Co je bitcoinová měna? Mnoho lidí, kteří slyší o bitcoinu poprvé, je těžké pochopit, co to vlastně je a jak funguje jako měna. To je docela normální, protože bitcoiny ( BTC, XBT) vůbec není normální fiat měna nebo investiční nástroj.

Jako první z mnoha kryptoměn bitcoin přilákal miliardy dolarů investičního kapitálu z celého světa a jeho revoluční technologie blockchain mění procesy moderní společnosti mnoha různými způsoby..

Proč jsou bitcoiny tak nesmírně populární? Pokud hledáte průvodce bitcoiny nebo komplexní vysvětlení bitcoinů, tento článek je přesně to, co potřebujete.

Co je bitcoinová měna 1 (bitcoinový obrázek)

Bitcoinové obrázky, jako je tento, jsou pouze symbolem skutečné bitcoinové měny, která je zcela digitální a neviditelná.

Co je bitcoin / vysvětlení bitcoinu

Bitcoin je digitální nebo virtuální měna, která se vytváří (těží), ukládá, obchoduje a převádí elektronicky. Bitcoin ( BTC, XBT) není regulován žádnou centrální bankou ani ústředním orgánem a lze jej snadno převádět mezi jednotlivci nebo podniky po celém světě.

Tempo, jakým lze bitcoiny těžit, a také jeho maximální nabídka je omezena pomocí algoritmu snižování nabídky SHA-256. To v podstatě znamená, že těžba bitcoinů je postupně těžší a těžší. Algoritmus SHA-256 také omezuje množství bitcoinů, které lze těžit, na 21 milionů jednotek.

Tento mechanismus je pozitivní pro cenu bitcoinu, protože brání zaplavení trhu bitcoiny, což by bylo negativní pro jeho cenu.

Bitcoin se stal mocným finančním nástrojem, s nímž se každý den obchoduje a spekuluje se o něm.

Historie bitcoinů

Kdo vynalezl bitcoin?

Někteří inteligentní matematici s pseudonymem Satoshi Nakamoto vynalezli v roce 2009 výkonný systém převodu peněz typu peer-to-peer založený na decentralizované technologii blockchain-ledger.

* Blockchain ledger je digitální, decentralizovaná účetní kniha, která je distribuována mezi mnoho uzlů (počítačů), přičemž záznam konkrétní transakce nelze zpětně změnit bez změny následných bloků, které jsou propojeny s blokem, který obsahuje záznam dané konkrétní transakce. Transakce a postupy prováděné v blockchainu se řídí určitými pravidly a nastaveními, která za normálních podmínek nelze změnit.

V tomto procesu vytvořil tento jedinec decentralizovanou kryptoměnu a chytrý platební systém, který se stal mnohem víc než jen nástroji pro přenos hodnoty mezi přáteli, rodinou a dalšími stranami. Jak bitcoin, tak základní technologie blockchainu přilákaly neuvěřitelné množství úroků a investičního kapitálu od doby, co je vynalezl a implementoval legendární Satoshi Nakamoto, který v lednu 2009 těžil blok genesis bitcoinů.

Proč byl vynalezen bitcoin?

Bitcoin byl vynalezen proto, aby poskytoval prostředky pro elektronický převod peněz, aniž by byl řízen ústředním orgánem. Účelem bylo umožnit rychlé a levné převody peněz peer-to-peer se spolehlivým decentralizovaným systémem, který účinně zabrání dvojímu utrácení.

* Dvojité utrácení jednoduše znamená utrácení stejných bitcoinů (nebo množství bitcoinů) dvakrát. Dvojité utrácení může být problémem s transakcemi v digitálních hotovostech, protože každá část digitální měny má digitální soubor, který lze duplikovat a použít k utrácení stejné „mince“ vícekrát, pokud nebudou přijata náležitá preventivní opatření. S tradičními papírovými penězi to není problém. Například dítě, které rozdá v cukrárně účet za 10 $ za nějaké sladkosti, nemůže v žádném případě znovu utratit stejnou účet za 10 $, protože po potvrzení transakce již účet nemá.

