Vrací se bitcoiny zpět ke zbrani?

BTC USD je nyní silně medvědí s postupným poklesem v září, říjnu a listopadu 2019. Převládající cena se pohybuje kolem 7 350 $ za jednotku BTC, což je výrazně nižší hodnota než 50denní klouzavý průměr 8 331,03 $ a 200denní klouzavý průměr 9 416,32 $. Na základě aktuálních technických ukazatelů ukazují otočné body pro pár BTC USD následující úrovně: otočný bod na 7 903,55 USD, s první úrovní odporu (R1) na 9 246,96 USD a druhou úrovní odporu (R2) na 10 922,16 USD. První úroveň podpory (S1) se drží na 6 228,35 USD a druhá úroveň podpory (S2) se drží na 4 884,94 USD.

Zdroj: StockCharts BTC USD Bollinger Bands

Bollinger Bands (20,2) jsou důležitým technickým ukazatelem i v obchodování s kryptoměnami. Tato pásma obvykle zachycují přibližně 90% cenové akce pro digitální měnu a když cenové trendy nad pásmem naznačují, že bitcoiny jsou překoupeny. Jedná se o silný signál, že dojde k nápravě, a je pravděpodobné, že dojde k prodeji. Když ceny bitcoinů leží nad pásmem, je dobré kryptoměnu prodat. Aktuální Bollingerovy kapely mají střední cenu 7 722,10 USD, zatímco převládající cena je kolem 7 350 USD za jednotku. Horní konec Bollinger Bands se pohybuje kolem 8 752,36 $ a spodní pásmo je 6 691,83 $.

Zdá se nepravděpodobné, že BTC USD se bude zvyšovat směrem k 200dennímu MA, vzhledem k tomu, že nyní existují výrazné rozdíly mezi převládající cenou a krátkodobými a dlouhodobými klouzavými průměry. V ceně BTC USD nedošlo k žádné boční konsolidaci, kde by obchodníci pravděpodobně viděli uzavírání Bollinger Bands kolem ceny bitcoinu. Můžeme očekávat, že dojde k cenovému zlomu, když se Bollinger Bands utáhnou kolem ceny BTC USD – zatím je nepravděpodobné, že by se to stalo, a to bylo naposledy svědkem v polovině října, kdy se bitcoiny konsolidovaly kolem hranice 8 300 $. V tomto bodě jsme během několika týdnů zaznamenali dramatický průlom na 9 416 USD, než proběhla další konsolidace a cena se na konci listopadu propadla na 7 000 USD.

Proč je trend bitcoinů medvědí?

Medvědí hybnost, která pohltila arénu kryptoměn, se odehrála od 26. června 2019, kdy bitcoiny dosáhly maxima přibližně 12 800 $ za jednotku BTC. Od té doby došlo ke stálému a důslednému znehodnocování světové kryptoměny na současnou úroveň přibližně 7 350 $ za jednotku. BTC USD však začal rok 2019 nenápadným způsobem, na 3 761 USD za jednotku. Pokud použijeme převažující cenu na začátku prosince jako měřítko, tato digitální měna vygenerovala 100% výnosy za rok k dnešnímu dni. Je zřejmé, že to není nic menšího než velkolepý výkon bitcoinů, a to navzdory mnohonásobnému navrácení v Q3 a Q4, 2019. Technické ukazatele jsou trendy medvědí a většina analytiků připisuje bitcoinu prodej nebo neutrální hodnocení.

Někteří analytici poukazují na to, že prosinec je pro bitcoiny obzvláště významný měsíc. Připomeňme, že v prosinci 2018 bitcoiny dosáhly dna, když cena dosáhla 3166 USD za jednotku. Pokud se vrátíme zpět k prosinci 2017, bitcoin dosáhl vrcholu 20 000 USD za jednotku. Velkou otázkou je, co se stane v průběhu prosince 2019? Důkazy jsou již nyní medvědí a ceny se pohybují výrazně níže. Faktem je, že obchodníci po krátkých týdnech ztrát a odmítnutí na několika klíčových úrovních odporu ztrácí BTC USD. Ti, kteří věří, že bitcoin ztratil nadmořskou výšku, jsou ve svých názorech jistě oprávněni a RSI (index relativní síly) podporuje medvědí představu.

Někteří spekulanti se domnívají, že dramatický pokles bitcoinů není v malé míře způsoben čínským úsilím zasáhnout proti kryptoměně. Digitální měna mezi říjnem a listopadem 2019 za něco málo přes měsíc ztratila 3 000 dolarů. Čínská vláda je pekelná v omezování operací podniků, které pracují s kryptoměnou. To znamená dramatický obrat od touhy premiéra usnadnit větší přijetí technologie blockchain. The Čínská lidová banka (PBOC) zaujal nekompromisní přístup k burzám kryptoměn, což poslalo trhy do chvění. Tento nový útok na bitcoiny, nazvaný „China Crackdown“, má silně medvědí dopad na digitální měnu. Naštěstí bitcoiny nejsou cizí, pokud jde o whipsaw aktivity na finančních trzích. Stoupá a klesá s opuštěním, což je srovnatelné s kurzem světové kryptoměny.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map