Grafy historických cen USD / CHF – historie cen v amerických dolarech

Směnný kurz americký dolar – švýcarský frank je měnový pár, který je upřednostňován mezi veteránskými obchodníky i nováčky. Dvě měny páru USD / CHF jsou americký dolar a švýcarský frank. Americký dolar byl poprvé zaveden americkým Kongresem jako místní měna v roce 1792. Je to nejpoužívanější měna na světě a je považován za neoficiální rezervní měnu světa. Na druhé straně mělo Švýcarsko během 17. století v oběhu velké množství různých mincí, včetně různých cizích měn. Poté byl švýcarský frank zaveden jako jediná peněžní jednotka po celé zemi. Má zajímavou historii, protože byla poprvé vydána v roce 1850 a znovu mezi lety 1865 a 1920, kdy bylo Švýcarsko součástí Latinské měnové unie vedle Itálie, Belgie a Francie, jejichž měny byly všechny vázány na stříbro. Měna se však stala součástí brettonwoodského systému, který byl formulován po druhé světové válce a zhroutil se v roce 1974, uprostřed nadměrné nerovnováhy. Švýcarsko nadále vázalo svoji měnu na zlato, dokud to nebylo změněno referendem v roce 2000.

 

Švýcarský frank je považován za bezpečnou měnu, stejně jako americký dolar a japonský jen, a také se stává, že získává trakci během nejistých událostí. Status bezpečného útočiště CHF získal zdravou politickou a ekonomickou politikou řízení země. Švýcarsko je neutrální země a nemá politickou rivalitu s ostatními zeměmi, protože od roku 1815 nebyla hlášena žádná ozbrojená konfrontace.

 

Obezřetná politika veřejných financí, aktivní obchodní bilance a absence finančních represí také zvýšily požadavky na bezpečná aktiva švýcarského franku. CHF je považován za stabilní a robustní měnu kvůli švýcarské politické neutralitě. Pár USD / CHF negativně koreluje s bezpečným lákadlem na trhu. V letech 2007–2009, v době velké recese, CHF posílil vůči všem hlavním měnám.

Aktuální USD / CHF Cena: $

USD / CHF

 

USD / CHF– historické cenové grafy a data

USD / CHF Historická cenová data

DatePriceOpenHighLowChange%

 

Měsíční změna

DatePriceOpenHighLowChange%

Faktory ovlivňující ceny USD / CHF:

Švýcarská národní banka:

Měnový pár USD / CHF je výrazně ovlivněn švýcarskou centrální bankou, Švýcarskou národní bankou (SNB). Rozhodnutí o úrokových sazbách a klíčová oznámení od SNB poskytují významné cenové pohyby v páru USD / CHF, například překvapivé oznámení o odstranění fixace EUR / CHF v roce 2015. SNB také vydává čtvrtletní rozhodnutí o sazbách spolu s výkazy úrokových sazeb poskytující podrobnosti o krátkodobých a dlouhodobých měnových politikách. Tato vydání ze SNB mají také zásadní dopad na pár USD / CHF.

 

Federální rezervní systém USA:

Americká centrální banka, obecně známá jako Federální rezervní systém, má také významný dopad na ceny USD / CHF. Rozhodování o úrokových sazbách a výkazy úrokových sazeb, které se vydávají 8krát ročně, mají významný vliv na pohyby amerického dolaru.

 

Americký úřad pro statistiku práce:

Pár USD / CHF je také datově citlivý měnový pár, stejně jako všechny hlavní měny. Americký dolar je silně ovlivněn počty zaměstnanců, zejména zveřejněním údajů o nefinančních výplatách (Non-Farm Payrolls – NFP), které vydává americký úřad pro statistiku práce.

 

Švýcarský federální statistický úřad:

Oficiální statistická pozorování ve Švýcarsku zveřejňuje Federální statistický úřad (FSO). Mezi klíčové datové oblasti patří ekonomika, populace a životní prostředí. Zprávy týkající se sčítání lidu, švýcarské struktury výdělků, národního indexu spotřebitelských cen a švýcarské pracovní síly sledují obchodníci na trhu. Výše uvedené zprávy mají velký vliv na ceny jak CHF, tak USD / CHF.

 

Křížový směnný kurz:

Vzhledem ke své povaze bezpečného přístavu pár USD / CHF negativně koreluje s rizikovějšími měnovými páry, jako jsou EUR / USD a GBP / USD. To znamená, že pokles párů EUR / USD a GBP / USD může způsobit prudký nárůst cen párů USD / CHF a naopak. To je také způsobeno pozitivní korelací mezi EUR, GBP a CHF.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map