Bitcoin používá opravdu efektivní potvrzovací mechanismus, který zaznamenává každou transakci provedenou na blockchainu a dává mu časové razítko. Tímto způsobem je každá transakce, která kdy byla v bitcoinové síti provedena, uspořádána chronologicky a protokol digitálních podpisů doprovází každou „jednotku“ bitcoinové měny a sleduje cestu vlastnictví, kterou byla měna převedena. Pokud se někdo pokusí současně utratit stejné bitcoiny dvakrát, bude potvrzena pouze jedna transakce, druhá bude zamítnuta. Všechny bitcoinové transakce jsou sledovány ve veřejné decentralizované knize, kterou může kdokoli prozkoumat.

Mechanika bitcoinů

Blockchain Technology / Decentralized Blockchain Ledger

Celá bitcoinová síť je spravována distribuovanou účetní knihou, která využívá technologii blockchain k udržení účtu transakčních cest a zabránění dvojímu utrácení. Účetní kniha je udržována tisíci uzlů nebo počítačů, které zpracovávají transakce v síti a za jejich zpracování dostávají odměnu (bitcoin a v některých případech transakční poplatky) (poté, co jsou informace hlavní knihy uspořádány a umístěny do nových bloků v blockchainu a je nalezen platný hash). Tyto uzly provádějí to, co se běžně nazývá těžba bitcoinů.

Zjednodušená kniha blockchainu bitcoinů:

 • Pamatujte, že hlavní kniha je účetní kniha, registr nebo log.
 • Celá kniha bitcoinů nebo registr transakcí je přístupný z různých počítačů (uzlů) po celém světě současně.
 • Účetní kniha je průběžně aktualizována, což znamená, že každý počítač se vždy „dívá“ na nejaktuálnější verzi.
 • Když je transakce zahájena v bitcoinové síti, akce je distribuována mezi všechny počítače v síti.
 • Počítače, které transakci zpracovávají, ji musí ověřit podle konkrétních podmínek a pravidel uvedených v protokolu bitcoinů.
 • Když je transakce nakonec ověřena, je zabalena do bloku dat, který se skládá z několika bitcoinových transakcí.
 • Bloky jsou jako články řetězu. Když je blok dokončen, je v chronologickém pořadí připojen k existujícímu blockchainu.
 • Když jsou transakce potvrzeny a přidány do blockchainu, nelze je zrušit. Bloky nelze odstranit ani vyměnit. Když byl do blockchainu přidán blok, je konečný.

Omezená nabídka bitcoinů

Algoritmus snižování nabídky, který řídí těžbu bitcoinů a další činnosti, omezuje rychlost, jakou lze bitcoiny těžit. Omezuje také celkovou dodávku bitcoinů na 21 milionů. Odhaduje se, že poslední bitcoin bude těžen až v roce 2140. Omezená nabídka bitcoinů pomáhá podporovat jeho cenu a je přesně opačná, než jak funguje nabídka fiat měn v mnoha případech.

Tržní kapitalizace bitcoinů a objem obchodování

Bitcoinová tržní kapitalizace neustále kolísá. V jedné fázi v říjnu 2017 to bylo více než 95 000 000 000 $.

Bitcoin má působivý denní objem obchodování kolem 1,95 miliardy USD (říjen 2017). I když je to pro kryptoměnu velké číslo, ve srovnání s EUR / USD s masivním denním obratem více než 1,1 bilionu amerických dolarů.

Bitcoinové převody / transakce

Bitcoiny lze převádět z jedné bitcoinové peněženky do druhé s minimálními transakčními poplatky, pokud existují. Bitcoiny lze odesílat v malých částech, které jsou mnohem menší než jeden bitcoin. Minimální částka transakce se u různých bitcoinových peněženek a burz liší. U bitcoinových peněženek by žádná transakce větší než 0,000055 bitcoinu neměla být problém. Bitcoinové burzy mají často vyšší minimální částky bitcoinových transakcí než peněženky, ale relativně malé transakce jsou stále možné.

