Fakta jsou v: Bitcoin a blockchain zde zůstávají

Stejně jako věda – bitcoin a blockchain se nestarají o vaše pocity. Jsou tu, aby zůstali ve velkém stylu.

Navzdory zdánlivě téměř cyklickým scénářům soudného dne, které navrhli nejhlasitější kritici bitcoinu, je šťastnou skutečností, že bitcoin i blockchain se ještě musí zhoršit. To, co se kdysi nabízelo jako výstřelek a nyní jako bublina, se nakonec stane jen další jistotou každodenního života.

Přijetí bitcoinů se od svého příchodu před více než deseti lety šplhá. Celé země pracují na vytvoření lepší infrastruktury a příznivé legislativy. Noví uživatelé i ostřílení profesionálové najdou při odbavení na svých obrazovkách útěchu v teplé záři svých obrazovek Bitvavo účty – nebo účty jakékoli jiné oblíbené burzovní platformy. Jak se čísla a grafy šíří z našich zpravodajských kanálů a sociální média čerpají téměř 20 příspěvků souvisejících s bitcoiny za minutu – je zřejmé, že svět je šťastný, že do našich životů přijme bitcoin i blockchain. Upřímně řečeno – jsme nadšení.

Bitcoin: Finanční infrastruktura, na kterou jsme čekali

Bitcoin se přesčas ukázal jako stabilní a globálně provokativní trh. Jako aktivum nabízí bitcoiny úložiště hodnoty, které se velmi podobá hodnotě zlata – brilantní zajištění ke zmírnění rizika a komoditu, kterou nelze manipulovat ani uměle produkovat. Jako měna přinesla nesuverénní, plně decentralizovaný a jedinečně bezhraniční platební systém. I když podléhá místní regulaci a může být podroben vládnímu dohledu, jak je vidět s rostoucím Protokol KYC prosazování i zdanění si digitální měna stále zachovala téměř všechny své nejdůležitější ideologie a principy.

Bitcoin v zásadě přinesl světu životaschopnou alternativu k nadměrným vládám a nadměrně utlumeným, přeplněným, fiatovým systémům. Což – až příliš často – historicky devastovalo globální populace. Vytvoření toho, co se stalo ztělesněním rámce demokratické kontroly, rafinovanosti liberálních výdajů a skutečně transparentního finančního systému, po kterém téměř všechny politické ideologie toužily od monetizace obchodu. Dávat trochu naděje téměř každému, kdo tráví své bdělé hodiny přemýšlením o ekonomické reformě a globálních financích.

I když vás přesvědčivé znění dostane jen tak daleko, skutečností je, že samotné bitcoiny představují denní online transakce v hodnotě 6 miliard dolarů. Na celém světě existuje více než 101 milionů uživatelů kryptoměny. Od letošního roku bitcoiny překonaly mnoho špičkových starších trhů. A možná jedna z nejpřesvědčivějších statistik týkajících se bitcoinů – může snížit 30% nákladů spojených s těmi, kteří jdou na infrastrukturu centrální banky. Pravdou je, že kryptoměna je rychlejší, bezpečnější a levnější než centralizované bankovní systémy.

Blockchain nabízí více než jen DLT

Užitečnost blockchainu nelze podceňovat. Což je skutečně odvážné tvrzení, ale takové, které postupem času začíná být stále zřetelnější. Blockchain je funkční jednotka za systémy důvěryhodných účtů bitcoinů. Je to způsob, jakým se zaznamenávají ověřené transakce a jak se tyto záznamy zveřejňují. Díky tomu je téměř nemožné duplikovat nebo předstírat. Přesně víte, kam vaše peníze jdou, kam jdou a jak funguje celý systém.

Tento způsob vedení záznamů je neuvěřitelně užitečný v nesčetných množství různých aplikací. Lze jej použít téměř v každém odvětví, které si vážíme – od zdravotní péče po přepravu a zpracování. Propojení mezi blockchainovou technologií a internetem věcí je připraveno na zcela revoluční způsob našeho života. Způsob, jakým přemýšlíme o životě. Nižší náklady, podpora zabezpečení a upřednostnění rychlosti, transparentnosti a účinnosti.

Přijetí technologie blockchain by mohlo zachránit tradiční finanční organizace 12 miliard dolarů ročně. Nemluvě o sváru, který by mohl zachránit společnost. Vytváření věcí, jako je hypoteční krize v roce 2008 a události, které ji vytvořily, je zcela zastaralé. Už nikdy nebude vidět. Úplně odstraňuje diskriminaci a nespravedlnost z vytváření účtů, postupů půjčování a uzavírání smluv.

Přečtěte si také: Analýza cen bitcoinů: BTC obnovuje rostoucí trend ve výši 15 000 dolarů Beckonů

Co to znamená pro budoucnost

Co to všechno znamená pro budoucnost? Pravděpodobně ne o nic důležitější, než to všechno zítra platí. Znamená to, že jsme již skočili na největší překážku vytvoření globálního a skutečně demokratického finančního systému. Fakt, který je téměř nemožné argumentovat. Je to tady, pomáhá milionům vytvořit lepší finanční zabezpečení po celém světě, vypořádat se s tím.


Realisticky vzato, pokračující přijetí kryptoměny by skutečně mohlo mít světlejší budoucnost pro všechny, ale seznam způsobů, jak může přijetí bitcoinů a blockchainu změnit naše životy k lepšímu, daleko překračuje mezní hodnotu tohoto skromného článku. Co je snadno vidět a vyžaduje jen velmi malé vysvětlení, je skutečnost, že skleněný strop byl rozbit. Pandořina skříňka je otevřená a ne – zubní pastu nelze vložit zpět do tuby. Bitcoin je tu, aby zůstal, blockchain přišel hrát. A všichni jsme trochu bette

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map