Čína přináší regulaci bankovního stupně k blockchainu, ale není připravena přijmout krypto

reklama Phemex

Čína je dobře známá svým zaujatým postojem vůči kryptům. Zatímco se šířily pověsti, že Čína přijme kryptografii, když Čína přijala kryptografický zákon, realita zdaleka není pravdivá. Na druhou stranu čínské blockchainové iniciativy naznačují, že přináší blockchainu zabezpečení na úrovni bankovnictví a vážně pracuje na regulaci blockchainu. Zde je pohled na různé čínské blockchainové iniciativy. 

Huangzhao vydává první vládní blockchain

V nedávném vývoji to bylo ve východním čínském městě Chang-čou dokončeno výstavba a testovací provoz „Vládního řetězce služeb“, prvního základního systému pro vládní záležitosti založeného na blockchainu. Iniciativu technicky podpořil místní blockchainový projekt Bytom. Systém nabízí prvotřídní zabezpečení s architekturou Bystack one-mainchain + multi-sidechain a původně nastavil čtyři blockchainové uzly.

Testovací provoz byl ve skutečnosti zahájen v květnu a za posledních 6 měsíců bylo vygenerováno více než 3 miliony bloků. Generované bloky podporovaly mnoho aplikačních scénářů. 

Konstrukce systému je také indikátorem toho, že v budoucnu budou existovat nezávislé a kontrolovatelné blockchainy, které budou podporovat více vládních záležitostí a blockchainové scénáře. 

Ma Qianli, generální ředitelka společnosti Bytom’s Bytack, 

Na rozdíl od produktu POC (Proof of Concept) byl vládní servisní řetězec vydán po šesti měsících zkušebního provozu a spoustě výzkumných prací, které povedou k pokroku v modelu blockchain plus vládní služby a budou sloužit lidem s lepšími zkušenostmi s e-governmentem.

Obyvatelé potřebují podstoupit autentizaci identity pro podnikání s úřady. V budoucnu budou informace o totožnosti také synchronizovány do vládního řetězce služeb, takže informace o totožnosti obyvatel mohou mít delší dobu platnosti a širší rozsah použití. Kromě toho bude odstraněna potřeba návratu zpět mezi nadřízenými odděleními. Jak se v budoucnu stane součástí řetězce více oddělení, bude také stále snadnější koordinovat vládní záležitosti napříč odděleními, městy a provinciemi. 

Čínská lidová banka nastavuje průmyslové standardy ve finančním sektoru

Yifei Fan, viceprezident PBoC v Národním technickém výboru nedávno hovořil, že cílem banky je zlepšit implementaci nových technologií v celém finančním odvětví. Zajímavé je, že na seznamu je také blockchain. Některé z nich zahrnují cloudové služby a umělou inteligenci. 

„Finančnímu odvětví buď chybí standardy, nebo je třeba aktualizovat stávající standardy. Stávající předpisy pro finanční služby nejsou jasné a dostatečně silné, aby řídily vysoce kvalitní vývoj v tomto odvětví. “ 

Řekl, 

Zajímavé je, že prohlášení přichází poté, co vláda vytvořila další dva průmyslové standardy. Jeden pro registraci všech nových blockchainových projektů a 11 kategorií produktů fintech pro digitální platby. 

Alibaba’s Ant Financial Working Towards Singapore Virtual Bank License

Ant Financial skupiny Alibaba Group, čínské online platební společnosti řekl žádat o licenci pro digitální bankovnictví v Singapuru. Singapurský měnový úřad dále vydá až pět nových licencí na digitální banky. Mezi ně dále patří nebankovní hráči. To umožní operátorům poskytovat řadu finančních služeb a přijímat vklady od retailových zákazníků s plnou licencí digitální banky. 

Pravidlo dále požaduje, aby žadatelé podali své žádosti do 31. prosince, poté MAS očekává, že oznámí úspěšné žadatele v polovině roku 2020. 

Očekává se vydání pěti licencí pro virtuální bankovnictví, včetně 2 licencí pro virtuální bankovnictví a 3 licencí pro virtuální bankovnictví. To umožní společnostem Fintech přijmout pokročilou technologii a analýzu dat, aby poskytly lepší bankovní služby za relativně nízkou cenu.

Šanghaj zkouší místní krypto burzy

Šanghajští úředníci jsou připraveni kontrolovat místní kryptoburzy. Kromě toho čínský zákrok proti platformě sociálních médií Weibo, který zakazuje publikování jakýchkoli příspěvků pomocí „blockchainu a krypto obchodování“ současně, stačí k domněnce, že jistota kolem kryptoměny v Číně není blízko a bude trvat dlouho.

Nejen, že tato směsice šancí má další zvrat, v jiném případě Čína plánuje odměnit své vojáky v kryptách. Žetony založené na blockchainu budou dány vojákům, kteří ve svém tréninkovém období zaznamenali vysoké známky od učitelů. Vojáci navíc mohou také získat krypto odměny, když splní určité úkoly nebo vyniknou ve svém oboru.

Čína může znárodnit OTC stoly

V nedávné době rozhovor spolu s Lukem Martinem Dovey Wan, zakladatel Primitive Crypto, uvedl, že je vysoce pravděpodobné, že v blízké budoucnosti dojde k znárodnění všech kanálů likvidity včetně OTC přepážek a burz. Ona řekla,

“Ve velmi blízké budoucnosti existuje možnost, že všechny kanály likvidity včetně OTC přepážek a burz budou znárodněny.” Oni (čínská vláda) mohou ovlivnit likviditu a dApps. “

Dále proběhly diskuse o možných výhodách digitálního Renminbi. Wan k tomu uvedl, že „vysoce centralizuje peněžní moc zpět do PBoC.“ Zmínila také, že to pomůže omezit čínský „problém stínového bankovnictví“, který činí aktiva 10 bilionů dolarů. Ve skutečnosti, i když digitální RMB zamýšlí být přímou náhradou čínského fiatu, odstraní soukromí nabízené tradiční měnou a bude zaznamenáno do centralizované účetní knihy Číny.

Posílení regulace a kontroly, uzavření obchodování s kryptoměnou – kancelář PBOC v Šanghaji

V nedávném vývoji se Šanghajská společná konferenční kancelář pro finanční stabilitu a Šanghajské ústředí Čínské lidové banky chystají omezit krypto obchodování. Budou aktivně sledovat obchodní aktivity s virtuální měnou v rámci jurisdikce. Jakmile je objeven, bude okamžitě zlikvidován a bude zabráněno brzkému dění. V oznámení se dále uvádí,

Jakmile je objeven, bude okamžitě zlikvidován a bude zabráněno brzkému dění. Investoři by měli být opatrní, aby nemíchali blockchainovou technologii s virtuální měnou. Ve financování a obchodování s vydáváním virtuálních měn existuje několik rizik, včetně rizika falešných aktiv, rizika neúspěchu podnikání, rizika spekulací s investováním atd. Investoři by měli zlepšit své povědomí o prevenci rizik a dávat si pozor na klam.

Také pokud investoři objevují různé formy obchodních aktivit a organizací nebo jednotlivců s virtuální měnou, mohou se hlásit regulačním orgánům. Občané podezřelí ze spáchání trestného činu mohou být posláni do veřejné bezpečnosti.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map