Analýza řešení pro vývojáře za účelem vytváření decentralizovaných aplikací (Dapps)

Někteří věří, že technické obtíže decentralizace převažují nad jejími výhodami. Vývojáři neustále hledají způsoby, jak vylepšit uživatelské prostředí, aniž by snížili distribuční a autonomní výhodu, kterou poskytují decentralizované aplikace. Zatímco špičková uživatelská zkušenost je zlatým standardem pro platformy, které chtějí přilákat mainstreamové publikum, technická omezení dapps znesnadňují vývojářům odemknout takovou úroveň funkčnosti.

Tento příběh je jen jednou z mnoha výzev, kterým vývojáři při práci s blockchain technologií čelí. V tomto článku si vysvětlíme tato omezení a možná řešení.

Jaké jsou nevýhody vytváření Dapps?

Jen s 4 000 dapps vytvořených za posledních 5 let, lze s jistotou říci, že vývojová fáze decentralizovaných infrastruktur není tak účinná. Skutečnost, že ve stejném časovém rámci bylo opuštěno více než 1 000 dapps, poskytuje jasnější obraz o tom, jak náročné je udržovat aplikace založené na blockchainu. Existuje jen příliš mnoho pohyblivých částí a nedostatek infrastruktury a stavebních nástrojů, které jsou dostatečně účinné na správu a řešení jedinečných překážek blockchainu.

Distribuční povaha těchto decentralizovaných aplikací vyžaduje speciální mechanismy shody i pro ty nejtriviálnější aktualizace. To se může stát výzvou, když je zabezpečení dapp na lince, protože každý uzel se musí dohodnout na nejlepší linii akce a odpovídajícím způsobem aktualizovat svůj software. Zamlžená povaha starších blockchainových sítí také často omezuje rozsah operací dapps.

Rychlost je dalším opakujícím se problémem, který podle všeho snižuje účinnost blockchainových infrastruktur. Za tímto účelem začala řešení inovovat nástroje a platformy určené k optimalizaci procesu při vytváření nebo údržbě dapps pro atraktivnější konečné produkty. Jednou z takových platforem, které v tomto ohledu pokročily, je Bifrost.

Bifrost: Platformová platforma blockchainu

Po pochopení potíží decentralizovaných aplikací se Bifrost rozhodl stát se bránou inovativních řešení šitých na míru vývojářům blockchainu. Snad nejpřesvědčivějším aspektem nabídek Bifrostu je, že jeho vývojová sada podporuje více protokolů. V podstatě mohou vývojáři upravit své aplikace na širokou škálu blockchainů a vytvářet vylepšené inteligentní smlouvy, které jsou kompatibilní s každou z nich. Proto Bifrost poskytuje interoperabilní blockchainové infrastruktury a řeší jeden ze základních omezujících účinků ztracených starších sítí. Ve světle toho není žádným překvapením, že se Bifrost ukázal jako jeden z řešení připravená rozbít dilema Bitcoin DeFi.

Vše, co vývojáři musí udělat, je vybrat cílové blockchainy pro každou část svých kódů a technologie Bifrost multichain automaticky překládá, kompiluje a nasazuje je na příslušné blockchainy. Díky tomu bude vývojářům snazší přepínat mezi více řetězci.

Kromě interoperability vylepšuje Bifrost také rychlost. Platforma tvrdí, že jeden z dapp vytvořených technologií Bifrost zaznamenal během testování rychlost 3 000 TPS při 75% méně plynu. Toto řešení zejména poskytuje IDE, monitorovací funkce a klientské služby pro další funkce testování a správy pro decentralizované aplikace.

Tým Bifrost již začal demonstrovat účinnost svých produktů v prostředí DeFi. Bifrost ovládá BiFi, aplikaci pro půjčování a půjčování DeFi připravenou poskytovat pokročilé funkce a nejlepší úrokové sazby na trhu. BiFi se snaží předvést inovativní sílu Bifrostu a vyřešit problémy – jako je rychlost, škálovatelnost, náklady, interoperabilita a uživatelské zkušenosti – přisuzované ekosystému Ethereum.

Po spuštění BiFi plánuje platforma představit Bifrost Suite. Tento produkt se zaměřuje na vytvoření příznivého prostředí pro vývoj aplikací DeFi. Ještě důležitější je, Bifrost v poslední době spolupracuje se společností Chainlink jako součást své probíhající globální partnerské kampaně, aby si upevnila své místo v srdci ekosystému DeFi.

Další pozoruhodná uznání

Cosmos je další projekt zaměřený na umožnění vylepšených vývojových nástrojů a služeb pro vývojáře blockchainu. Tato služba nabízí škálovatelné interoperabilní modulární konstrukce, které uživatelům umožňují přenášet aktiva mezi více blockchainy v ekosystému Cosmos. Stojí však za zmínku, že na rozdíl od Bifrostu Cosmos nefunguje jako vylepšovač inteligentních kontraktů ani neumožňuje vývojářům kombinovat funkce zavedených blockchainů.

K dispozici je také Polkadot, který má jedinečnou architekturu pro vytváření interoperabilních blockchainů. Vývojáři mohou použít rámec Substrate k propojení svých řetězců se sítí Polkadot. Ačkoli Polkadot představuje prostředek k vytváření přizpůsobitelných blockchainů, je omezování aplikačních řetězců do sítě Polkadot zásadní nevýhodou. Vývojáři opět dávají přednost tomu, aby byly všechny vylepšené funkce přeneseny do blockchainů s velkými sítěmi uživatelů.

Závěrečné myšlenky

Zatímco lidé jako Bifrost a Cosmos dělají pokroky na vývojové scéně blockchainu, je třeba udělat ještě hodně. Dlouhodobá životaschopnost blockchainu jako koncového bodu pro aplikace silně závisí na úspěchu těchto řešení.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map