Od této chvíle jsme již viděli spoustu článků a blogových příspěvků chválících ctnosti IEO, ale až nedávno jsme se vrátili na Zemi a zkoumali potenciální nevýhody nového mechanismu získávání finančních prostředků, jak je to běžné ve světě blockchainu: MOON – nejprve položte otázky později. Dokonce i Changpeng Zhao, generální ředitel společnosti Binance, původně vydal osobní tvrzení zpět v roce 2018, což ukazuje váhavost ohledně vydávání IEO na jejich platformě.

O potenciální dlouhověkosti výkonných ředitelů a stavu kryptoprůmyslu může být horko diskutováno, ale nyní je stále více zřejmé, že IEO může ještě dostat druhý dech. Doposud byl IEO do značné míry asijským fenoménem. Ale jak slunce zapadá na východě, začíná stoupat na západě.

Ve světě „tradičního start-upu“ – „Kopírovat z Číny„Získává na síle (stačí se rozhlédnout kolem South Bay na skútrech Lime, které vám přiblíží, pokud máte pochybnosti). V tomto smyslu by bylo přirozené, aby tento model pronikl do našeho milovaného světa kryptoměn / blockchainu … a já ho předpovídám, à la Initial Exchange Offering (IEO).

Jak a proč to začalo?

Trh ICO se koncem roku 2017 až začátkem roku 2018 přehříval, ale do konce roku 2018 se zastavil v chladném stavu (nezapomeňte pád BTC před Dnem díkůvzdání?). Když se obrátil sentiment kryptoměnových investorů, došlo k soutoku několika událostí.

Některé z faktorů, které to vedly, zahrnovaly, ale nebyly omezeny na:

  1. Případ použití pro projekty nevypadl;
  2. přijetí bylo mnohem pomalejší, než se očekávalo (kryptoměny držely grafy na DappRadaru po dlouhou dobu s pouhými 500 DAU) a
  3. příslib institucionálních peněz začal vypadat klamně („stádo přichází“ od roku 2017, stejně jako Starks s jejich „zimou“).

Jakmile se trh začal posouvat (kolem -80% v kalendářním roce 2017–2018), držitelé tokenů si uvědomili, že mají malá až žádná práva, která se tradičním akcionářům obvykle udělují. Například fiduciární povinnost manažerského týmu vůči držitelům tokenů je stále nejasným a ostře sporným předmětem, který se soudy budou snažit pomalu vyřešit. Když je příliv u konce, můžete skutečně vidět, kdo plaval nahý.

Projevy pocítily také stlačení, i když se zdálo, že se minimální lišta požadovaná od krypto-startupů zvyšuje. Dokonce i kvalitnější projekty s více propracovanými technologiemi, cestovními plány a vyleštěnými týmy, které mohly v 1Q18 ovládat síťová ocenění v hodnotě 200 milionů +, se snažily zvýšit na zlomek těchto maxim. Navíc zde byla skutečná únava retailových investorů, protože trh ztratil půdu pod nohama, které náhle skončilo v lednu 2018 a v 1H18 rychle pokleslo téměř o -60% bodů. Když se peníze už neotáčely, začaly maloobchodní „syndikáty“ bojovat a bolestně se projevila přítomnost podvodů, podvodů, nedostatečné ochrany spotřebitele a minimální transparentnosti ze strany projektů, které se jim daří plnit. Kromě toho neexistovala žádná záruka likvidity nebo kotace, protože pouze 7% projektů z 2Q18 bylo schopno zajistit kotaci do začátku 4Q184.

Aby se nezapomnělo, monolity kryptoprůmyslu, samotné burzy, také začaly čelit sestupu z cukru v roce 2017. Za prvé, počet burz během této doby explodoval, z hrstky na více než 500 do poloviny dubna 20185. Tomuto růstu počtu burz neodpovídal stejný růst kryptoměn / obchodníků – poměr uživatelů v tomto odvětví výměna klesla. Jak trh klesal, existovala větší konkurence pro zmenšující se koláč.

Strategickým směrem směnáren, které se již dlouho uváděly do pohybu, však byla jejich vertikální integrace tradičního podílu na finančních službách, převzetí odpovědnosti několika tradičních poskytovatelů služeb, jako je směnárna, clearingové středisko, depozitní banka atd. Pro burzu to bylo přirozené. “ závod ve zbrojení “, aby se zahřál a aby se některé burzy začaly zabývat dalším kouskem skládačky: upisováním„ ICO “podobně, jako investiční banky upisují„ IPO “v tradičním světě. K přežití „kryptozimy“ je zapotřebí určitých výměn, aby se i nadále vytvářela relevance, zájem komunity a zisky.

Zadejte: IEO

IEO lze pravděpodobně vysledovat zpět k Binance a již ve 4Q17 s IEO z Chléb a Gifto. Z této zkušenosti Binance pravděpodobně získal minimální provozní zkušenosti potřebné k vytvoření životaschopného obchodního modelu. O rok později se Binance v lednu 2019 rozešel s Binance Launchpad a IEO BitTorrent Token (BTT). To, co následovalo, bylo vzrušující a s úžasnou rychlostí, mnoho z hlavních asijských burz následovalo s platformami IEO oznámenými na Huobi, Kucoin a OkEx, abychom jmenovali alespoň některé. Nakonec se k bitvě přidal i Bittrex, který vytvořil maltskou entitu (domov oblíbeného fanouška Binance), aby zajistil příznivou místní regulační atmosféru.

A v tomto okamžiku by mělo být „Ahah!“ moment – proč IEO ještě neproniklo na Západ? Jedním slovem: regulace.

Mohlo by se vám také líbit: Bude ICO nahrazeno IEO? | Jak IEO vylepšují průmysl

Hra předpisů

Nedávné regulační pokyny SEC znamenají, že ruce hlavních amerických burz jsou svázané. Některé západní burzy mohou být pro tento model otevřenější než jiné – protože mohou pobývat v jurisdikcích s příznivou regulací, nebo mají uživatelskou základnu z více kryptoměnových regulačních režimů nebo prostě jsou ochotnější prozkoumat tento obchod model otevřením offshore subjektů pro konkurenční výhodu a jsou v pořádku s přenesením o něco většího rizika při hledání nových podniků a možností růstu.

Jaké jsou některé burzy, u kterých je pravděpodobné, že tak učiní? Poloniex, Bitfinex a do určité míry i Kraken.

Co jsou to burzy, o kterých by se nikdy nesnilo, neodvážilo se o ně starat? Coinbase a Blíženci.

V dohledné budoucnosti bohužel občané USA z regulačních důvodů nemohou být cílovým publikem, ale při pohledu na východ stále existuje naděje. Západní burzy by mohly přinést více asijských uživatelů, protože jsou spuštěny platformy IEO a uživatelská základna hlavních asijských burz je lákána hledat zelenější pastviny.

Tito výše uvedení uživatelé mohou být jistě dále lákáni přístupem k nejkvalitnějším západním projektům (které k dnešnímu dni drtivá většina, ne-li všechny, projektů zahájených v IEO byly východní nebo alespoň nezápadní). Jako takový je příběh IEO přicházejících na Západ stále pod svou tenkou dýhou příběhem výměn, které přinášejí uživatele a objem z východu. Odebírání hry by mělo zuřit, ale to znamená, že v milovaném IEO by stále měl existovat život.

Reference:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me