Obchodování s kryptoměnou: Buy-and-Hold

Žádná jiná třída aktiv nezaznamenala velkolepé zisky, které byly nedávno zaznamenány v kryptoměnách. Bitcoin, nejvýznamnější kryptoměna, se vrátil o pár milionů procent od roku 2010, kdy byl v jedné fázi oceněn na 0,008 USD.

Bitcoiny a několik dalších kryptoměn štědře odměnily investory, kteří je koupili a drželi. Je buy-and-hold stále silná obchodní strategie pro kryptoměny? A které z kryptoměn se vyplatí koupit?

Obchodování s kryptoměnami - přístup Buy-and-Hold 1 (exponenciální zisky)

Některé kryptoměny zaznamenaly neslýchané zisky.

Výhody obchodování s kryptoměnou typu buy-and-hold

Odstraňuje 95% „tržního hluku“

Existují různé obchodní strategie buy-and-hold (věřte tomu nebo ne). Hlavní myšlenkou těchto strategií je řídit dlouhodobé býčí trendy a eliminovat „hluk“ trhu spojený s nižšími časovými rámci. Krátkodobí obchodníci jsou často frustrovaní, když je trh otřese z jejich obchodů, protože whipsaws v menších časových rámcích (například v hodinovém časovém rámci). Cenová akce v týdenním grafu je často po určitou dobu nestálá. Když je stejné období analyzováno na menších časových rámcích, je obraz obvykle mnohem drsnější a nepředvídatelnější než v týdenním časovém rámci..

Perfektní načasování trhu není nutné

Co dělá obchodování typu buy-and-hold atraktivní pro mnoho obchodníků a investorů, je to, že v mnoha případech není načasování trhu perfektně důležité. Pro obchodníky, kteří plánují obchodovat měsíce nebo dokonce roky, je nejdůležitější skutečně vstoupit do obchodu. Tito obchodníci často nečekají na významná odvolání proti převládajícímu býčímu trendu, protože vědí, že by jim to mohlo uniknout, aby se dostali do pozice, kterou hledají.

Obchodování s kryptoměnami - přístup Buy-and-Hold 2 (velikost surfaře)

Obchodování kryptoměn s přístupem buy-and-hold nevyžaduje dokonalé načasování.

Snížené transakční náklady

Obchodníci, kteří se zabývají dlouhodobými obchody typu buy-and-hold, obvykle neobchodují. To může výrazně snížit transakční náklady. Obchodník, který obchoduje každý den nebo každý týden z obchodů, musí zohlednit čerpání akumulovaných transakčních nákladů. Rozpětí u některých kryptoměn je výrazně vyšší než například u hlavních měnových párů. Díky tomu může být provádění mnoha krátkodobých obchodů namísto několika dlouhodobých velmi nákladné a neúčinné.

Snížené psychologické napětí

Krátkodobé obchodování a dokonce i střednědobé obchodování může být pro mnoho obchodníků stresující. Mnohokrát může být obtížné obchodovat na trhu po dobu několika týdnů a během těchto časů může krátkodobé a střednědobé obchodování vyčerpat obchodníky, zejména ty, kteří mají méně zkušeností.

Ačkoli strategie obchodování s kryptoměnou typu buy-and-hold mají občas potenciál být stresující, je rozhodně méně zdanění než krátkodobé obchodní strategie.

Časová efektivita


Strategie obchodování s kryptoměnou typu buy-and-hold jsou ideální pro investory a obchodníky, kteří chtějí dosáhnout potenciálně velkých zisků s minimálními časovými výdaji. Dlouhodobí investoři do kryptoměny, kteří se zabývají obchody typu buy-and-hold, nemusí každý den pečlivě sledovat cenu, ani nemusí provádět technické analýzy a často se dívat na grafy. Bylo by moudré, aby tito obchodníci / investoři v oblasti kryptoměny zůstali na vrcholu základních zpráv, samozřejmě, a občas zkontrolovali své pozice, ale stále je to mnohem méně časově náročné než krátkodobé obchodování.

Obchodování s kryptoměnami - přístup typu buy-and-hold 3 (chlap sedí na zavěšené podložce)

S kryptoobchodem typu buy-and-hold nemusíte po celý den zírat do grafů.

Které kryptoměny stojí za obchodování?

Ačkoli by se malým kryptoměnám nemuselo nutně vyhýbat, nejspolehlivější kryptoměny jsou největší a nejrozšířenější. To zahrnuje bitcoiny (BTC), ether (ETH), pomlčky, litecoiny (LTC), bitcoinové peníze a zvlnění (XRP). Investoři a obchodníci mají mnohem větší důvěru v tyto (a další) velké kryptoměny. To vám může pomoci při dlouhodobém hraní těchto kryptoměn.

Zde najdete spolehlivé makléře kryptoměny.

Jednou z výhod obchodování s velkými kryptoměnami je, že nabízejí hlubší likviditu. Dostatečná likvidita pomáhá zabránit sklouznutí při provádění obchodů a plnění příkazů (přijímání příkazů k zisku a stop loss).

U velkých kryptoměn je také mnohem menší pravděpodobnost, že se „zhroutí a spálí“ než u menších. Existuje mnoho kryptoměn, které nepřežily příliš dlouho. Investice do zcela nové kryptoměny, která se zatím neosvědčila, je jako koupit si jednodenní kuřátko – vysoký růstový potenciál, ale riskantní.

Osvědčenější kryptoměny, včetně těch výše zmíněných, rozhodně stojí za prohlídku. Investoři, kteří mají velkou chuť na riziko, by se mohli zajímat o menší, méně známé kryptoměny. Při investování do nich však mohou obchodníci chtít použít menší sázky než na větší kryptoměny.

Způsoby, jak vstoupit do obchodů s kryptoměnou typu buy-and-hold

Mnoho investorů jednoduše nakupuje kryptoměny a drží je, dokud nepocítí, že je vhodná doba na prodej. Tito investoři často před vstupem do svých obchodů provedou malou technickou analýzu a v některých případech mohou raději nepoužívat příkazy stop loss.

Obchodníci a investoři se zkušenostmi s technickou analýzou mohou upřednostňovat vstup do obchodů s kryptoměnami po slabých nebo podstatných cenových návratech. Ostatní účastníci rádi vstoupili na trh s přestávkou odporu. To přidává výhodu potvrzení hybnosti.

Tipy pro nákup a držení pro obchodování s kryptoměnami

  • Pro technickou analýzu používejte větší časové rámce, například denní, týdenní a měsíční grafy.
  • Pokud používáte stop lossy, neumisťujte je příliš blízko k vašemu vstupu.
  • Pákový efekt by měl být minimalizován nebo by neměla být využívána žádná páka. Držet obchodování s kryptoměnou po několik měsíců nebo let může být nákladné.
  • Pokud je to možné, využijte výhod zpětného získání a získejte lepší vstupní cenu.
  • Pokud je vzestupný trend nestálý a velmi silný, nečekejte na hluboké vysledování. V tomto případě lze uvažovat o vstupech na trh, stejně jako o průlomových vstupech.
  • Sledujte základní faktory, které mohou ovlivnit dlouhodobý výhled kryptoměn, s nimiž obchodujete.

Začněte obchodovat s kryptoměnami hned teď!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map