Jak bitcoiny…

Jak nakupovat bitcoiny za měny Fiat (dolary, libry, eura atd.)

Zaplatit za něco bitcoinem ( BTC, XBT) nebo abyste někomu poslali bitcoin, zjevně potřebujete nějaké bitcoiny. Chcete-li přijímat bitcoinové platby / převody, musíte pouze nastavit bitcoinovou peněženku a poskytnout odesílateli bitcoinů adresu vaší peněženky. Strany, které potřebují financovat své bitcoinové peněženky, mohou převádět fiat měny na bitcoiny různými způsoby:

 1. Kryptoměna / bitcoinové burzy – Otevřete si účet se spolehlivým bitcoinem nebo kryptoměna směnárna a vložit peníze prostřednictvím své kreditní karty, debetní karty nebo bankovním převodem (elektronický převod prostředků). Po vložení dolarů, eur, liber nebo jiné fiat měny ji můžete na burze vyměnit za bitcoin. Jakmile máte bitcoiny, můžete je poslat komukoli, kdo vám poskytne platnou bitcoinovou adresu. Můžete také přijímat bitcoinové platby na účet, který máte u burzy kryptoměn. Některé burzy kryptoměn nabízejí možnost převodu bitcoinů a určitých fiat měn na jiné kryptoměny kromě bitcoinů.
 2. Bitcoinová tržiště – Bitcoin lze získat v hotovosti, kreditními kartami, bankovními převody atd. Vyhledáním osob na bitcoinových tržištích, které chtějí bitcoiny prodávat. Samozřejmě, pokud jsou bitcoiny nakupovány za hotovost, musí kupující najít prodejce v jeho blízkosti. Kupující zjevně potřebuje mít bitcoinovou peněženku připravenou k přijetí převodu bitcoinů od prodejce po uzavření obchodu.

Co je bitcoinová měna 2 (bitcoinová objednávka)

Bitcoiny lze nakupovat mnoha různými způsoby s fiat měnami na bitcoinových tržištích, včetně hotovosti a bankovních transakcí.
 1. Bitcoinové bankomaty – Bitcoinové bankomaty se objevují po celém světě. Nákup bitcoinů v hotovosti v bitcoinovém bankomatu vyžaduje následující kroky:
 • Tvoje telefonní číslo.
 • Přijměte ověřovací kód a zadejte jej.
 • Vyberte částku bitcoinu, kterou chcete koupit.
 • Vyberte, zda již máte bitcoinový účet / peněženku nebo ne. Pokud tak neučiníte, bankomat vám ho může vygenerovat a vytisknout jeho podrobnosti.
 • Naskenujte QR kód, pokud existuje.
 • Vložte své peníze do bankomatu a počkejte na potvrzení transakce. Zakoupené bitcoiny budou odeslány do vaší bitcoinové peněženky a jejich promítnutí může trvat až hodinu.
Co je bitcoinová měna 3 (bitcoinový bankomat)
Bitcoinové bankomaty umožňují lidem nakupovat bitcoiny v hotovosti.

O bitcoinových peněženkách a burzách

Jeden z hlavních rozdílů mezi bitcoinové peněženky a směny spočívají v tom, že s bitcoinovou burzou lze fiat měny převádět na bitcoiny a naopak. Některé burzy také nabízejí převod bitcoinů na jiné kryptoměny a / nebo převod mezi fiat měnami a jinými kryptoměnami kromě bitcoinů. Strany, které používají bitcoinové burzy, mohou posílat bitcoiny do bitcoinových peněženek nebo jiných bitcoinových burz a mohou také přijímat bitcoinové platby z bitcoinových peněženek a burz.

Na druhou stranu se bitcoinová peněženka v zásadě používá jako paměťové médium pro bitcoiny, které také může bitcoiny přijímat a odesílat. Bitcoinové peněženky obchodují s jinými bitcoinovými peněženkami, bitcoinovými burzami nebo obchodníky, kteří přijímají bitcoinové platby.

