reklama Phemex

Použitím Metcalfeova zákona MIT analyzovalo, že hodnota bitcoinů je právě teď výrazně nadhodnocena a trh odráží hodnotu roku 2014. Podle zákona byla předvídatelnost hrozícího krachu možná a lze ji spatřit.

Metcalfe’s Law: Zjištění hodnoty bitcoinu, kolik to stojí?

V analýze provedené uživatelem MIT, hodnota bitcoinu se pokusila určit pomocí Metcalfeova zákona. Když se lidé pokoušejí rozhodnout, jak lze peníze ocenit, mají různé názory. Někdo by řekl, že měna stojí za to, co je za ni ochoten zaplatit, zatímco jiní by namítali, že její hodnota je ve vysokých výrobních nákladech. A to je přesně důvod, proč bitcoiny zažívají extrémní ocenění.

V prosinci 2017 byly ceny bitcoinů na historickém maximu 20 000 USD, zatímco velikost celého trhu s kryptoměnami byla příkladných 830 miliard USD. Během několika dní se však trh zhroutil a klesl na 280 miliard dolarů, což byl obrovský propad.

Vyvstává tedy otázka, co přesně bitcoin skutečně stojí? Analytici MIT poukazují na to, že hodnota kryptoměny ve skutečnosti spočívá v síti lidí, která je používá. Pokud je navíc bitcoin oceněn za tak vysokou cenu, je obtížné skutečně vidět a pochopit výmluvné známky krachu trhu, které určitě přijdou.

Podle zákona Metcalfe, který stanoví, že „hodnota sítě je úměrná druhé mocnině počtu jejích uživatelů.“

Uvádí, že na základě počtu uživatelů je docela jednoduché a snadné zjistit hodnotu bitcoinu. Myšlenka původního zákona předpokládá, že se všechny uzly mohou navzájem spojit. Zákon dále odráží skutečnost, že hodnota bitcoinu rostla s počtem jeho uživatelů.

Přečtěte si také: Jak bitcoiny klesají, akciový trh narazí na nejhorší pokles

Významné bitcoiny padají

Zákon také ukazuje, kdy byl bitcoin nadhodnocen. Čtyři příležitosti byly konkrétně zmíněny, když byl bitcoin nadhodnocen a poté havaroval.

První velká událost havárie se stala v roce 2011 s Mt. Goxovo fiasko. Tokijská burza byla hacknuta, což vedlo k přibližně 88 procentnímu poklesu cen kryptoměny po dobu tří měsíců.

Dalším krachem roku 2012 bylo odhalení schématu bitcoinu Ponzi. Pak havárie v roce 2014, Mt. Gox se zhroutil kvůli vysokým objemům obchodování, což vedlo k 50% poklesu cen bitcoinů za pouhé dva dny.

Poslední krach roku 2017, který byl vyvolán několika faktory, zejména zásahem jihokorejské vlády proti kryptoburzám.

Analýza sleduje přístup, kdy trh roste extrémně exponenciálním tempem. Tento druh růstu není udržitelný a probíhá pouze na krátkou dobu. Tato havárie je pro tento trh nevyhnutelná.

Navíc je toto selhání předvídatelné, protože neudržitelný růst vede pouze k vysoké volatilitě, což znamená zvýšenou nestabilitu, což dále znamená, že selhání může vyvolat i malá událost.

Analýza dále upozorňuje, že v době těchto havárií byl trh v kritickém stavu, a pokud by tyto události havárii nespustily, jistě by to měla i jiná událost. Minulá data lze navíc použít k předpovědi krachu trhu a odhalení nadcházejících kolapsů.

Bitcoin je stále extrémně nadhodnocený, může dojít k dalšímu poklesu

Podle Metcalfeův zákon, i po pádu roku 2017 je hodnota bitcoinů výrazně nadhodnocena, což dokládá, že:

“Naše analýza založená na Metcalfe naznačuje aktuální úrovně podpory pro trh bitcoinů v rozmezí 22–44 miliard USD, minimálně čtyřikrát nižší než současná úroveň.”

To znamená, že to není žádná stabilní základna, protože „současný trh se podobá trhu na začátku roku 2014, po kterém následoval rok pohybu do strany a dolů.“

Celkově tedy vysílá jasnou zprávu o tom, že si dávejte pozor na nadcházející události všem přidruženým stranám na bitcoinový trh, od investorů, spekulantů až po horníky a všechny ostatní, protože je možné další snížení ceny.

Myslíte si, že podle Metcalfeova zákona je hodnota bitcoinu nadhodnocena, a je to pro bitcoiny stále kamenitá cesta? Dej mi své myšlenky níže!

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me