4 tipy od odborníků, jak spravovat vaši bitcoinovou peněženku

Pokud se věnujete kryptoměně, budete si vědomi toho, že pro své bitcoiny potřebujete samostatnou peněženku a několik typů kryptoměny. Podobně jako u fyzické peněženky musíte být schopni zabezpečit a spravovat také bitcoinovou peněženku. Jelikož se jedná o digitální peněženku, existuje několik způsobů, jak zabezpečit a spravovat svou bitcoinovou peněženku.

Zde je několik odborných tipů, jak správně a zodpovědně spravovat bitcoinové peněženky. 

  • Zjistěte více o bitcoinové peněžence

Než budete moci spravovat svou bitcoinovou peněženku, musíte vědět, kterou z nich použít jako první. Existují různé typy peněženek, které vám umožní přístup a uložení vaší digitální měny. Typy lze klasifikovat jako hardware, software a papír. Zde jsou jen některé z typů peněženek, které můžete použít:

  • Desktop – do vašeho notebooku nebo počítače lze nainstalovat stolní peněženku. Omezení tohoto média spočívají v tom, že do vaší peněženky je možné získat přístup pouze z jediného zdroje, kterým je notebook nebo počítač, do kterého jste software nainstalovali. To může nabídnout vyšší zabezpečení. Riziko však spočívá v tom, že dojde k napadení vašeho počítače nebo viru. Pokud k tomu dojde, můžete přijít o všechny své bitcoiny.
  • Online – Další způsob, jak uložit peněženku, je cloud. Tímto způsobem můžete do své peněženky přistupovat z jakéhokoli zařízení, ať jste kdekoli. To může být velmi pohodlná volba. Vaše soukromé klíče však budou kontrolovány třetí stranou, což vás činí zranitelnějšími proti krádeži online hackování.
  • Mobilní – Na druhou stranu, pokud jste stále na útěku, může být pro vás velmi užitečná peněženka v aplikaci pro telefon. Výhodou tohoto typu je, že jej můžete použít i v maloobchodech. Je to na jednodušším softwaru, protože je to na aplikaci a snadněji se používá.
  • Hardware – Peněženku můžete uložit také na externí pevný disk nebo USB. Díky tomu je vaše peněženka uložena offline, což je bezpečnější, protože k ní hackeři nemají přístup. Ujistěte se však, že neztratíte USB ani externí pevný disk. Pokud ji ztratíte, ztratí se spolu s ní i vaše bitcoiny.

Pokud potřebujete více možností, než se rozhodnete, můžete se podívat SmartBillions pro některá doporučení.

  • Buďte opatrní se službami online

Online služby nejsou vždy příliš spolehlivé a důvěryhodné. Z tohoto důvodu byste měli být vždy na pozoru před jakoukoli online službou, kde budou procházet vaše peníze. Mnoho online peněženek a burz se stalo obětí narušení bezpečnosti. Ujistěte se, že bez ohledu na to, jakou online službu získáte, poskytne dostatečné zabezpečení a pojištění pro uložení peněz, jako je banka. Vyberte službu opatrně a proveďte vlastní průzkum. Kromě toho také zvýší vaše zabezpečení a přidá další vrstvu zabezpečení pro použití dvoufaktorového ověřování.

  • Zálohujte si peněženku

Jako formu záchranné sítě byste si měli také udržovat zálohu své peněženky, abyste ochránili svou bitcoinovou peněženku před lidskou chybou a selháním počítače. Pamatujte, že všechno, co se může pokazit, se pokazí špatně. Nejlepší je tedy být v bezpečí. V případě odcizení počítače nebo mobilního telefonu vám záloha umožní snadné obnovení peněženky. Tímto způsobem nepřijdete o své peníze.

Kromě zálohy musíte také zálohu zašifrovat. Zálohy, které jsou uloženy online, jsou velmi citlivé na hacknutí nebo krádež. Šifrování záloh by mělo být zvykem, protože i počítače připojené k internetu jsou již vysoce zranitelné vůči virům nebo škodlivému softwaru. Nejlepší je zachovat pokrytí všech důvodů, pokud jde o bezpečnost vašeho bitcoinová peněženka a jeho záloha.

Pravidelně byste měli pravidelně zálohovat svou peněženku. Tím zajistíte, že všechny provedené změny zůstanou beze změny. V případě, že se něco stane, získáte nejnovější aktualizaci.

  • Udržujte svůj software aktualizovaný

Dalším tipem je vždy zajistit, aby byl váš software aktuální. Tyto aktualizace neslouží jen k tomu, aby byl váš software rychlejší, ale také se nainstaluje nový bezpečnostní aktualizace, které vás pomohou chránit před viry nebo jiným škodlivým softwarem. Také byste měli pravidelně aktualizovat software v telefonu a počítači – nejen software peněženky.

Závěr

Stejně jako váš každodenní život musíte zajistit. Blockchain umožňuje a pohodlně přenášet hodnotu kdekoli, ale musíte mít vše pod kontrolou a chránit svou bitcoinovou peněženku. Chraňte své peníze podle výše uvedených tipů. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map