Historické cenové grafy EUR / CHF – historie cen v eurech

EUR je oficiální měnou pro 19 z 28 členských zemí Evropské unie (EU), včetně Rakouska, Belgie, Finska, Francie, Německa, Řecka, Irska, Itálie, Lucemburska, Nizozemska, Portugalska, Španělska, Kypru, Estonska , Lotyšsko, Litva, Malta, Slovensko a Slovinsko. EUR je také známý jako měna euro, druhá nejobchodovanější měna na světě po americkém dolaru. Název „euro“ byl přijat v roce 1995 po těžkých jednáních; měna nahradila bývalou evropskou měnovou jednotku (ECU). Euro však bylo původně zavedeno ve virtuální podobě 1. ledna 1999 a fyzicky začalo běžet v roce 2002. Za zmínku stojí také to, že běžně používané euromince jsou 1, 2, 5, 10, 20 a 50 centové mince, stejně jako 1 a 2 euromince, a nejčastěji používané nominální hodnoty eurobankovek jsou bankovky 5, 10, 20, 50 a 100 eur.

CHF je zkratka pro švýcarský frank, který je oficiální měnou Švýcarska. CHF je zkratka pro Confoederatio Helvetica Franc, přičemž Confoederatio Helvetica je latinský název pro Švýcarskou konfederaci. Toto je jediný frank, který se v evropských zemích stále vydává. CHF se dělí na 100 centimů. Švýcarský frank je obchodníky na měnovém trhu také známý jako Swisse a je to sedmá nejobchodovanější měna na světě.

Co je EUR / CHF (Euro / Švýcarský frank)?

EUR / CHF znamená Euro versus měnový pár švýcarského franku (EUR / CHF), který ukazuje, kolik EUR (základní měna) má hodnotu měřenou proti CHF (měna pultu). Například EUR / CHF = 1,07 znamená, že za jedno euro lze koupit 1,07 švýcarského franku.

 

Korelaci mezi měnovými páry EUR a švýcarským frankem nelze ignorovat. Korelace mezi dvěma měnovými páry, EUR / USD (euro / americký dolar) a USD / CHF (americký dolar / švýcarský frank), je tedy definována jako záporná 95%. To představuje opačný vztah, což znamená, že když se shromáždí EUR / USD, USD / CHF se obvykle prodá a naopak.

 

Hlavní faktory, které ovlivňují měnový pár EUR / CHF

Hodnota měnového páru EUR / CHF je ovlivněna hlavně geopolitickým a globálním sentimentem, stejně jako mnoho měn rozvíjejících se trhů. Kromě toho by jedním z faktorů, který ovlivňuje hodnotu švýcarského franku, mohla být také vydání ekonomických údajů, jako jsou údaje o HDP; přes rybníček lze celosvětovou poptávku po švýcarských bankovních službách jako bezpečné a důvěrné místo pro uložení offshore fondů také považovat za jeden z klíčových faktorů, které ovlivňují hodnotu švýcarského franku.

Aktuální EUR / CHF Cena: $

EUR / CHF

 

Tabulky historických údajů:

Historická cenová data EUR / CHF

DatePriceOpenHighLowChange%

 

Měsíční změna

DatePriceOpenHighLowChange%

Faktory ovlivňující ceny EUR / CHF:

Jak bylo uvedeno výše, hodnota měnového páru EUR / CHF je primárně ovlivněna geopolitickým a globálním sentimentem, stejně jako mnoho měn rozvíjejících se trhů. Kromě toho by jedním z faktorů, který ovlivňuje hodnotu švýcarského franku, mohla být také vydání ekonomických údajů, jako jsou údaje o HDP; přes rybníček lze celosvětovou poptávku po švýcarských bankovních službách jako bezpečné a důvěrné místo pro uložení offshore fondů také považovat za jeden z klíčových faktorů, které ovlivňují hodnotu švýcarského franku.

Zveřejnění ekonomických údajů: Patří mezi ně údaje o HDP, informace o průmyslové výrobě a maloobchodním prodeji, míra inflace a obchodní bilance. Mezi další důležité podrobnosti, které si zaslouží pozornost, patří údaje o zaměstnanosti, plánovaná setkání SNB a jakékoli denní zprávy o přírodních katastrofách, politickém klimatu nebo jakékoli nové vládní politice. Všechny tyto faktory mají tendenci ovlivňovat směnný kurz švýcarského franku.

Úrokové sazby:

Vyšší úrokové sazby v ekonomice mají tendenci čerpat zahraniční investice, což zvyšuje poptávku a hodnotu domácí měny. Podobně nižší úrokové sazby mají tendenci podkopávat směnné kurzy. Zvyšováním úrokových sazeb může centrální banka snížit poptávku po zboží, což povede k tlaku na ceny.

Poptávka Safe-Haven:

Poptávka švýcarského franku jako bezpečného útočiště značně zvyšuje jeho hodnotu na globálních devizových trzích. Poptávka po měně jako bezpečné útočiště vzrostla v letech po finanční krizi v roce 2008. Švýcarská národní banka (SNB) nashromáždila do roku 2011 v cizích měnách přibližně půl bilionu dolarů, což se rovná přibližně 70% HDP Švýcarska.

Švýcarské bankovní služby:

Jedním z faktorů, který ovlivňuje hodnotu švýcarského franku, může být také celosvětová poptávka po švýcarských bankovních službách jako bezpečné a důvěrné místo pro uložení offshore fondů. Za zmínku stojí, že švýcarský frank by mohl být také považován za pevnou alternativu k americkému dolaru nebo libře šterlinků v době turbulencí a nejistoty, protože kdykoli jiné ekonomiky vykazují známky zhoršení, švýcarský frank roste v popularitě u spekulantů a obchodníků.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map