Druhy bitcoinových peněženek

Stolní peněženky

Bitcoinoví klienti

Bitcoinoví klienti fungují stejným způsobem jako původní bitcoinová peněženka BitcoinQt, která se nyní nazývá Bitcoin Core. Bitcoinové jádro je „plný klient“ nebo klient s plným uzlem, který vyžaduje silný výpočetní výkon. Je to nejspolehlivější bitcoinový klient, protože s ním můžete nezávisle ověřovat transakce v bitcoinové síti. Po stažení Bitcoin Core se však do vašeho počítače stáhne celý blockchain. Lehké klienty, jako je Electrum, se snáze používají a lze je dokonce ovládat pomocí chytrého telefonu.

Ostatní peněženky na plochu

Desktopové peněženky jiné než klienti bitcoinů zahrnují Exodus, mSIGNA, Armory a mnoho dalších.

Mobilní peněženky

Mobilní peněženky jsou bitcoinové peněženky šité na míru vašemu smartphonu a jednou z nabízených výhod je schopnost QR kódu umožňující okamžité platby bitcoinem.

Fyzické peněženky

Papírové peněženky jsou spolehlivou formou skladování v chladu, kde lze bezpečně ukládat bitcoiny. Papírové peněženky mají v zásadě veřejnou adresu vaší bitcoinové peněženky (kterou potřebujete, abyste mohli přijímat bitcoinové převody) a soukromý klíč potřebný k převodu bitcoinů na jinou adresu, tištěný nebo napsaný. Snadný a pohodlný způsob vytváření papírových peněženek je používání webů, jako je bitaddress.org. Vytvoření trvá několik sekund, poté můžete svou papírovou peněženku jednoduše vytisknout a uložit na bezpečném místě.

Online peněženky

Díky této možnosti jsou vaše soukromé klíče uloženy online. To nabízí tu výhodu, že k nim máte přístup odkudkoli a kdykoli. Pokud však poskytovatel online služeb nepřijme opatření nezbytná k jeho zabezpečení, můžete ztratit kontrolu nad svými soukromými klíči.

Hardware peněženky

Hardwarové peněženky jako Trezor mohou usnadnit bezpečné bitcoinové platby a ukládat soukromé klíče elektronicky. Výhodou používání hardwarové peněženky je, že zabezpečené bitcoinové transakce lze provádět na počítači, který nemusí být zabezpečený. Další výhodou je, že strany s velkým množstvím bitcoinů mohou bezpečně ukládat bitcoiny a provádět bitcoinové transakce, aniž by se musely spolehnout na bezpečnost třetích stran.

Může být bitcoin ztracen nebo ukraden?

Ano. Majitelé bitcoinů by měli přijmout nezbytná opatření k zabezpečení svých bitcoinů před hackery, zloději a ztrátou soukromých klíčů nebo peněženek. Při správném zacházení by však vlastníci bitcoinů neměli mít problémy se ztrátou bitcoinů.

Proč jsou bitcoiny tak populární?

 • Levné a rychlé transakce – Bitcoinové transakce jsou často zdarma nebo buď opravdu levné. Přesunout bitcoiny v hodnotě 1 000 000 $ z Jižní Afriky na Havaj (Havaj je v podstatě protinožní do Jižní Afriky) lze provést za méně než 10 $… za méně než hodinu. To je úžasné!
 • Anonymita
 • Extrémní volatilita cen a zvyšování cen poskytly vynikající spekulativní a investiční příležitosti.
 • Arbitrážní příležitosti mezi různými bitcoinovými burzami a dalšími příležitostmi souvisejícími s boomem bitcoinů přilákaly do této kryptoměny mnoho kapitálu.]
Co je bitcoinová měna 4 (komentovaný Michael Schumacher)
Rychlé bitcoinové transakce přilákaly mnoho uživatelů k této úžasné kryptoměně.

Mohl bitcoin „havarovat a vypálit“?

