Co jsou to roční trezory a jak do nich investovat?

yEarn začínal jako agregátor výnosů pro platformy DeFi. Postavil Andre Cronje a nyní je přední platformou DeFi s posunem USP směrem k trezorům a nabídkám pojištění.

V zákulisí, Toužit po financích je decentralizovaná aplikace vytvořená pomocí inteligentních kontraktů Ethereum. Smlouvy úzce spolupracují s Curve.fi, což je fond likvidity pro stablecoiny. Vydělává z poplatků za obchodování doplněných o iEarn, který také půjčuje vaši stabilní minci na pozadí protokolu o půjčování s nejlepšími sazbami za půjčování ze sloučenin, dYdX a AAVE.

Yearn Finance najde nejlepší možnou návratnost pro výnosové farmy stablecoinů a dalších kryptoměn, aby eliminovala potřebu nákladného výzkumu nebo rebalancování pokaždé, když nějaká platforma zvýší své výdělky. Funkce trezorů společnosti Yearn Finance rozšiřuje tuto schopnost o nalezení nejlepší možné cesty pro investice DeFi. To zahrnuje celou řadu strategických implementací napříč prostorem DeFi. 

Token správy pro Curve.fi je CRV. Yearn úzce spolupracuje s Curve na zesílení výdělku tokenů z Curve. 

Co je touha po financích? 

Yearn finance je portál uživatelského rozhraní pro připojení k inteligentním smlouvám. 

yEARN finance je decentralizovaná aplikace postavená na Ethereu, která nabízí produkty DeFi pro toužící výnosy. Funguje jako každá jiná celosvětová webová aplikace, ale její kódování je udržováno pomocí inteligentních smluv. 

Token správy pro Yearn.finance je YFI. Yearn finance nabízí následující služby: 

  • Vydělat 

Funkce Vydělávat je základním agregátorem návratnosti následujících půjčovacích služeb: Sloučenina, Dydx, nebo Aave (Ddex a Fulcrum jsou momentálně deaktivovány). 

  • Zap 

Zap je konverzní služba, která usnadňuje výměnu mezi tokeny ERC-20 výměnou za tokeny poskytovatele likvidity (LP) za výdělky na Yearn Finance. Přestože je Zap vhodný pro nováčky, bere hodně benzínu a může být nákladný, ještě víc, než když si to děláte ručně. 

  • ARP

RPSN je tabulka se statistikami o aktuálních výnosech na různých platformách půjček DeFi každého tokenu podporovaných ROKEM. 

Nejvyšší RPSN pro každou minci je poskytovatel, kterému Earn v tuto chvíli tyto mince zapůjčuje.

  • Pojištění

Pojištěno společností Nexus Mutual, která je poskytovatelem pojištění půjček, poskytuje yInsurance ochranu před riziky chytrých smluv. Protože je decentralizovaný, nevyžaduje shodu s KYC a ALM. 

yEarn Vault

Trezory yEarn jsou jako automatizovaní odborníci DeFi, kteří hledají nejlepší strategie pro investice do platforem DeFi. Kryptoměna investovaná do Yearn Vaultů pracuje na různých protokolech DeFi. To zahrnuje zajištění likvidity, zajištění půjček a použití výnosů z jednoho protokolu a opětovné investování do dalších platforem DeFi.

O investiční strategii rozhoduje hlasování o návrzích komunity. 

Andre prozatím sleduje trhy a píše většinu nových strategií. Když on a dalších 9 validátorů multi-sig schválí, že smlouvy jsou bezpečné a zároveň poskytují nejvyšší výnos na trhu, bude implementováno. Mění je podle aktuálních výnosů na trhu.

Na následujícím obrázku jsou uvedeny trezory podporované na platformě yEarn. Většina trezorů je založena na stablecoinech (DAI, TUSD, USDC, USDT a křivky) s proměnlivým APY mezi 20% – 85%. 

Trezory založené na kryptoměně zahrnovaly i bitcoinové a chainlinkové fondy s hezkými zisky. 

Toužit po trezorechToužit po trezorech

yEarn Vault Strategie 

Investiční strategie jsou modulární inteligentní smlouvy sestavené Andre Cronje, zakladatelem yEarn.finance. Strategii může na fóru v sekci strategie navrhnout kdokoli a pokud ji schválí Cronje a multi-sig, bude implementována až do další změny strategie. Každá strategie občas nabízí různé APY. 

Přispěvatelé k tvorbě strategie a při implementaci kódu jsou placeni z výnosů ze smluv. 90% výnosů ze strategie se vyplácí členům LP nebo trezoru, zatímco 10% výnosů se vyplácí návrháři strategie. 

Jak funguje Yearn Vault? 

Pochopení toho, co se děje pod trezorem, přináší magické výnosy z těchto trezorů. Výnos je dosažen poskytnutím aktiva pro půjčky, poskytovatele likvidity (LP) automatizovaným tvůrcům trhu (AMM) nebo zemědělské strategie. 

