“Nepanikařte!” Rada většiny předních kryptoměnových vůdců v Indii pro milovníky a nadšence kryptoměn. Je zřejmé, že desetiletý návrh zákona o vězení se ukázal být panickým krokem pro nadšence kryptoměn v Indii, kteří dlouho čekali, až si vyslechnou předpisy přijatelné pro kryptoměny od představitelů indických vlád..

Ve skutečnosti většina Indů věří poslednímu desetiletému návrhu zákona o vězení hlášeno BloombergQuint je buď polopravda, nebo clickbait. Při pohledu na probíhající debatu se redaktoři společnosti Coingape individuálně spojili s předními kryptologickými vůdci v Indii, včetně:

Chcete-li zjistit jejich názory na tři klíčové aspekty týkající se zprávy o účtu.

 • Jak pravdivá je zpráva Bloomberg? Jaký je váš pohled na vězení a na druhou stranu Představujeme digitální rupie?
 • Jaký je váš názor na schválení návrhu zprávy (pokud jsou zprávy Bloomberg legitimní)? Dostane se to nebo bude nepovšimnuto stejně jako Triple Talaq?
 • Vedoucí představitelé kryptoměny (Pompliano, Barry Silbert, CZ a další) si myslí, že pokud Bill projde, bude to ve skutečnosti podporovat adopci. Jaký je váš názor na možný účinek, pokud bude Bill schválen?

Informace od Nischala Shettyho, generálního ředitele indické krypto burzy WazirX

Coingape | Nischal ShettyCoingape | Nischal Shetty

Coingape – Jak pravdivá je zpráva Bloomberg? Jaký je váš pohled na vězení a na druhou stranu Představujeme digitální rupie?

Nischal Shetty – Tento příběh nelze ověřit. Ale v dobré víře doufám, že Bloomberg není organizace, která by tiskla zprávy bez důvěryhodného zdroje.

Takže za předpokladu, že skutečně dostali do rukou návrh kryptoměny, je třeba si uvědomit několik věcí.

 1. Toto je pouze návrh doporučení výboru Subhash Garg. Pouze čas ukáže, zda to indická vláda přijímá nebo ne.
 2. Je možné, že článek bude citovat vězení a úplný zákaz, aniž by pochopil celý návrh. Protože návrh obrazovky sdílený autorem Bloomberg hovoří o určité „části 8“ návrhu, která specifikuje, jaké činnosti by byly považovány za nezákonné. Autor nesdílel část 8 a z tohoto důvodu nelze říci, zda je tento zákaz a vězení použitelné pro širokou veřejnost nebo pro ty, kteří se zabývají praním peněz a terorismem pomocí Crypto.

Pokud je trest odnětí svobody určen pro širokou veřejnost, je to velmi nešťastné hledisko. Přímo se zaměřuje na miliony tisícileté populace Indie. Pokud bude platný, pak tento zákon ohrozí postavení vlády v očích tisíciletí. Budou to považovat za zásah do jejich finanční svobody, svobody internetu i svobody inovací.

Pokud jde o digitální rupii, pokud o tom návrh zákona skutečně hovořil, pak opět jen ukazuje na nepochopení blockchainu a kryptoměny. Kdokoli, kdo má dostatečné technické znalosti, vám řekne, že vláda nepotřebuje blockchain k zahájení své vlastní měny. Již máme digitální peníze INR a lidé je již používají. Kryptoměna funguje tam, kde neexistuje ústřední orgán a vlády nemusí nutně vytvářet vlastní kryptoměny, pokud nenastane úplně nový případ použití, na který myslí.

Coingape – Jaký je váš názor na schválení návrhu zprávy (pokud jsou zprávy Bloomberg legitimní)? Bude to prošlo, nebo bude bez povšimnutí, stejně jako Triple Talaq?

Nischal Shetty – Věřím v našeho premiéra, pana Narendru Modiho. Je technicky zdatný a vždy byl zastáncem ekonomického růstu Indie. Crypto generuje pracovní příležitosti a příležitosti k vytváření bohatství pro Indy a náš premiér nenechá Indii tuto příležitost nechat ujít.

Kromě toho zákaz Crypto povede k odlivu mozků. Indický technologický sektor nikdy nezíská žádnou práci související s kryptoměnou ani žádné investice spojené s kryptoměnou. To povede ke ztrátě miliard příjmů pro Indii.