Je to určitě možné, ale vzhledem k rostoucí důvěře v bitcoiny a jeho nesmírné popularitě k velké havárii pravděpodobně nedojde velmi brzy. V tuto chvíli existuje hlavní „trend“ kapitálu proudícího do bitcoinů, který tvrdě podporuje jeho cenu. K zastavení tohoto trendu a pádu ceny bitcoinů bude pravděpodobně zapotřebí hodně energie, i když „mocný“ bitcoin má velmi malou vnitřní hodnotu a je dobrým kandidátem na velký propad.

Je bitcoin bezpečným aktivem?

Mnoho lidí považuje bitcoiny za velkou zásobu hodnoty a zajištění proti selhání centrální banky. Vzhledem k volatilitě a relativně slabé likviditě bitcoinů (zejména ve srovnání s hlavními měnovými páry) to většina profesionálů z finančního odvětví nepovažuje za pevné útočiště. Zlato a japonský jen jsou příklady široce přijímaných bezpečných aktiv.

Další velkou nevýhodou bitcoinů je, že mají velmi malou vnitřní hodnotu, jak jsme již zmínili. Možná se v budoucnu stane bezpečnějším útočištěm, zejména pokud se sníží jeho volatilita a zvýší se jeho likvidita. Nebo možná bitcoin bude někdy v budoucnu historií, kdo ví?

Bitcoinová investice / bitcoinová spekulace

Bitcoin ( BTC, XBT) byl úžasný investiční nástroj, který naplnil kapsy mnoha investorů hezkými zisky. Buy-and-hold byla populární strategie obchodování s bitcoiny, která si zatím vedla opravdu skvěle. S bitcoiny lze obchodovat na forexových obchodních platformách a bitcoinových burzách pro spekulativní nebo investiční účely. Na bitcoinových burzách lze bitcoiny obvykle nakupovat s fiat měnami nebo jinými kryptoměnami.

Při obchodování s bitcoiny na forexových obchodních platformách se obchodníci a investoři obvykle zabývají smlouvami o rozdílových obchodech (CFD) a bitcoiny „fyzicky“ nevlastní. Zisky nebo ztráty se počítají z fluktuace podkladové ceny bitcoinů a jsou připsány nebo připsány na vrub obchodních účtů obchodníků.

Obchodování bitcoinových CFD s forexovými makléři může mít výhody oproti obchodování na bitcoinových burzách. Mezi výhody patří v některých případech přístup k hlubší likviditě, celková bezpečnost, protože bitcoiny nevlastní (a proto nemohou být napadeny hackery), správná regulace makléře, možnost krátkých bitcoinů, přístup k zastavení ztráty, získání zisku a další objednávky a pokročilé nástroje pro mapování a obchodování.

* Využijte trh kryptoměny s cenovým akčním obchodováním!

S bitcoiny lze také obchodovat na CFD na sociálních obchodních platformách, jako je eToro a ZuluTrade. Na těchto platformách mohou investoři přímo a automaticky kopírovat obchody mazaných obchodníků na své obchodní účty.

eToro také nabízí nový vzrušující finanční produkt s názvem CopyPortfolios, který umožňuje investorům investovat do CopyPortfolios složených z různých kryptoměn včetně bitcoinů. Toto CopyPortfolios je spravováno profesionálními analytiky v týmu eToro a v případě potřeby je vyváženo na měsíční bázi. Jedná se o pohodlný a chytrý způsob, jak získat expozici vůči různým kryptoměnám současně, aniž byste to museli spravovat sami. Minimální investice CopyPortfolios je 5 000 $. Pomocí tohoto odkazu získáte podrobné informace o obchodování bitcoinů a dalších kryptoměn pomocí eToro.

Alternativy bitcoinů

Investoři a spekulanti mohou kromě bitcoinů obchodovat s mnoha kryptoměnami. Mezi nejvýznamnější kryptoměny patří ether, litecoin, dash, monero a ripple. Samozřejmě existují i ​​jiné způsoby, jak investovat nebo spekulovat na finančních trzích a obchodníci mohou snadno přistupovat na devizové, akciové, dluhopisové, úrokové, komoditní, opční a futures trhy online.

