Využití technologie Blockchain k optimalizaci online soukromí

V roce 2020, 1,7 MB dat byla generována každou sekundu pro každého člověka na planetě. Toto číslo zahrnuje 306,4 miliardy e-mailů, 5 milionů tweetů a 95 milionů fotografií a videí sdílených každý den na Instagramu. Přestože spojení s ostatními nikdy nebylo jednodušší, naše online stopa se stala škodlivou pro osobní soukromí. Centralizované servery v držení silných entit ukládají obrovské množství osobních informací, což zesiluje negativní dopad nevyhnutelných narušení zabezpečení. I když se však nejedná o hack, společnosti používají data k získání lukrativních poznatků, často bez souhlasu uživatele.

Výsledkem je, že stále více lidí používá online technologie na ochranu soukromí, jako jsou virtuální privátní sítě (VPN). Tyto sítě blokují sběr dat vytvořením zabezpečeného šifrovaného připojení k internetu. Jako levný způsob, jak posílit osobní soukromí, se VPN staly stále populárnějšími. Předpovědi naznačují že trh VPN poroste mezi lety 2021 a 2027 složeným ročním tempem růstu (CAGR) 17,2% – při přesných očekáváních vzroste z 29,2 miliard na 88 miliard dolarů. Kromě prognóz existují důkazy o tom, že globální zájem o VPN se zrychluje. Metriky vyhledávání Google ukazují, že výraz „VPN“ zaznamenal v posledním desetiletí rostoucí zájem.

Ačkoli VPN poskytují širokou ochranu, decentralizovaná technologie optimalizuje infrastrukturu zachovávající soukromí. SpiderVPN jako takový je postaven v síti distribuovaných routerů SpiderConnect na podporu nového druhu decentralizované autonomní organizace (DAO) známé jako SpiderDAO.

Decentralizace VPN

Decentralizovaná VPN (dVPN) zabraňuje protokolování aktivity uživatelů a je odolnější vůči cenzuře než starší řešení. Čím více uživatelů se připojí k síti pomocí routeru SpiderConnect, tím je distribuovanější a odolnější. Tato síťová infrastruktura tvoří základ SpiderDAO – ale co přesně je DAO?

I když mnozí považují bitcoiny za první DAO, dnes je drtivá většina samo-provádějících chytrých kontraktů postavena na blockchainu Ethereum. Od samého počátku se DAO řídí pravidly zakódovanými v inteligentních kontraktech, které diktují, jak bude fungovat. Pevný kód může určit vydání odměny, způsob rozdělení příjmů účastníkům nebo dokonce rozložení, jak se pravidla v budoucnu změní. Ačkoli implementace samoregulačního subjektu optimalizuje autonomii, je třeba překonat několik inherentních výzev.

Úskalí rámců DAO

Ačkoli decentralizované sítě eliminují zprostředkovatele a automatizují procesy, DAO v řetězci jsou náchylné k hrozbám, které narušují jejich správu.

  • Plutokracie: Velcí investoři (velryby) mohou získat nespravedlivou hlasovací výhodu hromaděním tokenů správy, které kupují hlasovací práva. V závislosti na kódování DAO a nativním tokenu, který využívá, má tento scénář za následek nerovnoměrné rozdělení energie.
  • Využitelná správa: DAO využívají tokeny řízení k určení hlasovacích práv každého zúčastněného člena. Tyto tokeny se však snadno kupují na sekundárních burzách. Tato dynamika umožňuje velkým investorům akumulovat hlasovací sílu, což podkopává správu.
  • Rostoucí temné DAO: Tyto potenciálně nezjistitelné entity využívají chytré smlouvy k nákupu uživatelských hlasů s úmyslem přemoci systémy správy, vydávat falešné signály nebo manipulovat s trhem. Ve zkratce, temné DAO ovládnout účast voličů, což se týká zejména případů, kdy hlasy DAO trpí nízkou a legitimní účastí členů.

I když tyto nedostatky vytvářejí významnou překážku pro široké přijetí, společnost Spider vytvořila jedinečné řešení, které účinně zmírňuje hrozbu zneužitelného řízení.

SpiderDAO: Optimalizace online soukromí

The SpiderDAO se nejprve integruje s decentralizovanou platformou SpiderVPN. Toto sloučení poskytne vlastníkům routeru SpiderConnect přístup k decentralizované službě VPN, která poskytuje online anonymitu a sadu prémiových funkcí. Aby však bylo možné překonat úskalí současných rámců DAO, použije SpiderDAO vícevrstvý model řízení, který využívá jak hardwarové, tak softwarové nástroje.

SpiderDAO jako takový bude fungovat jako spravedlivý a odolný hardwarový DAO, který zaměstnává Protokol Polkadot usnadnit správu věcí veřejných. Tato dynamika podporuje integraci konsensuálního mechanismu Proof of Stake, řízení on-chain (tokeny SPDR) a hardwarového ukotvení (SpiderConnect Router).

  • Tokenový model „Liquidity as Utility“: Prostřednictvím tohoto programu se držitelé tokenů mohou zapojit do těžby likvidity a zároveň těžit z přístupu k SpiderVPN a následné účasti ve SpiderDAO. Optimalizací tokenu se zvýší motivace k vybudování ekosystému generování hodnot, který podporuje budoucí růst a zapojení komunity.
  • Hlasování DAO s hardwarovým vybavením: Decentralizovaný hardwarový hlasovací proces používaný SpiderDAO je první svého druhu. Zabezpečení sítě pochází ze záruk, které okamžitě detekují hromadění hardwarových zařízení. Přesunutím hlasovací síly od systému založeného pouze na tokenech je náročnější neúměrně ovlivňovat volby bez vynaložení značných nákladů – jeden router bude vždy jeden hlas.
  • Hlasování DAO s dvojí správou: SpiderDAO se odchyluje od tradičních DAO přesunutím hlasovacích práv od držitelů tokenů směrem k vlastníkům hardwaru – jeden ověřený router se rovná jednomu hlasu. Aby se členové mohli účastnit hlasování SpiderDAO, musí prokázat, že mají v síti router SpiderConnect a vsazené tokeny SPDR.

Společně představují jedinečné funkce SpiderDAO a širší sítě Spider Network posun paradigmatu ve způsobu, jakým jsou DAO vytvářeny a nasazovány.

Budoucnost nasazení DAO

Společně hardwarový router SpiderConnect, decentralizovaná síť SpiderVPN a SpiderDAO spolupracují a poskytují zcela nový online zážitek, který spojuje centralizované a decentralizované technologie. SpiderVPN je také rychlejší a bezpečnější než centralizované protějšky jako ExpressVPN a Nord, což dále upevňuje hodnotovou nabídku platformy.

Nejpozoruhodnější je Spider “Likvidita jako užitečnost”Program staví na užitečnosti nativních tokenů. Tato snaha je kritická, protože mnoho z nich je kritických pro tokeny správy, které poskytují držitelům malou užitečnost nad rámec hlasovacích práv, což může mít malý dopad na trajektorii projektu. Schopnost zapojit se do těžby likvidity pomocí nativního tokenu SPDR proto motivuje ostatní, aby se stali součástí sítě, a podporuje zapojení komunity. Stručně řečeno, účastníci dostávají zaplaceno za používání sítě Spider Network a mohou se rozhodnout, jak se tyto peníze utratí – výhody mají všichni.

Odchylkou od konsensuálních mechanismů minulosti obchází SpiderDAO překážky starších DAO rámců a podporuje nové příležitosti v nesčetných případech použití. Tentokrát je vaše online soukromí hnacím motorem inovací – ale možnosti jsou nekonečné.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map