7 zelených nápadů, které usilují o transformaci krypto trhu

Každý den, který uplyne, zaujímá decentralizovaný finanční sektor lepší pozici v globálním měřítku. V době psaní tohoto článku je tržní kapitalizace všech kryptoměn podle údajů z Coinmarketcap 353 164 662 453 USD.

Tento úspěch spočívá hlavně v tom, že tento trh představuje alternativní finanční technologie charakterizovaná tím, že svým klientům nabízí ty nejlepší výhody. Mezi tyto výhody patří svoboda decentralizované individuální ekonomiky, lepší transakční poplatky, vyšší rychlost, univerzální přijetí, snadná konverze, všestrannost, soukromí a anonymita..

Podívejte se na to Průvodce pro začátečníky & Základní strategie pro Obchodování s kryptoměnou.

Ale přes veškerý tento úspěch existuje segment, který se stal duchem, který pronásleduje kryptotrh. Mluvíme o enormních nákladech na elektřinu. Ačkoli primární hodnotou sektoru decentralizovaného financování je technologie, nebylo dosaženo potřebných cest v oblasti ekologie, což kritici tohoto sektoru velmi dobře využívají ke stigmatizaci kryptoměny.

Jak je tedy možné, že finanční sektor, jehož ústředním pilířem je technologie, tento problém nedokázal vyřešit?

Ukázalo se, že tato situace se postupně mění, protože právě v tuto chvíli existují malé a velké iniciativy, které mají zajistit, aby byl kryptoměna šetrnější k životnímu prostředí. Probíhají myšlenky, které usilují o transformaci negativního dopadu kryptotrhů na životní prostředí. Prověříme sedm ekologických vynálezů, které jsou zaměřeny na změnu kryptotrhu na trh přátelský k životnímu prostředí. 

  1. SolarCoin (SLR)

Jedná se o platformu a kryptoměnu speciálně navrženou pro podporu výroby elektřiny prostřednictvím fotovoltaické solární energie, čistší a ještě efektivnější než jakékoli fosilní palivo. Dynamika spočívá ve stimulaci výrobců fotovoltaické energie, kteří obdrží 1 token SLR za každou poskytnutou megawatthodinu (MWh). K tomu je pouze nutné otevřít portfolio zdarma a zaslat dokumenty o výrobě elektřiny do nadace SolarCoin Foundation. Nárokující mohou libovolně ukládat, obchodovat nebo utrácet zrcadlovky a mohou získávat průběžné granty na dalších 20 až 30 let za účelem výroby energie.

  1. EcoCoin

Jde o digitální měnu, která odměňuje dobré chování lidí k životnímu prostředí, jak uvádí na svém oficiálním portálu:

Jíst bezmasá jídla, přejít na poskytovatele zelené energie nebo jezdit na kole do práce může generovat ECO, které můžete utratit na našem novém udržitelném trhu za nákup zeleného zboží, služeb a zkušeností. Jedná se o nový způsob, jak sledovat, měřit a odměňovat udržitelnost, abyste nyní mohli dělat dobro a dostávat zaplaceno “.

I když mluvíme o centralizované digitální měně, rozhodli jsme se ji zahrnout do seznamu ekologických nápadů, protože nadace, která ji zastupuje (ecocoin.com), plánuje ji převést na decentralizovanou kryptoměnu prostřednictvím technologie blockchain.

Naším dalším krokem je vytvoření globální kryptoměny, která decentralizuje ECO coinu a podpoří ji udržitelnými aktivy počínaje stromy. “

  1. CryptoSolarTech (CST)

Je to v zásadě farma na těžbu kryptoměn využívající obnovitelnou energii na jihu Španělska. Klíčem k tomuto projektu je využít klima této země, které je obvykle teplé po celý rok. Takto tato farma na těžbu kryptoměn získává bohatou energii z fotovoltaických elektráren, která bude použita k tomu, aby byla těžba zisková. Tato farma bude zpočátku vybavena 3 000 horníky. 

