Jak začít kariéru v technologii blockchain?

V posledních několika letech došlo k úsvitu nové éry, která byla inspirována vývojem bezprecedentní technologie zvané Blockchain technology. Když uslyšíte termín blockchain, co vás jako první napadne? Většina z nás by mohla propojit blockchain s kryptoměnami, jako jsou bitcoiny a etherium. I když je pravda, že blockchain byl poprvé vyvinut za účelem zohlednění bitcoinu – nejpopulárnější kryptoměny, má také různá další použití, o kterých většina lidí neví.

Co je technologie blockchain?

Pro ty, kteří nevědí, co blockchain znamená, je to distribuovaná databáze, do které lze uložit jakýkoli typ záznamu. Nejlepší na tom je, že uživatelé mohou upravovat pouze části, které vlastní, což činí tuto technologii velmi bezpečnou. I když je zabezpečený, je také transparentní, protože každý, kdo má přístup, vidí, co je uloženo. Technologie blockchain, která byla poprvé vyvinuta na ochranu kryptoměn, se nyní rozšířila i mimo finanční sektor a mnoho průmyslových odvětví zkoumá, jak by jim mohlo využití blockchainu pomoci. Zde je několik případů, kdy se používá technologie blockchain:

 • Používá se pro vedení digitálních záznamů.
 • Používá se při správě dat mezi organizacemi.
 • Používá se regulátory akciového trhu k autorizaci transakcí prostřednictvím režimu shody.
 • Finanční instituce jej používají pro audit trails.
 • Používá se jako platforma pro inteligentní uzavírání smluv.

Proč si vybrat kariéru v blockchainu?

Aktivní přijetí technologie blockchain napříč různými průmyslovými odvětvími pomohlo učinit blockchain populární. Rovněž vytvořil mnoho pracovních příležitostí pro lidi, kteří mohou pracovat na této technologii. Podle zpráv Upwork – celosvětového webu na volné noze, blockchain vystupoval na nejvyšší pozici 20 nejrychleji rostoucích dovedností v oblasti upwork.

Další studie společnosti TechCrunch zjistila, že kariéra související s blockchainem rychle roste a je druhou nejrychleji rostoucí kariérní volbou na trhu práce. I když v technologii blockchain existuje stále více příležitostí, dalo by se bez obav říci, že je to stále nová kariérní cesta. Vzhledem k technologickému pokroku však nemusí být špatné říci, že blockchain je revoluční technologie, která může pohánět budoucnost. Proto je nejlepší čas se o této technologii dozvědět a začít kariéra v blockchainu což ukazuje mnoho příslibů do budoucna.

Jak začít svou kariéru v technologii Blockchain?

Nyní, když víte o blockchainové technologii, jejích použitích a množství příležitostí, které může poskytnout, možná budete chtít udělat kariéru v blockchainovém průmyslu. Pokud je to tak, můžete začít svou kariéru v blockchainu:

 • Získejte vzdělání v technologii blockchain

Vzhledem k tomu, že technologie blockchain je stále velmi nová, lidé hledající kariéru v této technologii budou muset pochopit nuance této technologie. Nejlepší způsob, jak to udělat, je neustálé zdokonalování vašich dovedností, a protože blockchain se také rychle vyvíjí každý den, je zásadní držet krok s nejnovějšími aktualizacemi a pokroky v oboru. Proto by mohl být dobrý nápad vzdělávat se v technologii a jejích nuancích. Zde jsou věci, ve kterých se musíte vzdělávat, abyste mohli zahájit svou kariéru v blockchainovém průmyslu.

 • Pochopte základy blockchainové technologie

Na rozdíl od jiných dnes prosperujících technologií přichází blockchain s jedinečnou nabídkou hodnoty. Proto je pro zahájení vaší kariéry v technologii zásadní základní porozumění blockchainu. Musíte znát vlastnosti blockchainové technologie, včetně Smart Contracts, decentralizace a Daps, které jsou nezbytné pro zahájení kariéry v blockchainovém průmyslu.

Nejlepší způsob, jak se naučit základy, je zvolit si a školení o certifikaci blockchainu. Také certifikační kurzy jsou lepší než absolvování formálního vzdělávání, které vyžaduje pravidelnou účast na hodinách.

 • Získejte školení v kryptografii

Vzhledem k tomu, že svět přechází z více fyzické sféry na digitální sféru, stala se kryptografie významnější. Blockchain do značné míry závisí na kryptografii, aby se usnadnila ochrana digitálních aktiv, což je jedna z nejdůležitějších věcí, kterou technologie distribuované účetní knihy dělá. Získání školení v kryptografii vám tedy poskytuje základ pro vstup do blockchainového průmyslu. Kryptografii se můžete naučit prostřednictvím různých online certifikačních kurzů, které jsou dnes k dispozici.

 • Získejte znalosti o teorii distribuovaného výpočtu a o tom, jak funguje

Zabezpečení a spolehlivost se dnes staly dvěma nejdůležitějšími faktory, které mají dopad na organizace, uživatele a svět jako celek. Existuje mnoho studií k nalezení řešení, které by mohlo poskytnout zabezpečení a spolehlivost, a distribuovaná výpočetní technika se ukázala jako jedna z možností. Určitě to pomohlo blockchainu stát se bezpečným, rychlým a spolehlivým. Ačkoli distribuované výpočty zdaleka nejsou zdokonalenou praxí, je důležité, abyste o nich věděli, protože vám mohou pomoci vyvinout řešení problémů, na které v budoucnu narazíte..

 • Připojte se ke komunitě blockchain

Kryptoměna a blockchain mají mnoho úspěšných komunit, které propagují nové technologie a zároveň pomáhají jejich růstu a popularitě. Dnes najdete řadu projektů kryptoměny, které fungují jako tréninkový mechanismus na pracovišti pro studenty, kteří se učí a studují blockchainovou technologii. Tyto projekty můžete využít k zdokonalení svých dovedností v technologii blockchain, která vám také poskytne příležitost navazovat kontakty a spolupracovat s lidmi, kteří již v oboru pracují. Je to skvělý způsob, jak se dozvědět více o blockchainovém průmyslu a jak v něm můžete zahájit svou kariéru.

 • Vytvořte si vlastní blockchainovou kariéru

Je samozřejmé, že v blockchainovém průmyslu je v současnosti spousta pracovních příležitostí a jak čas plyne, přibudou další příležitosti. Práce však nejsou jedinou věcí, kterou technologie blockchain drží. Může to poskytnout velkou šanci lidem, kteří studují technologii, vytvořit si vlastní kariérní postup.

Tady to jsou některé z nejlepších způsobů, které vám mohou pomoci začít svou kariéru v blockchainovém průmyslu. Budoucnost má nepochybně mnoho zajímavých příležitostí pro lidi, kteří znají a pracují v blockchainovém průmyslu. Proto by mohlo být správné říci, že je nejvyšší čas věnovat se této technologii a chytit příležitosti, které se vám naskytnou, oběma rukama.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map