Tipy, jak začít investovat do kryptoměny a na akciovém trhu

Pokud uvažujete o naskočení do investování, možnosti tam mohou být ohromující. Mnozí se rozhodnou nezačnout investovat kvůli velkému množství možností a informací, které jsou venku. Dnes existují dokonce více možnosti pro začínající investory se zavedením blockchainu a kryptoměny. Zkušení investoři vědí, že diverzifikace je důležitá, takže investice do tradičních akcií i kryptoměny může být způsob, jak zaměnit své portfolio. Rozložením svého bohatství se optimalizujete pro menší riziko a větší šanci na zvýšení zisku. Jak tedy vypadá dobře diverzifikované portfolio jak pro akcie, tak pro kryptoměnu? Jak se rozhodnete, který z nich je pro vás ten pravý?

Diverzifikace zásob

Když diverzifikujete své portfolio, jednoduše vložíte své dolary na více míst, což vám pomůže minimalizovat riziko ve srovnání s tím, že všechny své peníze umístíte na jedno místo. Pokud některá z cen vaší akcie poklesne, nepřijdete o všechny své peníze najednou. Mnoho investorů bude investovat do různých průmyslových odvětví, aby ještě více diverzifikovali své portfolio, nebo investují do různých tříd aktiv, jako jsou akcie versus dluhopisy, které na trhu často reagují opačným směrem..

Mnoho lidí se rozhodlo diverzifikovat své akcie mezi růst, agresivní růst, růst a příjem a mezinárodní podílové fondy. Rozložení vašich peněz mezi tyto čtyři různé možnosti fondu minimalizuje riziko pro investora, začátečníka i ne.

Pokud jste připraveni začít investovat na akciovém trhu, budete potřebovat makléře. Jedná se o některé z nejlepších pro začátečníky. Váš makléř je zkušený profesionál a může vám pomoci lépe se rozhodovat ohledně vašich prvních investic i mimo ně. Dobrý makléř vám pomůže vybudovat různorodé portfolio a učinit správný výběr akcií ve správný čas, stejně jako vám poskytne přístup k možnostem akcií, ke kterým nemůžete nutně získat přístup sami, jako jsou zahraniční akcie.

Diverzifikace kryptoměny

Tyto tradiční metody diverzifikace jsou podobné pro kryptoměnu. Stejně jako akcie je kryptoměna závislá na nabídce a poptávce, ale má tendenci být mnohem volatilnější než tradiční akcie, zejména kvůli decentralizované povaze trhů s kryptoměnami. „Hype“ a zpravodajství mohou také ovlivnit hodnotu jakékoli dané kryptoměny. Mnoho začátečníků si však není jistých, kde začít, když investují do kryptoměny. Často chybí obecné porozumění ohledně blockchainu a kryptoměny, nebo jsou různé možnosti mincí ohromné ​​pro nové investory. Protože pro kryptoměnu neexistují žádní makléři, děláte většinu výzkumu sami.

Investice do kryptoměny jednoduše znamená, že investujete do samotného projektu. Diverzifikace v kryptoměně je stejně důležitá jako pro tradiční akciový trh. Obecně existují tři kategorie kryptoměny. Tradiční kryptoměny jsou základní digitální měny, které jednotlivci nebo firmy používají k provádění bezpečných transakcí s využitím neměnné veřejné účetní knihy, známé také jako blockchain. Bitcoin je tradiční kryptoměna, kterou většina zná. Další tradiční možností jsou soukromé mince. Mince na ochranu osobních údajů jsou mnohem anonymnější než jiné kryptoměny.

Druhou kategorií jsou platformy. Tyto protokoly, známé také jako „tlusté protokoly“, se používají k vytvoření blockchainové infrastruktury, kde se vytvářejí věci jako inteligentní smlouvy. Některé příklady této kategorie jsou Neo nebo Cardano. Třetí kategorií jsou užitkové žetony. Žetony obslužného programu jsou projekty, které jsou vytvářeny s ohledem na konkrétní odvětví, například populární VeChain pro správu dodavatelského řetězce.

Mnoho investorů se rozhodlo diverzifikovat svou kryptoměnu v těchto třech kategoriích a v různých průmyslových odvětvích. Při výběru možností kryptoměny je důležité vzít v úvahu počet mincí, které jsou aktuálně v oběhu, a celkovou nabídku mincí, které kdy budou existovat. Bez tradičního zprostředkovatele si budete muset udělat průzkum, která možnost je pro vás nejlepší.

Mezi tradičními akciemi a kryptoměnou existuje mnoho rozdílů, ale hlavní rozdíl mezi nimi je zisk versus riziko. Kryptoměna je považována za mnohem vyšší riziko, ale poskytuje vyšší šanci na vytvoření rychlého zisku. Akcie jsou obecně bezpečnější než kryptoměna, ale mají nižší výnosy. Jako začínající investor byste měli zvážit své investiční cíle a najít nejlepší trh a možnosti, které odpovídají vaší osobnosti a finančním potřebám. Doufejme, že s řadou diverzifikace a trochou štěstí můžete začít dosahovat skvělých výnosů buď s tradičními akciemi, nebo s kryptoměnou.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map