Vitalik zkoumá růst v síti Ethereum od roku 2017, co bude dál v roce 2020?

reklama Phemex

Poslední tři roky uběhly rychle, protože kryptoměnový průmysl byl svědkem jednoho ze svých nejrychleji rostoucích období vůbec. Od chvíle, kdy v prosinci 2017 – lednu 2018 dosáhla historicky nejvyšší ceny, zažilo Ethereum zrychlený růst komunity a vývoje platformy a Vitalik Buterin, spoluzakladatel společnosti Ethereum, se vydal na Twitter, aby se podíval zpět na některý pokrok v minulém roce.

Vitalik se ohlíží za úspěchem Etherea od roku 2017

Společnost Vitalik uvedla v krátkém uznanlivém tweetu několik projektů, které zajistily pokračující růst blockchainu od roku 2017 Bull Run. Maker, Uniswap, kumulativní nulové znalosti (ZK) a testovací sítě v síti plánovaného dokladu o podílu (PoS) provedly snížení. Vitalik však vyzval projekty, aby neztratily krok v rozvoji nebo neriskovaly „dohonění“ jiných projektů.

Věci, které Ethereum v roce 2020 má, v roce 2017 nikoli:

* Uniswap

* https://t.co/wwBUgU78ob

* Stav

* MakerDAO

* ZK Rollups (např. Loopring), >2k TPS kapacita

* Testovací sítě PoS

* Strýček ceny < 10% s 10m plynovými bloky

* Gitcoinové granty


Přesuňte tyče rychleji, jinak to dohoníme!

– vitalik.eth (@VitalikButerin) 27. března 2020

V reakci na výše uvedený tweet se blíže podíváme na zrychlený vývoj největší inteligentní kontraktové platformy a nadcházející spuštění v síti.

Ethereum v nejlepších letech od svého uvedení na trh

Řada čtenářů může namítnout, že síť ETH dosáhla svého vrcholu v roce 2017 během masivního býčího běhu. Vzhledem k jejímu nárůstu na 1400 $ během tohoto období může argument platit, ale trvalý růst v síti, protože i během kryptozimy v roce 2018 ukazuje, že nejlepší roky Ethereum byly od bezprecedentního vzestupu.

A. Exponenciální růst v prostoru Defi

Hodnota a počet decentralizovaných finančních aplikací založených na ethereu se od roku 2017 vyšplhaly do neuvěřitelných výšek. Na svém vrcholu měly produkty Defi jako Maker, Synthetix a Uniswap aktiva přes 1 miliardu USD, což je velkorysý růst z 5 USD, které drželi v Říjen 2017. Ano, 5 dolarů!

Obrázek: Defipulse

V současné době činí celková hodnota zamčená v produktech Defi 624 milionů USD.

B. ZK-Rollups dosahují 2000 tps

Další oblastí, která je svědkem zvýšené inovace a vývoje, jsou kumulativní nulové znalosti, řešení druhé vrstvy ke zvýšení škálovatelnosti blockchainu Ethereum. Za poslední tři roky byly kumulativní ZK, jako je Loopring, schopné otestovat více než 2 000 transakcí za sekundu, což je obrovský krok od dokončení etherea 7-15 tps.

C. Stabilní mince založené na ERC-20

Jedním z největších úspěchů etherea za poslední tři roky musí být stabilní coiny jako je Tether (USDT) pohybující se do řetězce. V současné době činí stabilní mince na blockchainu Ethereum více než 4,5 miliardy USD – USDT vede balíček s 4,1 miliardami USD. Počet stabilních mincí na ethereu před rokem 2017 se také zvýšil z přibližně 10 na začátku roku 2017 na více než 50 v době psaní.

Vitalik však zmařil „centralizovanou povahu některých těchto stabilních mincí s uvedením,

Je to také impozantní číslo, ačkoli imo některé z centralizovaných stablecoinů neodráží ani decentralizační hodnoty ethereum minimalizující důvěru / autoritu, ani tradiční hodnoty dobrého centralizovaného řízení, takže je raději nebudu zdůrazňovat

– vitalik.eth (@VitalikButerin) 27. března 2020

Od roku 2017 existuje celá řada vývojových trendů, včetně věštců, vytváření grantů Gitcoin a přechodu na síť proof-of-stake (ETH 2.0), jejíž spuštění se očekává letos.

Co dál pro Ethereum v roce 2020?

Na začátku roku Vitalik ujistil komunitu, že síť je silnější než kdy jindy, a to uprostřed rachotu neúspěšného spuštění ETH 2.0. Podle dřívějších zpráv signalizujících novou éru druhé největší kryptoměny má být přechod Etherea na PoS dokončen letos.

Několik projektů navíc nadále staví na platformě, jako je platforma digitální měny centrální banky (CBDC), eThaler, jejímž cílem je poskytnout vládám centrální banku pro spotřebitelskou bránu pro snazší a efektivnější platby.

Podělte se s námi o nadcházející vývoj na ethereu v roce 2020 níže.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map