Přečtěte si článek o Těžba kryptoměny vs nákup: Který přináší lepší návratnost?

Poslání tohoto projektu ponechává toto vše jako důkaz:

Naším posláním je zodpovědným způsobem demokratizovat přístup k těžbě kryptoměn. Proto jsme vytvořili token CST, který umožňuje uživatelům účastnit se naší platformy těžby CST, kde mohou těžit udržitelným způsobem“.

  1. Sklizeň

Je to prototyp, že těžby se dosahuje pomocí větrné energie. Využívá 700W větrnou turbínu k napájení dolu světoznámé kryptoměny „Zcash“ ZEC.

Mezi hlavní technické vlastnosti ekologického zařízení patří: počítač s procesorem Core i3 se 4 GB RAM a 256 GB pevným diskem, karta GeForce GTX 1080 Ti, vodotěsné pouzdro a ovladač pro regulaci zátěže vstupující z turbíny.

Výtěžek z prototypu bude použit na přímé financování výzkumu v oblasti změny klimatu a možnosti jejího zmírnění.

Podle jeho tvůrce, inženýra Julian Oliver:

Předpokládá se, že stovky těchto uzlů HARVEST by mohly být rozmístěny v největrnějších částech světa, což by generovalo velké částky doplňkového financování pro nevládní organizace zabývající se změnou klimatu v době, kdy je samotná věda o klimatu obléhána fosilními zájmy vlád a korporací. “

  1. Toba

Jedná se o elektrické kolo vyrobené anglickou společností „50cycles“, pomocí kterého lze těžit kryptoměny.

Scott Snaith, zakladatel a CEO 50cycles řekl médiím, že:

Nejedná se pouze o první elektrické kolo svého druhu, ale také o první produkt s tokenizací a odměnou za použití.“

Je třeba poznamenat, že tento model jízdního kola Toba nebude těžit žádnou populární kryptoměnu. Prozatím bude těžit pouze token Loyalcoin, který lze vyměnit za jeden z produktů společnosti, 50 cyklů nebo jiné běžné kryptoměny kryptoměny na Loyaltycoin Exchange.

Chtěli jsme tuto myšlenku zahrnout do seznamu, protože tato iniciativa podporuje dvě pozitivní a velké změny ve prospěch životního prostředí. Za prvé podporuje kola, která mohou pomoci omezit používání vozidel s vnitřním spalováním, a za druhé podporuje ekologické využití a povědomí o digitální těžbě v kryptoměnách.

V tuto chvíli spolupracujeme s Loyalcoinem na odměňování našich zákazníků, ale nakonec budou mít kola Toba svou vlastní digitální měnu, která se stane jednou z tisíců měn budoucnosti, a Toba umožní cestujícím, aby se stali její nedílnou součástí jeho růst.“

Scott Snaith, Zakladatel 50cyklů.

  1. Spleť

Mluvíme o protokolu založeném na algoritmu DAG (Direct Acyclic Graph), který podporuje distribuovanou knihu známou jako IOTA, futuristickou platformu, která namísto práce s technologií blockchain navrhla svůj operační systém lépe známý jako; Spleť.

Zjistit jak Blockchainová aplikace ovlivňuje internet věcí (IoT Blockchain Future).

Aby mohla být operace provedena prostřednictvím protokolu Proof of Work v bitcoinu, ethereu a litecoinu, musí těžaři mezi sebou soutěžit o vyřešení složitého matematického problému. Horník, který problém vyřeší, získá právo těžit blok v blockchainové síti. 

Tento postup obvykle generuje vysokou spotřebu energie. V Proof of Work obrovské množství zařízení s vysokou výpočetní silou a spotřebou energie soutěží o řešení každé transakce mezi každou transakcí. To má za následek obrovské plýtvání zbytečnou elektrickou energií, protože ze stovek nebo tisíců týmů, které pracují na maximum svého potenciálu současně, jen několik z nich dokončí transakci. To je příčinou problému s výdaji nadměrné energie, která je v současné době přisuzována globální krypto-komunitě.