Můj názor je, že takový drsný drakonický zákon Indie nepřijme.

Je velmi jednoduché, když se naši ministři jednoduše zeptají: „Která další země přijala takový zákon?“ Odpověď bude „Žádná“. Pokud indičtí zvolení ministři zaujmou informovaný přístup k takovému návrhu zákona, budou všichni proti.

Coingape – Crypto Leaders (Pompliano, Barry Silbert, CZ a další) si myslí, že pokud Bill projde, bude to ve skutečnosti podporovat adopci. Jaký je váš názor na možný účinek, pokud bude Bill schválen?

Nischal Shetty –

 1. Byly by ztraceny tisíce současných kryptoměn
 2. Ztratí se miliony potenciálních pracovních příležitostí
 3. Investice o miliardy dolarů by byly ztraceny
 4. Odtok mozku
 5. Výsledkem bude znalost nulové domény kryptoměny v Indii
 6. Indie se stává prvním velkým národem, který takový zákaz zavedl
 7. Indie to nikdy nebude moci implementovat, protože neexistuje žádná technologie, která by kryptoměnu zakázala
 8. Černý trh s kryptoměnami se objeví v Indii

Kupodivu, je-li důvodem zákazu zastavení praní špinavých peněz, pak překvapivou částí je, že zákaz nemá vliv na praní špinavých peněz. Stále budou moci pokračovat v praní peněz, protože jak jsem již řekl, neexistuje žádná technologie, která by mohla krypto zakázat.

Je to jen obyčejný občan Indie, který je negativně ovlivněn takovým zákazem.

Informace od Varuna Sethiho, slavného indického právníka zabývajícího se blockchainem

Varun SethiCoingape | Varun Sethi

Coingape – Jak pravdivá je zpráva Bloomberg? Jaký je váš pohled na vězení a na druhou stranu Představujeme digitální rupie?

Varun Sethi – Ačkoli zprávy Bloomberg Quint jsou v rozporu s odpověďmi na naši žádost o právo na informace podanou u rezervní banky, která uvádí, že RBI nemá žádné znalosti o návrhu zákona o zákazu krypt v Indii, přesto ze zaznamenaných důkazů vyplývá, že jistě probíhá mezirezortní komunikace a hluk kolem ní není neopodstatněný. Ačkoli zatím není k dispozici nic oficiálně veřejného, ​​co se týče navrhovaného zákona, chtěl bych si proto vyhradit své myšlenky, dokud nebude vydáno oficiální oznámení.

Naše názory na tresty odnětí svobody až na 10 let, které jsou součástí navrhovaného zákona, se zdají být odklonem od podobných ustanovení, která existují v zákoně o prevenci praní špinavých peněz v Indii, zdá se, že spíše 3x trest za zisky krypt být obdobou ustanovení § 271 písm. c) stávajícího zákona o dani z příjmu v Indii.

Domníváme se, že taková ustanovení jsou v současné době pouhými návrhy a mohou nebo nemusí být součástí konečných návrhů zákonů, které mají být předloženy v Parlamentu jako součást standardního postupu..

Otázku týkající se vydávání oficiálních digitálních rupií jsme si výslovně položili v rámci práva na žádost o informace pro RBI, avšak odpověď směřovali na ministerstvo hospodářství, pokud takovou odpověď neposkytnou, zatím nemůžeme komentovat jaký je pojem takového pojmu

Coingape – Jaký je váš názor na schválení návrhu zprávy (pokud jsou zprávy Bloomberg legitimní)? Dostane se to nebo bude nepovšimnuto stejně jako Triple Talaq?

Varun Sethi -Cesta zákona k aktu je poměrně dlouhá a komplikovaná. Otázkou tedy bude, zda se stávající ustanovení navrhovaného zákona stanou součástí závěrečného aktu. Viděli jsme, jak mnoho účtů zaostává a vyprší, než uvidíme světlo toho, že jsme činem. To zcela závisí na naléhavosti vlády se těmito záležitostmi zabývat.

Coingape – Crypto Leaders (Pompliano, Barry Silbert, CZ a další) si myslí, že pokud Bill projde, bude to ve skutečnosti podporovat adopci. Jaký je váš názor na možný účinek, pokud bude Bill schválen?

