Zakladatel společnosti Ethereum Vitalik Buterin sdílí své postřehy o kryptoekonomii

reklama Phemex

Ethereum zakladatel Vitalik Buterin, když s ním provedl rozhovor Tyler Cowen kvůli podcastu Mercatus Center, rozlil fazole na to, co nazývá „Kryptoekonomie„A jak dynamika trhů mění svět kryptoměn.

Dotkl se také bodů, jako je porozumění blockchainu, jeho styl vyzvedávání jazyků, centralizace a způsoby, jakými lze krypto ocenit.

Kryptoekonomie je rodící se, ale drží klíč do budoucnosti

Vitalik, zakladatel společnosti Etherový protokol vysvětlil, že kryptoekonomie je ekonomie specializovaná na konkrétní soubor okolností, které je třeba přesně specifikovat, aby její mechanika fungovala. Podle něj se kryptoekonomie řídí standardy počítačového programátora, a nikoli standardem soudce nejvyššího soudu, což znamená, že nedodržuje etiku, která není naprogramována.

Podle něj

“Ať jsou vaše pravidla pro odměňování a penalizaci uvnitř mechanismu jakákoli, musí být specifikována jako část kódu Solidity, kód Viper, bez ohledu na programovací jazyk, který v dané sadě používáte.” To je mnohem přísnější omezení, než mají tvůrci politik, kteří píší zákony. “

Cryptoeconomics vezme ekonomii s těmito omezeními a sčítá postřehy z oborů, které jsou si docela blízké, což může být něco jako kryptografie, teorie informací, matematika a distribuované systémy, včetně veškerého výzkumu kolem konsensuálních algoritmů, hash funkcí, podpisů, nuly – důkazy o znalostech a co víme o všech těch primitivech.

Podle Buterin, jedna věc, kterou ekonomie mohla dát, ale zatím ji nedala, je, jak stimulovat chování člověka – co by člověka motivovalo nebo demotivovalo k určitým činům.

Vitalik má také pocit, že blockchainy a kryptoměny si koupily kulturní vývoj, že samotná technologie integruje mnoho aspektů decentralizace, pokud jde o způsob jejich výroby a způsob života a spolupráce a budování věcí.

Kryptoměna v rámci velkého experimentu

Podle Vitalik, Kryptoměny jsou součástí velkého experimentu toho, co se stane, když vytvoříte finanční systém, který je skutečně zcela bez tření, kde se pohybuje bitcoin nebo ethereum z vaší peněženky do aplikace, do chytré smlouvy nebo cokoli jiného, ​​je opravdu tak jednoduché, jako když se přihlásíte na web nebo kliknete na e-mail. Podle něj je to ekosystém kryptoměny, který přiměl lidi přijímat mikroplatby, což mnoho lidí považovalo za nemožné.

Pokud jde o budoucí technologické nebo technické průlomy v souvislosti s blockchainem, Vitalik věří, že by každá technologie, která poskytuje škálovatelnost blockchainové transakce, která má zpracovat více transakcí za sekundu, nebo ta, která zvyšuje uživatelskou zkušenost z hlediska použitelnosti a bezpečnosti, mohla.

Na otázku ohledně právního nebo regulačního prostředí, které mu může pomoci dosáhnout jeho vize ethereum, Vitalik řekl, že mnoho regulačních změn nemůže pomoci, pokud jde o technický vývoj ethereum. Podle něj mohou místa, kde regulace skutečně může pomoci, ve vývoji prostředí kryptoměny prací na věcech, jako je finanční gramotnost.

Rovněž věří, že regulace je stále velmi specifická pro konkrétní aplikace a měla by být otevřená experimentům.

Vitalik o metodě oceňování kryptoměn

Při oceňování kryptoměn Vitalik zmínil, že to hodně závisí na způsobu, jakým kryptoměna probíhá. Jedním ze způsobů, jak měřit hodnotu, je podle Vitalika zacházet s kryptoměnou jako s korporací, která shromažďuje výnosy prostřednictvím transakčních poplatků, zejména v případě, kdy jsou transakční poplatky buď spáleny, nebo jsou přerozděleny vlastním validátorům důkazu o podílu kryptoměny . V tomto případě je ocenění kryptoměny čistou současnou hodnotou transakčních poplatků, které získává. To samo o sobě překvapivě dává docela slušné ocenění.

Jiný způsob, jak ocenit kryptoměny z hlediska jejich kapacity jako prostředku směny. Pak máte MV = PT (Fisherova rovnice) a všechny tyto další modely Každá proměnná označuje následující:

M = peněžní zásoba, V = rychlost oběhu (kolikrát peníze změní majitele), P = průměrná cenová hladina, T = objem transakcí se zbožím a službami.

Existuje také tento model úložiště hodnoty, kde jej lidé drží, protože očekávají, že si ho v budoucnu udrží více lidí, a protože lidé stále bohatnou a populace stále roste.

Podle Vitalika bylo více než o metodě důležité mít příběh, proč si udrží svou hodnotu na základě různých ekonomických modelů.

Vitalik byl velmi upřímný ve svém přístupu k zodpovězení různých otázek Tylera Cowena, od kryptoekonomie až po oceňování kryptoměn. Stále existují některé body, o kterých byl také velmi vágní, ale stále měl dost na to, aby poskytl vhled.

Je Vitalik dostatečně dobrý na to, aby viděl budoucnost kryptů? Dejte nám vědět své názory na stejné.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map