Pákistánci sledují krypto pro přežití uprostřed hroutící se ekonomiky, možná se budou hýbat venezuelskou cestou

reklama Phemex

I když Pákistán možná oslavuje vznik nové vlády s největší pravděpodobností v čele s Imranem Khanem, problém rozpadající se ekonomiky stále není vyřešen. Zatímco každý Pákistánec by si přál, aby se oslavy politiky změnily i na jejich ekonomiku, mnoho Pákistánců směřuje ke kryptům, aby se udrželi před rostoucí inflací a klesající pákistánskou rupií, stejně jako to, co se stalo ve Venezuele.

Pákistánská rozpadající se ekonomika hledající odpočinek

Pákistán prochází problémovými časy. Jeho ekonomická nestabilita se také rýsuje. Její odcházející vláda očekává, že ekonomika v příštím fiskálním roce poroste nejrychlejším tempem za více než deset let, ekonomové však pochybují. Růst druhé největší ekonomiky jižní Asie se v roce počínaje červencem zpomalí na 5,2 procenta, podle průměru šesti ekonomů dotazovaných agenturou Bloomberg.

Předpokládané zpomalení přichází v době, kdy vláda zmenší plány výdajů na silnice a infrastrukturu, aby splnila fiskální cíle – klíč k získání finanční podpory od Mezinárodního měnového fondu.

V rámci svého globálního ponížení mezinárodní hlídací pes proti praní peněz a financování terorismu, finanční akční skupina (FATF), také uvedla Pákistán na seznam „jurisdikcí se strategickými nedostatky“, známých také jako greylist. Úvahy FATF jsou pákistánskými „strukturálními nedostatky“ v oblasti boje proti praní peněz (AML) a v boji proti financování terorismu (CFT). Není to poprvé, co se Pákistán ocitl na seznamu FATF, který není tak dobrý. země tam byla v roce 2008 a od roku 2012 do roku 2015.

Pákistán však vystupuje jako nejvýznamnější jméno na seznamu s největší populací a největší ekonomikou, nemluvě o největší armádě.

Pákistánská rupie rovněž klesla na historicky nejnižší úroveň uprostřed obav centrální banky v zemi z krize platební bilance. Zjevná devalvace vykazuje známky zranitelnosti v pákistánských ekonomikách s téměř 300 miliardami dolarů, protože zmenšující se devizové rezervy a rostoucí deficit běžného účtu vyvolávají spekulace o tom, že se podruhé od roku 2013 vrátí půjčky do Mezinárodního měnového fondu.

Jelikož pákistánská rupie devalvuje, mnoho Pákistánců přechází k udržení kryptoměn, což je jeho vláda zakázána. To bylo zřejmé, protože počet lidí nakupujících a prodávajících bitcoiny dosáhl na platformě Localbitcoins jediného zdroje pro lidi, kteří mohli nakupovat a prodávat kryptoměny po jeho první výměně bitcoinů Urdubit.

“Lidé se obracejí k kryptoměně jako investici, ale pomalejší než západní svět, protože míra gramotnosti je zde nižší a je to pro ně zcela nový fenomén,

”Řekl Abu Shaheer, zakladatel pákistánské kryptoměny Pakcoin. “S klesající rupií ji někteří používají jako alternativní platební prostředek,”

Dodal Shaheer.

“Většina lidí, kteří používají kryptoměny, jsou jednodenní nebo krátkodobí obchodníci, kteří hledají investiční příležitosti v kryptoměnách, a jejich počet stále roste.”

Přečtěte si také: Hyperinflovaná Venezuela bude hostitelem předprodeje PetroCryptocurrency 20. února

Pákistán replikuje venezuelské trendy

Venezuela se stala příkladem pro lidi, kteří přecházejí na bitcoiny, protože inflace rychle stoupala nahoru. Země se nachází v prudké krizi v posledních letech od doby, kdy ceny ropy v roce 2014 klesly pod hranici 100 USD až na třetinu ceny na začátku roku 2016. Bolívarovská republika Venezuela je domovem jedné z nejhorších hyperinflačních krizí na světě vůbec.

Prezident Nicolas Maduro obviňoval vnější faktory a zásahy USA, ale realita byla inflace, podle údajů tradeeconomics.com, vzrostla v březnu 2018 na 8900%. a venezuelský Bolívar se vrhá do ulic Caracasu, což snížilo kupní sílu oficiální minimální mzdy, což způsobilo, že Bolivar byl téměř bezcenný.

Vzhledem k tomu, že ekonomika jihoamerických zemí dosáhla v dubnu svého minima, činil objem LocalBitcoins za týden ze dne 14. dubna 2018 2 789 991 957 138 venezuelských Bolívares. Předchozí týden držel číslo pod dvěma biliony VEF na 1 744 669 576 098 venezuelských Bolívares. Před tím byly objemy většinou pod 1 bilionem VEF.

Podíváme-li se na situaci, Erik Voorhees ze společnosti Shapeshift tweetoval Objem obchodování bitcoinů mezi lidmi v # Venezuela dosáhl minulý týden rekordní výšky… bohužel stejně jako míra přijetí BTC, tak jako #bolivar znehodnocení.  

Zdroj: coin.dance/volume/localbitcoins/VEF

Objem obchodování bitcoinů mezi lidmi # Venezuela dosáhne rekordní výše minulý týden … bohužel tolik míry přijetí BTC, jaké je #bolivar znehodnocení. https://t.co/mNAuT3KWb4

– Erik Voorhees (@ErikVoorhees) 19. dubna 2018

To uvolnilo odpovědi, když se lidé z Venezuely vydali na Twitter a řekli, že je to na milost a nemilost kryptoměny, které přežívají. Přečíst jeden tweet

“Díky kryptoměnám a obchodování mohu žít tady ve Venezuele, aniž bych trpěl tím, čím trpí většina lidí každý den.” Je však srdcervoucí vidět lidi jíst přímo z popelnice (celé rodiny) a vidět tolik chudoby, “řekl.

Jelikož se pákistánská ekonomika rozpadá, připomíná to stejné znaky jako Venezuela, co se týká přechodu na kryptoměny. Ani pro krypto komunitu není země, která je nucena používat krypto, dobrým znamením. Doufám, že nová vláda zlepší ekonomickou situaci a přijme kryptoměny v dobrých časech a ne uprostřed krizí

Bude Pákistán schopen vyřešit svou krizi nebo se potopí stejně jako Venezuela? Dejte nám vědět své názory na stejné.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map