Varun Sethi – Také se cítíme. Regulovanější prostředí znamená, že jednotliví investoři jsou chráněni více než současný stav věcí, ačkoli pokud nejsou celá ustanovení směnek oficiálně zveřejněna, je těžké komentovat, zda existují ustanovení regulovaných subjektů a trestní podmínky pro neregulované. Nebo je to, že držení kryptoměny bude považováno za nelegitimní. Návrh zákona bude jistě podporován, protože reguluje stále rostoucí neregulovaný krypto prostor, avšak to, co je aktuálně dostupné v sociálních médiích, se zdá být na skutečné kryptoměnové investory a hodlery tvrdé..

Statistiky od Kashif Raza od nejspolehlivějšího kryptoměny CryptoKanoon

kashifCoingape | Kashif Raza

Coingape – Jak pravdivá je zpráva Bloomberg? Jaký je váš pohled na vězení a na druhou stranu Představujeme digitální rupie?

Kashif Raza – Nejprve není stále jasné, zda je účet soukromý nebo veřejný – mezi těmito dvěma je rozdíl. Soukromý návrh zákona může navrhnout kterýkoli člen parlamentu, veřejný návrh zákona připravuje ministerstvo, jako je ministerstvo financí, ministerstvo obrany, ministerstvo vnitra – návrh zákona mohou zavést v Lok Sabha. Přestože je proces předkládání zákona stejný, je úspěšnost schválení veřejného zákona mnohem vyšší než u soukromého zákona. Podle minulé historie je šance na schválení / schválení soukromého zákona velmi malá. Takže typ účtu, na který BloomberQuint odkazuje, stále není jasný – ať už jde o soukromý účet nebo veřejný účet.

Existuje další předpoklad – návrh zákona, který BloomberQuint nárokuje, může to být koncept, který byl vypracován dříve a pak mohl být odmítnut a kopie unikla a kopie nějak vyšla.

Ano, mají své plány na zavedení vlastní digitální měny. Jak daleko to bude úspěšné, to se teprve uvidí, protože celá myšlenka decentralizace bude zabita. A kdo to přijme, předpokládejme, že pokud děláte projekt na Dapps, pak klient v zahraničí přijímá ETH, tak proč chce přijímat RupeeCoin / LuxmiCoin. Viděli jsme, že centralizovaná mince obecně nemá budoucnost, je to hlavně databáze, nic víc než to. Nikdo nemůže přispívat, nikdo nemůže spustit vlastní uzly, nikdo to nemůže zkontrolovat, nikdo to nemůže ověřit. Nemyslím si, že to bude úspěšné, bude to pouze digitalizace stávající fiatové měny.

Coingape – Jaký je váš názor na schválení návrhu zprávy (pokud jsou zprávy Bloomberg legitimní)? Bude to prošlo, nebo bude bez povšimnutí, stejně jako Triple Talaq?

Kashif Raza – Trojitý zákon Talaq byl schválen v Lok Sabah, ale když šlo do Rajya Sabha, BJP neměla většinu v Rajya Sabha, nemohla být schválena a čas vypršel a do té doby přišly volby. Existuje také šance, že se opozice může znovu přihlásit.

A teď předpokládejme, že tento návrh zákona o vězení je původní kopií a bude zaveden tak, jak je, a zákon o trestu zůstane beze změny beze změny a bude také schválen Lok Sabha a Rajya Sabha. I poté, hned druhý den, můžete napadnout zákon u různých indických soudů a ústavní platnost zákona. Je třeba také poznamenat, že BJP právě teď nemá vyšší většinu v Rajya Sabha, existuje šance na vysokou debatu a také šance, že nemusí být schválena v Rajya Sabha.

Ve skutečnosti, jaká je logika, že lidé stojí za technologií rychlého převodu, nemůžete tuto technologii zabít, nezastavíte ji, můžete ji zakázat. můžete pouze zakázat obchodování.

Coingape – Crypto Leaders (Pompliano, Barry Silbert, CZ a další) si myslí, že pokud Bill projde, bude to ve skutečnosti podporovat adopci. Jaký je váš názor na možný účinek, pokud bude Bill schválen?

Kashif Raza – Přijetí nahradím v povědomí. Také si nemyslím, že v kratším období bude přijetí v Indii. Nyní každé médium pokrývá tuto část návrhu zprávy – s tím alespoň lidé začínají vědět o této kryptoměně, bitcoinové a blockchainové technologii.

