Bitcoinové historické cenové grafy – historie cen BTC

Bitcoin je decentralizovaná digitální měna typu peer-to-peer, kterou využívají její uživatelé bez centrálního orgánu nebo prostředníků. Průměrná cena jednoho bitcoinu byla na konci července 2020 zaznamenána přibližně na 11 118,92 USD. Ceny bitcoinu se mohou lišit, protože se obchoduje na mnoha nezávislých burzách. Cenový index bitcoinů však nabízí průměrnou cenu na předních světových burzách. Bitcoiny se objevily během globální ekonomické krize v roce 2008, kdy byly velké banky přistiženy při zneužívání peněz dlužníků, manipulaci se systémem a účtování přemrštěných poplatků. Za účelem zajištění peněz majitelů chtěli tvůrci bitcoinů dát majitelům bitcoinů na starosti transakce, eliminovat prostředníka, snížit vysoké úrokové sazby a transakční poplatky a učinit transakce transparentními. Vytvořili distribuovaný síťový systém, kde lidé mohli transparentně kontrolovat své prostředky. Bitcoin si získal popularitu a za relativně krátkou dobu rychle rostl. Mnoho společností, nemocnic a velkých hotelových podniků po celém světě obchoduje s bitcoiny. Některé multimiliardové korporace jako Dell, PayPal, Microsoft, Expedia atd. Obchodují také s bitcoiny. Dnes webové stránky také propagují bitcoiny, časopisy vydávají zprávy o bitcoinech a fóra také diskutují o kryptoměnách a obchodování s bitcoiny. S bitcoiny však souvisejí některé problémy, jako jsou hackeři, kteří se vloupali do účtů, vysoká volatilita bitcoinů a dlouhé zpoždění transakcí. Bitcoin je nicméně považován za spolehlivý, zejména v zemích třetího světa, jako kanál pro peněžní transakce.

Aktuální BITCOIN Cena: $

BITCOIN

 

Faktory ovlivňující ceny bitcoinů:

Koronavirová pandemie:

Když koronavirová krize narušila globální ekonomické aktivity po zavedení blokování, obchodníci přešli z rizikovějších aktiv do bezpečnějších jako bitcoin. V polovině března americký Federální rezervní systém snížil své úrokové sazby téměř na nulu a zahájil program QE ve výši 700 miliard dolarů, aby bojoval proti chaosu na trhu způsobeném krizí s koronaviry. To vážilo na akciovém trhu, futures Dow klesly o 1 000 bodů a zatraktivnily kryptoměny, což tlačilo ceny bitcoinů nahoru.

Ceny v amerických dolarech:

Vztah mezi bitcoiny a americkým dolarem je negativní, což znamená, že kdykoli je americký dolar plošně silný, ceny bitcoinů jsou pod tlakem a naopak. Nedávný pokles cen USD způsobený uvolněnou měnovou politikou, snížením úrokových sazeb a ekonomickou krizí USA podpořil ceny BTC / USD. Ceny amerických dolarů byly ovlivněny také zpožděním vydání amerického stimulačního balíčku Kongresem USA, což v poslední době udržuje ceny bitcoinů pod tlakem.

Adopce uživatelů:

Hodnota bitcoinu velmi závisí na přijetí aktiv uživateli. Kryptoměny se každým dnem stávají populárnějšími, což zvyšuje cenu bitcoinů, protože je to nejoblíbenější kryptoměna. Když však poptávka po měně klesá, má to za následek nižší ceny. V současné době většina uživatelů přechází na bitcoin jako měnu. Mimochodem, používá se také jako vynikající měna pro online obchodování. Využití bitcoinu jako média pro online transakce se v poslední době zvýšilo a příležitosti, které nabízí jeho snadné použití, by mohly v příštích letech vést k vyšším cenám.

Vliv médií:

Média jsou v dnešní době nejdůležitějším zdrojem informací a jejich vlivem jsou ovlivňovány také ceny bitcoinů a dalších kryptoměn. Větší mediální pokrytí znamená lepší pochopení kryptotrhu a bitcoinů širokou veřejností. Pokud média představují pozitivní obraz bitcoinu, obecně to povede k vyšším cenám páru BTC / USD, zatímco negativní mediální pokrytí by mohlo mít opačný účinek na ceny bitcoinů.

Politické události:

Na rozdíl od měn centrálních bank mají kryptoměny opačné vztahy s politickými událostmi. Nedůvěra v ekonomiku země má tendenci podkopávat místní měnu, zatímco lidé v takové situaci získávají větší důvěru v kryptoměny jako náhradu za tradiční měny. Bitcoin je symbolickým lídrem na trhu kryptoměn, takže ceny bitcoinů mají tendenci růst nejprve, kdykoli dojde k politickému narušení, než budou ovlivněny ostatní měny na trhu. Nedávným příkladem může být převládající obchodní válka mezi USA a Čínou, která tlačila ceny bitcoinů nahoru.

Vládní regulační změny:

Bitcoiny a další kryptoměny jsou velmi ovlivňovány vládními rozhodnutími. Jelikož jsou tyto měny na trhu stále považovány za nový koncept, vlády neustále mění předpisy týkající se zdanění investorů do kryptoměny. Při jedné příležitosti se největší kryptotrh na světě, Čína, rozhodl na konci roku 2017 uzavřít několik obchodních platforem, což způsobilo dramatický pokles cen bitcoinů, což mělo za následek pokles trhu kryptoměn o 100 miliard dolarů za jediný den. Vládní nařízení mají tedy dramatický vliv na ceny bitcoinů a dalších kryptoměn.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map