Coinbase vítá zprávu o integritě virtuálních trhů v New Yorku, ale vyvrací zjištění

reklama Phemex

Do 48 hodin od vydání zprávy o integritě virtuálních trhů v New Yorku vydané státním úřadem generálního prokurátora v New Yorku (dále jen „OAG“), Coinbase, burza kryptoměn zprávu uvítala, ale vyvrátila některá zjištění.

Coinnbase věří, že zpráva skresluje fakta

Zpráva, která vznikla po shromáždění podrobností shromážděných z 9 významných burz, které působí v oblasti New Yorku, dospěla k závěru, že několik burz kryptoměny, které zkoumala, je zranitelných vůči manipulaci s trhem, vyvolalo odpor hráčů z oboru. Konkrétní komentář ve zprávě k Coinbase byl

“Coinbase prozradil, že téměř 20 procent realizovaného objemu na její platformě lze přičíst jeho vlastnímu obchodování.”

Tento komentář u společnosti Coinbase nešel dobře a V příspěvku na blogu hlavní politický ředitel společnosti Coinbase Mike Lempres napsal, že tvrzení OAG ve zprávě vedla ke zkreslení obchodů burzy v médiích.

V odpovědi konkrétně na komentář Lempres objasnil, že Coinbase „neobchoduje ve prospěch společnosti na vlastnickém základě“. On pokračoval:

“Když společnost Coinbase provádí tyto obchody, činí tak jménem zákazníků společnosti Coinbase Consumer, nikoli sama.”

Lempres dále vysvětlil, že 20 procentní hodnota představuje objem řízený spotřebitelem na Coinbase Consumer, službě, která provádí objednávky uživatelů s vlastní burzou, na rozdíl od toho, co bylo ve zprávě popsáno jako „samoobchod“

Jesse Powell, zakladatel americké krakovské burzy, kterou OAG označila za možnou v rozporu se státním právem, si svůj hněv vybil na Twitteru a prostředí v New Yorku označil obecně za „hrubé“.

NY je tak hrubá, ovládá to, s čím jste se rozešli před 3 lety, ale stále vás pronásledují, vrhají stín na vaše nové vztahy, nejsou schopni přijmout, že jste se šťastně posunuli dál a je jim lépe bez nich. #přenes se přes to https://t.co/DC5S1WyRnp

– Jesse Powell (@jespow) 19. září 2018


Erik Voorhees, generální ředitel společnosti ShapeShift, komentoval Powellův tweet

A zdá se, že tyto druhy lidí si nikdy neuvědomují, že jejich chování vedlo k rozpadu … NY ztratí svou pozici v čele globálních financí, pokud se to brzy nezmění. Pokračuj v dobré práci @jespow https://t.co/74CVAfivis

– Erik Voorhees (@ErikVoorhees) 19. září 2018

Přečtěte si také: Bitcoin ETF Exkluzivní: Trump jmenuje komisaře Pro-Crypto SEC, zatímco Coinbase plánuje bitcoin ETF

Zjištění zpráv šokující

Zpráva rovněž uvádí přední burzy kryptoměn Bitstamp, itBit a Kraken, které pomáhají napájet bitcoinový futures trh CME Group Inc. Regulátor ve svém zjištění dospěl k závěru, že Bitstamp a itBit nemají žádnou formální politiku v boji proti manipulaci s trhem, zatímco Kraken spolu s Binance, Gate.io a Huobi tvrdili, že nepůsobí v New Yorku, a proto se odmítli účastnit recenze generálního prokurátora.

Zpráva zejména uvádí, že Binance, Gate.io a Kraken byli po vyšetřování toho, zda tyto burzy fungují v New Yorku, postoupeny státnímu ministerstvu finančních služeb. Čtvrtá výměna, Huobi, byla také vyšetřována, ale nebyla postoupena.

Státní úřad státu New York generálního prokurátora zjistil, že některé burzy mohou kvantifikovat, kolik obchodních aktivit na jejich platformách pochází z jejich vlastních operací. Společnost Circle uvedla, že je odpovědná za méně než 1 procento objemu obchodování na Poloniexu, zatímco BitFlyer USA provádí zhruba 10 procent obchodů na své platformě.

Zpráva také poznamenala, že zatímco většina burz používá postupy typu „know-your-customer“, Bitfinex a Tidex nikoli, „k zahájení obchodování s virtuálními měnami vyžaduje jen něco málo přes e-mailovou adresu.“ Zpráva však neposkytla komentář k žádným právním problémům, které by to mohlo způsobit.

Vzhledem k tomu, že Coinbase je první z burzy, která přijde a vyjasní svůj postoj ke zprávě, můžeme očekávat, že i ta druhá přijde a vyjádří své názory nebo zavede nápravná opatření, jak je uvedeno ve zprávě.

Přijdou jiné burzy čisté nebo dokonce zpřísní své politiky, aby čelily tvrzením uvedeným v této zprávě? Dejte nám vědět své názory na stejné.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map