Výdělky v DeFi zahrnují řadu věcí: 

  • Výdělky z poplatků na decentralizovaných burzách. 
  • Výnosy z úroků zaplacených za půjčky na decentralizovaných úvěrových platformách. 
  • Vydělávejte na příspěvcích z kódů a nápadů pro aplikace DeFi.
  • Výnosové hospodaření s likviditou a tokeny správy.
  • A mnoho dalších

Co je to Yearn Ethereum Vault? 

Trezory yEarn až do konce srpna byly založeny na stablecoinech, fondech Curve tokenů, bitcoinech a Chainlink. 31. srpna v Cronje zahájil trezor Yearn Ethereum (yETH) jako pokus o maximalizaci výnosů z Etherea. Navíc uživatelé za svou likviditu vydělali YETH, což je reprezentace jejich podílů v trezoru YEARN. 

Trezory Ethereum společnosti Yearns používají konkrétní strategii pro trezory Ethereum. Například zapůjčení DAI s Ethereem jako kolaterál a reinvestování DAI do LP nebo půjčovacích platforem s cílem maximalizovat tyto výnosy. 

Výše uvedený příklad je nejzákladnější strategií pro získání výnosů DeFi na ethereu. Pro začátečníky však může být obtížné porozumět a implementovat je. Cílem ročních trezorů je omezit požadovaný výzkum a budování důvěry při zkoumání možností výdělku z DeFi. Automatizuje celý proces do jedné transakce vkladu a výběru. 

Spolu s přímými vklady ETH nabízejí YEARN trezory také Zabalený trezor Ethereum (WETH), což je v podstatě reprezentace ETH tokenu ERC20. Ethereum z wETH je uzamčeno pomocí protokolu smart contract a je vydáno stejné množství wETH. 

Jak používat Roční trezory? Průvodce krok za krokem 

Krok 1: Prvním krokem je dorazit do trezoru pomocí tohoto odkazu: https://yearn.finance/vaults

Toužit po trezoruÚvodní stránka pro Vault

Krok 2: Druhým krokem je připojení peněženky k trezorům kliknutím na možnost připojení peněženky v pravé horní části. Nezapomeňte, že podrobnosti trezoru nebudou uvolněny, dokud nebude provedeno připojení k peněžence. yEARN aktuálně obsahuje následující úložiště. 

Připojit peněženku Yearn Vaults

K připojení k trezorům lze použít následující peněženky: 

Metamask, Důvěřujte peněžence, WalletConnet, Peněženka Coinbase, účetní kniha, Trezor, Fortmatic, Portis, Sqaurelink, Torus, Authereum 

Krok 3: Vložení

Po připojení peněženky se zpřístupní úložiště uvedená na Yearn.finance. 

Toužit

Například pro uložení do trezoru DAI stablecoinů mohou uživatelé nastavit částku ze zůstatku ve svých peněženkách. Podobně výměnou ETH a WETH získávají vkladatelé trezoru yETH a ywETH. 

Depositt

Krok 4: Placení poplatků 

Po potvrzení se vypočítá částka a poplatky za provedení inteligentní smlouvy, která se má přidat do trezoru. Poplatky se pohybují mezi 10–100 USD v závislosti na poplatcích GAS a limitu sítě Ethereum. 

Krok 5: Výběr z úložišť

Pokud si uživatel přeje zrušit své pozice v trezoru, musí si vyměnit své yTokeny (yDAI nebo yETH), které jsou nutné k výběru jejich pozic v trezoru nebo k likvidaci jejich pozic. 

Výběry z úložišť mohou pocházet ze dvou zdrojů, aktivní úschovny strategií nebo rezervy ročního úložiště. Pokud pochází z rezervy, za výběr není účtován žádný poplatek. Pokud je však při provádění strategie DeFi odebrána likvidita, bude účtován poplatek za výběr 0,5%. 

Následující výdělky z trezoru jsou po výběru upraveny podle nového zůstatku. Výdělky jsou uváděny každoročně, ale vyplácejí se za dobu, kdy je likvidita držena v trezoru. Pokud je tedy průměrný APY pro trezor 100%, za 6 měsíců vydělá vklad 1 ETH v trezorech 0,5 ETH. 

Kvůli lukrativním výnosům z držby etherea došlo v trezorech k významným vkladům již první den. Za méně než 72 hodin od uvedení na trh byl trezor uzavřen po uzamčení 139 milionů USD (první den 100 milionů USD). Také byl zastaven WETH trezor. 

Toužit po strategii trezoru

Nedlouho po spuštění byl vklad do trezorů deaktivován.

Zřeknutí se odpovědnosti Prezentovaný obsah může zahrnovat osobní názor autora a podléhá tržním podmínkám. Před investováním do kryptoměn si proveďte průzkum trhu. Autor nebo publikace nenese žádnou odpovědnost za vaše osobní finanční ztráty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map