Populární pověsti o bitcoinech

Často se říká, že bitcoiny buď spadnou, nebo se stanou mnohem dražšími. Bitcoin v průběhu let přinesl řadu prudkých návratů, ale nadále obchodoval výše. Kdo ví, kam půjde cena bitcoinů v budoucnu? Někteří říkají, že bitcoiny zasáhnou 1 000 000 USD do roku 2030. Jiní vyjednávají o 100 000 USD do roku 2027. Podívejme se, co se stane …

Bitcoin v perspektivě

Jedna věc o bitcoinu je jistá – od svého vynalezu překonala všechny „tradiční“ investiční produkty. Je však třeba poznamenat, že to nemusí v příštích několika desetiletích dělat totéž. Možná ano, ale jak dlouho budou peníze proudit do nějaké zvláštní virtuální měny, jejíž jedinou vnitřní hodnotou je její hodnota jako prostředku směny. K čemu ještě jsou bitcoiny dobré?

Co je bitcoinová měna 5 (zůstatek)
Zkušení investoři udržují vyvážená portfolia. Jsou všechny vaše peníze v bitcoinech?

Za prvé, existuje mnoho alternativ k bitcoinům. Například ether, litecoin, pomlčka a zvlnění, abych zmínil jen několik. Možná, že velká část kapitálu aktuálně investovaného do bitcoinů bude postupně proudit do některých z těchto dalších kryptoměn. Velká část opozice zaměřené proti kryptoměnám se zaměřuje na bitcoiny, což by také mohlo podpořit nárůst využívání alternativních kryptoměn.

Existuje potenciálně mnoho neznámých faktorů, které by mohly v budoucnu ovlivnit cenu bitcoinů. Poslední věcí, kterou by investoři měli udělat, je být si příliš jistí, co bude cena bitcoinů dělat v budoucnu. Koneckonců, bitcoin stojí jen za to, co je někdo ochoten zaplatit nebo dát výměnou za něj. Co řídí cenu bitcoinu kromě šílenství investic a jeho hodnoty jako prostředku směny? Můžete jíst bitcoiny nebo z nich něco vydělat? Nebo jsou bitcoiny kryté jakýmkoli orgánem, fyzickým majetkem nebo vládou? Už někdo viděl bitcoin? Určitě je málo látky, která by zabránila tomu, aby bitcoiny spadly až na zem.

Pokud jde o obchodování a investování do bitcoinů, mělo by být za všech okolností prováděno správné řízení rizik. Obchodováním s bitcoiny je možné vydělat hodně peněz, ale obchodníci by při obchodování měli postupovat obezřetně. Cena bitcoinů je opravdu nestálá a je třeba s ní zacházet opatrně. Při obchodování nebo investování do bitcoinů by se měla použít následující investiční pravidla:

 • Neriskujte všechny své peníze za bitcoiny.
 • Investujte nebo obchodujte pouze s penězi, které si můžete dovolit prohrát.
 • Obchodujte s převládajícím trendem.
 • Nepoužívejte příliš mnoho pákového efektu, pokud existují.

Závěrem

Pokud jde o vnitřní hodnotu a další aspekty, bitcoin se zcela liší od tradičních aktiv, jako jsou nekryté měny, akcie a komodity. Bitcoiny však zdaleka překonaly všechny tyto třídy aktiv a mohou tak činit ještě nějakou dobu. Extrémní volatilita bitcoinů a vytrvalé trendové chování z něj činí velkého šampióna v obchodní aréně pro ty, kteří mají chuť na exponenciální zisky.

Obchodníci, kteří se chtějí zapojit do fenomenálního trhu s bitcoiny, jsou vyzváni, aby používali ziskové bitcoinové signály FXLeaders. Ti, kteří nemají přístup ke spolehlivému bitcoinovému makléři, si mohou vybrat jednoho z tohoto seznamu makléřů kryptoměny.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me