Statistiky Sunil Sharmy, 50 nejlepších technologických lídrů & uznávaný pedagog blockchainu 

Sunil SharmaCoingape | Sunil Sharma

Coingape – Jak pravdivá je zpráva Bloomberg? Jaký je váš názor na vězení Aspect a na druhou stranu zavedení Digital Rupee?

Sunil Sharma – Jako jeden z hlavních zpravodajských zdrojů si Bloomberg udržuje reputaci. Nemyslím si, že to bude tahat takový trik, jen aby vzbudil mezi čtenáři strach. RBI však jasně popřela jakoukoli znalost zákona týkajícího se zákazu kryptoměn v Indii, jak je uvedeno v RTI. Zde je odkaz: https://www.scribd.com/document/412385479/Blockchain-Lawyer-RTI-Response-by-RBI-for-Banning-of-Crypto-Bil

RBI je také velmi uznávanou organizací a odpovídá za každou ze svých akcí.

To nás všechny dostává do stavu zmatku. Za předpokladu, že existuje zákon, který byl držen mimo smyčku od RBI, chtěl bych být optimistický ohledně toho. Nischal poukázal na to, že všechna ustanovení jsou použitelná pouze na činnosti prováděné podle oddílu 8. Doufám tedy, že oddíl 8 zahrnuje použití kryptoměny k terorismu nebo praní peněz.

Deset let vězení s trestem zní extrémně, a proto si myslím, že se tento akt bude vztahovat pouze na nezákonné činnosti, jako je praní špinavých peněz. Neexistuje však žádný technický způsob, jak zakázat kryptoměnu, lze zakázat pouze její obchodování v rámci národních hranic.

Když už mluvíme o Digital Rupee, bude to centralizovaná digitální verze fiat Rupee.

“Digital Rupee nebo jakýkoli CDBC pro tento případ tak či onak nezahrnuje decentralizační příběh kryptoměn, takže si nemyslím, že je moudré ho dokonce porovnávat s kryptoměnami.” Je to jako srovnávat pomeranče s mangem. “

Coingape – Myslíte si, že účet projde nebo ne? Nebo to zůstane nepovšimnuto stejně jako Triple Talaq?

Sunil Sharma – Nemohu komentovat právní aspekty, ale obecně se domnívám, že zákon neprojde tak, jak je. Důvodem je, že technologie je průmyslovým odvětvím, ze kterého může Indie hodně získat. Celý svět vidí Indii jako zemi technicky zdatnou.

Blockchain a kryptoměna jsou budoucí technologie. Mají potenciál v budoucnu vytvořit tisíce nových pracovních míst a generovat příjmy v hodnotě miliard. V Indii jsme navíc v poslední době zaznamenali prudký nárůst technologického přijetí. Indie je prosperujícím trhem pro toto odvětví.

Předání tohoto zákona znamená ztrátu takové skvělé příležitosti.

Možná to může být nepovšimnuto jako Triple Talaq. Nejvyšší soud však požádal vládu, aby do června předložila politiku týkající se kryptoměny. Takže to nebude zcela bez povšimnutí.

Coingape – Crypto Leaders si myslí, že pokud bude zákon schválen, povede to k přijetí. Jaký je váš názor na možnosti, pokud bude účet schválen?

Sunil Sharma – Povědomí je to správné slovo, které se zde používá. Pokud bude takový extrémní zákon schválen, jistě to přiláká humbuk. Stále více lidí se dozví o kryptoměnách. O přijetí nemůžeme říci, protože kdo ví, kolik lidí se dopouští nelegálních aktivit?

Možné účinky:

 1. Značný počet Indů se věnuje průmyslu kryptoměn, všichni přijdou o práci.
 2. Ztráta šance na potenciální pracovní místa kolem kryptoměny.
 3. Většina investorů o své investice přijde.
 4. Výsledkem je, že tito lidé začnou soukromé mince držet, protože nikdo tak snadno neopustí své peníze.
 5. Ztráta víry v současnou vládu, tisíciletí nemají rádi, když jim někdo říká, co mají dělat se svými penězi.

Stále nám chybí spousta informací a existuje spousta nejistoty. Měli bychom tedy počkat do 23. července, než využijeme další možnosti.

I když jsou tyto titulky negativní, lidé začnou lovit, proč se toho lidé tak bojí. Pojďme si to prostudovat a tím povědomí.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me