Lepší než zlato: 5 důvodů pro nákup bitcoinů

S rozvojem technologie se vyvíjí a vyvíjí téměř každá sféra života – ručně psané dopisy jsou nahrazovány okamžitými elektronickými zprávami, tištěné knihy konkurují e-knihám, dokonce i běžné platby v hotovosti lze provádět z pohodlí vašeho domova prostřednictvím e bankovní. Všechno jde digitálně.

V roce 2009 se ve světě zrodil nový technologický fenomén – bitcoin. Myšlenka kryptograficky bezpečné měny typu peer-to-peer se velmi líbila široké veřejnosti a od té doby zaměstnává mysl mnoha investorů. Co dělá z kryptoměny jedinečné investiční aktivum? A proč je tolik lidí ochotných koupit bitcoin dnes? Uvidíme.

Každé cenné investiční aktivum by mělo mít 5 klíčových vlastností – nedostatek, bezpečnost, dělitelnost, mobilita a pravost. Bitcoin zaškrtne všechna políčka!

Nedostatek

Mnoho odborníků považuje omezení počtu bitcoinů za pozitivní růstový faktor určující hodnotu kryptoměny pro nadcházející roky. Bitcoin byl navržen tak, aby nikdy nepřekonal nabídku 21 milionů mincí. Nyní již překročil hranici 17 milionů, což znamená, že zásoba bitcoinů dochází. V globálním měřítku se to může zdát jako malá částka, ale to je něco, co rozhodně přispívá k tomu, že bitcoin je v očích investorů tak cenný.

Omezená nabídka bitcoinů se skutečně stává spolehlivým nástrojem proti znehodnocení digitálních peněz. To, co je považováno za požehnání, se však stejně dobře může změnit na výbuch. To je případ bitcoinu.

Bitcoin je nehmotný a jediným způsobem, jak prokázat své vlastnictví mincí, je mít soukromý klíč pro peněženku, do které je ukládáte. Peněženky s kryptoměnou vám zásadně neumožňují obnovit soukromý klíč; pokud ji ztratíte – ztratíte také všechny své bitcoiny. Tyto mince budou prostě tak dobré, jak jsou pryč, ve skutečnosti budou použity. Podle nějaké zprávy, 4 miliony žetonů již byly neaktivní – jsou navždy ztraceny a nikdy nebudou získány. To znamená, že bitcoin je ještě vzácnější než zlato.

Díky nedostatku je bitcoin deflační, a tím přispívá k zvýšení jeho ceny – alespoň na to se spoléhá mnoho investorů.

Bezpečnostní

Bitcoin je decentralizovaný; nepatří žádné vládě ani centralizovaným orgánům. Jedinou entitou, která má přímou kontrolu nad bitcoiny uživatele, je uživatel sám (dokud nevlastní soukromý klíč). Bitcoiny můžete utratit nebo převést, pouze pokud vlastníte příslušné klíče, kterými jsou transakce podepsány.

Bitcoin v podstatě funguje pod jedinečným kryptograficky chráněný protokolTo je téměř nemožné podkopat. Transakční data o každém bitcoinu v oběhu se zaznamenávají v blockchainu a distribuují se do všech uzlů v síti. Tyto uzly také fungují jako ověřovatelé bitcoinových transakcí. Jakmile dojde k manipulaci s datovým záznamem, transakce nebude uzly ověřena. Tento validační algoritmus činí síť bitcoinů transparentní a samočinnou.

S rostoucí hodnotou bitcoinu se však zvyšuje i počet kybernetických útoků na bitcoinové peněženky a burzy. Abyste zabránili ztrátě svých bitcoinových prostředků, nezapomeňte je neukládat do online peněženek, které jsou obzvláště citlivé na hackery. Hardwarová peněženka je zde pravděpodobně tou nejlepší volbou.

Nezapomeňte, že v případě bitcoinu jste bankou, která má na starosti finanční prostředky!

Navrhovaný článek: 5 chyb, které obchodníci s kryptoměnou obvykle dělají

Dělitelnost

Dalším důvodem, proč je bitcoin přátelskou investicí, je dělitelnost. Měli jste někdy šanci investovat do zlomku zlatých prutů? Asi ne. Nedává to žádný ekonomický smysl. Z objektivního hlediska nelze zlaté cihly, nemovitosti, akcie nebo futures jednoduše rozdělit na malé jednotky, zatímco bitcoiny.

V současné době je nejmenší jednotkou bitcoinu satoshi. Jedná se o stotinu miliontiny bitcoinu (0,00000001 BTC) nebo 0,00005988 USD, podle aktuálního stavu BTC na USD hodnotit. Vypadá dostatečně cenově, že??

Mobilita

Ve skutečnosti můžete do bitcoinů ukládat miliardy dolarů, aniž byste potřebovali speciální trezory nebo schránky. Kryptoměna je snadno přenosná investiční jednotka – vše, co potřebujete, je peněženka, která může přijít ve formě softwarové aplikace, paměťové karty nebo prostě kousku papíru.

Můžete je také všechny poslat komukoli z poloviny světa během několika minut – podobně jako e-mail. Dříve to nebylo možné provést bez účasti zprostředkovatelů.

Lidé cestující do zahraničí navíc dobře vědí, že na dovoz měny obvykle existují omezení. Jakmile překročíte limit, budete muset zveřejnit původ těchto peněz a prokázat své vlastnictví. Nemluvě o vývozu nebo dovozu zlata. Přesun drahých kovů přes hranice je nákladný a riskantní podnik.

Bitcoin ze seznamu vylučuje všechny tyto nevýhody, protože dosud není regulován mezinárodním právem.

Pravost

O pravosti bitcoinů lze jen stěží diskutovat. S jeho zrodem byla komunita představena inovativní koncept peněz která ohlašovala novou éru kryptoměnové ekonomiky bez zásahů či podpory třetích stran. Základní princip decentralizace poskytuje uživatelům finanční svobodu a přináší peníze pod kontrolu lidí, nikoli finančních institucí.

Kde koupit bitcoin

Pokud hledáte koupit nějaké bitcoiny, vaším cílem jsou směnárny kryptoměn. Jedná se o dobře zavedené podniky, které poskytují uživatelům online tržiště, kde lze bitcoiny obchodovat proti fiat měnám.

CEX.IO patří mezi lídry v oboru. Výměna umožňuje nakupovat bitcoiny (a také mnoho altcoinů) prostřednictvím bankovních převodů nebo kreditních karet téměř z kterékoli části světa. Díky tomu se CEX.IO stalo mezinárodně uznávanou platformou a přispělo k tomu, že jeho uživatelská základna přesáhla 2 500 000. Jakoukoli kryptoměnu uvedenou na webu lze zakoupit za USD, EUR nebo GBP.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map