váhy.

Sdružení Váh

Více o tom – vytvořila také nezávislou neziskovou členskou organizaci nazvanou „The Libra Association“. Sdružení má sídlo v Ženevě ve Švýcarsku, které se ujme klíčového úkolu poskytnout rámec pro správu sítě a rezerv a také bude pomáhat při udělování grantů na sociální dopad na podporu finančního začlenění. Rovněž odhalila své „zakládající členy“ a zejména jména několika členů jsou ti, kteří byli dříve označováni jako investoři projektu Libra.

Následuje Zakládající člen sdružení Libra, kde Facebook doufá, že do první poloviny roku 2020, kdy je plánováno skutečné uvedení Libra coinů na trh, bude mít přibližně alespoň 100 členů.

Platby: Mastercard, PayPal, PayU (Naspers ‘fintech arm), Stripe, Visa

Technologie a tržiště: Booking Holdings, eBay, Facebook / Calibra, Farfetch, Lyft, MercadoPago, Spotify AB, Uber Technologies, Inc.

Telekomunikace: Ilias, skupina Vodafone

Blockchain: Anchorage, Bison Trails, Coinbase, Inc., Xapo Holdings Limited

Rizikový kapitál: Andreessen Horowitz, průlomové iniciativy, Ribbit Capital, Thrive Capital, Union Square Ventures

Neziskové a mnohostranné organizace a akademické instituce: Creative Destruction Lab, Kiva, Mercy Corps, Women’s World Banking

„Move“, nový programovací jazyk & Váhy Blockchain

Dokument Libra dále hovoří o novém programovacím jazyce nazvaném „Přestěhovat se„Spuštění má v úmyslu implementovat vlastní transakční logiku a inteligentní smlouvy nad Libra Blockchain. Kromě toho je tento blockchain Libra jedinou datovou strukturou, která zaznamenává historii transakcí a stavů v čase – v případě stávajícího a předchozího blockchainu však blockchain považuje za kolekci bloků transakcí.

Vzhledem k tomu, že cílem Váh je jednoho dne sloužit miliardám lidí, je Move navrženo s bezpečností a zabezpečením jako nejvyšší prioritou, uvádí Whitepaper a dodává; Pro usnadnění dohody mezi všemi uzly validátoru o transakcích, které mají být provedeny, a pořadí, v jakém jsou prováděny, přijal Libra Blockchain přístup BFT pomocí konsensuálního protokolu LibraBFT.

Pokud jde o přísnější údaje, Facebook to vysvětluje;

Libra Blockchain je pseudonymní a umožňuje uživatelům uchovávat jednu nebo více adres, které nejsou spojeny s jejich skutečnou identitou.

Takže čtenáři, co si myslíte o Facebooku Libra Coin.? Myslíte si, že Libra coin povede v krypto prostoru stejně jako Facebook v sociálních médiích?? Dejte nám vědět v komentáři níže

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map