Breaking: Robinhood vyřazuje $ GME uprostřed cenového nárůstu, vyzývá k hromadné žalobě, jak americká kongresmanka AOC požaduje vyšetřování

reklama Phemex

Robinhood, populární obchodní aplikace, oznámila vyřazení populárních akcií Gamestop (GME) poté, co včera omezila svůj obchod pouze na prodej. Toto rozhodnutí dostalo silný odpor od všech, zejména od krypto komunity.

To, co RobinHood udělal, je opravdu nechutné. Doufám, že lidé tuto aplikaci houfně opouštějí a čelí dostatečným soudním sporům, které by je vyřadily z provozu. $ AMC $ GME $ BB $ NAKD

– Frederick Joseph (@FredTJoseph) 28. ledna 2021

Aplikace Robinhood Trading také včera čelila několika výpadkům kvůli prudkému nárůstu cen a vysokému objemu obchodování na místě a těžké likvidaci krátkých pozic, v jednom okamžiku více než 13 miliard $.

Makléřské aplikace jako Robinhood čelí velkým výpadkům po prudkém nárůstu objemu obchodování, protože sága obchodování Reddit / Wall Street Bets pokračuje. https://t.co/03gnvDK02K pic.twitter.com/5FrbIwsqGk

– CNBC (@CNBC) 28. ledna 2021

Akcie společnosti Gamestop se staly řečí města po včerejším nárůstu cen přes 300 $, který byl z velké části tlačen Wallstreetbets skupiny Reddit, což se nakonec změnilo v bitvu mezi obchodem a bankéřem.

Nasdaq přišel na záchranu mnoha krátkých kupujících, když zastavil obchod s tokeny GME a označil jej za manipulaci kvůli svému humbuku v sociálních médiích. Robinhood následoval sadu a zastavil všechny nákupy obchodů pro spot a opce.

AOC a Ted Cruz vyzývají k vyšetřování blokování GME obchodování Robinhood

Robinhood se dostal do horkých vod, které by mohly vést až k jeho uzavření, protože požadavky na trestní řízení proti obchodní aplikaci upoutaly pozornost americké kongresmanky Alexandrie Ocasio-Cortezové, která vyzvala k vyšetřování obchodní aplikace pro blokování obchodování s akciemi GME na vrcholu své ceny pro retailové investory, zatímco zajišťovací fondy s ní mohou i nadále volně obchodovat bez jakýchkoli omezení.

To je nepřijatelné.

Nyní potřebujeme vědět víc @RobinhoodAppRozhodnutí blokovat retailovým investorům nakupovat akcie, zatímco zajišťovací fondy mohou volně obchodovat s akciemi, jak uznají za vhodné.

Jako člen Financial Services Cmte podporuji v případě potřeby slyšení. https://t.co/4Qyrolgzyt

– Alexandria Ocasio-Cortez (@AOC) 28. ledna 2021

Kongresmanka dospěla k bodu, že vyšetřování se nebude omezovat pouze na Robinhood a bude zahrnovat další výměny, které budou následovat podobnou praxi.

Dotazy na zmrazení by se neměly omezovat pouze na Robinhood.

To je vážná věc. Vyšetřovatelé výboru by měli během případných šetření prozkoumat veškeré maloobchodní služby zmrazující nákup akcií – zejména ty, které umožňují prodej, ale zmrazení nákupů.

Kongresmanka vyzvala k prošetření Robinhood a dalších výměn, které se uchýlily k blokování obchodu GameStop, vyústila také ve velmi vzácný okamžik, kdy republikánský senátor Ted Cruz souhlasil s AOC, aby na Wall Street diktoval podmínky nad maloobchodníky.

Plně souhlasím. &# 128071; https://t.co/rW38zfLYGh

– Ted Cruz (@tedcruz) 28. ledna 2021

Robinhood upoutává velkou vůli uprostřed výzev k decentralizaci

Rozhodnutí aplikace pro obchodování s robinhood nešlo dobře, zejména s kryptokomunitou, která fandila společnosti Gamestop, aby zlikvidovala více krátkých pozic. Vyřazení z obchodu a zastavení obchodu také zvýšilo požadavky na decentralizovanější platformu, kde není poháněna monopolem několika nahoře.

YOLO – svět patří do nové doby .. je čas se přizpůsobit.

Kryptoměny jsou další věcí v desetiletí 2020–2030 ?#GME $ YOLO $ SNM $ BTC $ Binance $ BNB $ BSC $ Blockchain

– SONM (@sonmdevelopment) 28. ledna 2021

Kryptoměnová komunita se shromažďovala za GME, protože sdílí podobnou víru ve zkrácení bankéřů a již volala po společnosti, aby investovala do bitcoinů a vypisovala své akcie na krypto burzách prostřednictvím tokenizace.

Mnoho lidí věří, že se Wall Street uchýlila k taktice šikany, protože prohrávají obchodní hru proti maloobchodníkům.

Skutečnost, že bohatí dělají vše, co je v jejich silách, aby tlačili na robinhood a další aplikace, aby zastavili nákup akcií v GME AMC atd., jen ukazuje, že se bojí toho, čeho jsme kolektivně schopni. Budu se snažit držet, jak dlouho budu moci

– Michael Kovach (@kovox) 28. ledna 2021

Všechny oči jsou nyní na Gamestopu, aby viděly, co dělají dál, s několika obchodními platformami, které se uchylují k zastavení svých obchodů s akciemi a jejich vyřazení.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map