S technologií Iota Tangle to již není problém. Díky svému jednoduchému protokolu, který vyžaduje, abyste před schválením transakce v síti spolupracovali na ověření dvou transakcí. Tímto způsobem získáte právo na bezplatný převod a během několika sekund, to znamená, že v tomto procesu nedojde k plýtvání energií. Každá energie z vašeho smartphonu nebo počítače je však využita na maximum. A jako by to nestačilo, IOTA s sebou přináší řadu výhod, jako je nekonečně škálovatelná a bezplatná technologie a bezpečnostní systém, který slibuje ochranu i před možnými DDoS útoky kvantových počítačů. IOTA objasňuje, že těchto úrovní zabezpečení bude dosaženo, jakmile síť dosáhne kritického množství. Čím více uživatelů se připojí, tím bezpečnější bude síť IOTA.

Odpovědnost za životní prostředí je jednou z pilířových hodnot IOTA, akcí, které provádí prostřednictvím své technologie založené na Tangle, a proto jsme ji zahrnuli do pozice číslo dvě na tomto seznamu nejvlivnějších ekologických nápadů v krypto- kosmo. 

Naše technologie má schopnost zlepšovat životy, zmocňovat lidi a transformovat odvětví. Pečlivě hodnotíme dopad našich akcí na společnost a životní prostředí. “.

  1. Důkaz o podílu

Jedná se o konsensuální protokol, jehož hlavním cílem je provozovat, spravovat a chránit blockchainovou síť konkrétní kryptoměny.

Tento protokol byl vytvořen za účelem optimalizace zabezpečení Proof of Work a zlepšení škálovatelnosti blockchainové sítě většiny projektů, které používají Proof of Work a jsou v tomto ohledu omezené.

Jedním z nejvýznamnějších návrhů na změnu je však to, že důkaz o podílu zcela odstraní nadměrný výdaj energie. Těžaři s vysoce výkonným vybavením a výpočetním výkonem zde nejsou nutní, ani vysoké náklady na poplatky za elektrické služby. Je potřeba pouze obvyklá spotřeba jednoduchého smartphonu nebo běžného počítače.

Je důležité si uvědomit, že v tomto konsensuálním modelu není nutné řešit složitý matematický problém, jako je tomu v případě Proof of Work. Těžařům se proto říká validátory, protože nikdy těží (zde není problém s řešením matematických úloh), pouze ověřují.

Proof of Stake je navržen tak, aby validátoři s nejvyšším kapitálem v dané kryptoměně (a ti s nejdelší účastí v síti) měli větší pravděpodobnost náhodného výběru k ověření transakcí a získání odměny. Aby to mohli udělat, musí vsadit částku do uvedené kryptoměny. Čím větší je tento kapitál, tím větší možnosti budou muset být ověřovatelem a získat odměnu.

V současnosti mnoho důležitých kryptoměn, které patří mezi 20 kryptoměn s největší tržní kapitalizací, podle Coinmarketcap používá tento ekologičtější konsensuální protokol, z nichž vynikají: Cardano, NEO, Tezos a Tron nejvlivnější.

Tento přímo nebo nepřímo udržitelný a ekologický nápad zaujímá první místo na našem seznamu, protože se jednalo o nejúčinnější zelený nápad v kryptoměně.. 

Vitalik Buterin, Zakladatel společnosti Ethereum již provádí protokol Proof of Stake Protocol v síti Ethereum a má k tomu toto:

Byl bych velmi smutný, kdyby mým hlavním přínosem pro svět bylo přidání ekvivalentu spotřeby elektřiny na Kypru ke globálnímu oteplování. “

Přečtěte si vše o Ethereum 2.0, nejnovější vývoj na blockchainu Ethereum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map