JP Morgan, Fidelity udržují svůj kryptozájem aktivní, zatímco svět potřebuje porozumět zátarasům v krypto Nascency – odborný posudek

reklama Phemex

“Tato analýza je adaptací z práce.” Mati Greenspan, Senior Market Analyst ve společnosti eToro ”

Klíčové vlastnosti

  • JP Morgan se ve své nejnovější zprávě pokouší ocenit náklady na těžbu bitcoinů
  • Fidelity plánuje březnové spuštění služeb Crypto Custody
  • Porozumění zátarasům v oblasti krypto Nascency

Instituce z Wall Street pokračují ve svých zájmech o kryptoměny

S bitcoinovým ETF, který je na chvíli z cesty, mohly být plány přímých investic tradičních finančních institucí také ochlazeny. Zájem o krypty však nadále pálí oheň. JP Morgan nedávno vydala zprávu nazvanou „Blockchain a kryptoměny: přijetí, výkon a výzvy“, která hovoří o překážkách přijetí, nedávném medvědím trhu, problémech škálovatelnosti a dalších standardních věcech. Zpráva se ale zajímavě zvrtne, když se pokusí vypočítat náklady na těžbu bitcoinů.

Podle hodnocení JPM rozdělil horníky do kategorií a tvrdil, že to jsou nízkonákladoví horníci, kdo stanoví minimální cenu. I když tam byly kritici této metody vypadalo hodnocení JPM do jisté míry v pořádku.

Schéma

Co se stane, je, že náklady na těžbu je notoricky obtížné odhadnout, ale za předpokladu, že jsou tato čísla správná, jsou bitcoiny nyní pod průměrnými náklady na těžbu (4 060 USD). Zpráva také naznačuje, že pokud se těžaři s vysokými náklady rozhodnou odejít, pak budou nízkonákladoví těžaři navzájem konkurovat, což by mohlo snížit ceny až na 1 260 $. Opět přesné prohlášení.

Jediná věc, kterou JP Morgan nezohledňuje, je jednoduchá záležitost behaviorální ekonomiky. Podle jejich vlastního přijetí a zahrnutého do grafu výše, velký počet horníků již nějakou dobu pracuje se ztrátou a hašovací sazby se nadále zvyšují, a to i v zemích, kde je dražší elektřina. Není tedy mnoho důvodů předpokládat, že pokud někdo v České republice například těžil bitcoiny za 8 000 $ až dosud, najednou opustí svoji soupravu, pokud cena klesne o dalších 1 000 $ nebo 2 000 $. Určitě budou někteří vytlačeni, protože nikdo nemůže pracovat se ztrátou neomezeně dlouho, ale kdokoli si to může dovolit, bude pravděpodobně vydržet tak dlouho, jak bude moci.

Fidelity jde vpřed se svými krypto plány

Zatímco JP Morgan pokračuje ve svých domácích úkolech na bitcoiny, společnost Fidelity Investments se zaměřuje na březnové datum zahájení své služby úschovy bitcoinů, podle tří lidí se znalostí této problematiky, jak gigant podílového fondu postupuje vpřed s plánem, který by mohl pomoci zmírnit obavy z obchodování s kryptoměnami. Společnost v říjnu 2018 oznámila, že nabídne řadu kryptoproduktů určených pro velké investory, jako jsou hedgeové fondy.

Porozumění kryptoblokům

Pokud někdo projde zprávou JP Morgan, kryptoměna má stále mnoho překážek, aby dosáhla širokého přijetí. Nelze opomenout souhlas s jejich hodnocením, že svět je velmi v počátcích blockchainové revoluce a určitě může nějakou dobu trvat, než budou realizovány všechny výhody.

Jako investoři však stále musíme brát v úvahu, že všechna kryptoaktiva jsou riziková. Prostým faktem je, že máme co do činění s velmi experimentální technologií, a tak se věci určitě mohou pokazit. Proto se vždy vyplatí diverzifikovat své investiční portfolio a obchodovat také s jinými aktivy.

Jeden příklad toho, jak by se technologie mohla pokazit, jsme zažili včera v síti NEO, když se síť NEO neúmyslně rozvětvila. Nyní, aniž by to bylo příliš technické, se zdá, že někteří lidé provozující blok blockchain NEO se neaktualizovali správně, pravděpodobně kvůli špatnému připojení, a celá síť byla synchronizována. V každém případě se zdá, že vše je již vyřešeno a dopad na cenu byl minimální.

Zatímco NEO byl jedním z příkladů Nascenscy, mohlo by Ethereum narazit na trochu potíže kvůli zpoždění upgradu Konstantinopole. Vypadá to, že „obtížná bomba“, kterou měl upgrade kompenzovat, nyní nastartovala a bloková odměna klesla o 25%. Na jedné straně by méně dodávek online mohlo zvýšit cenu etherea, ale zdá se, že hash rate v tuto chvíli klesá. Ale nebojte se, Vitalik v současné době sedí u některých z nejlepších vývojářů v kampusu Stanford University, kteří se této problematice věnují. Záznamy relací jsou tady.

Schéma

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map