Australský dolar bude čelit dalším protivětrům s rezervní bankou Austrálie na klepnutí

Na tento týden je naplánována celá řada rozhodnutí centrální banky o úrokových sazbách. Prvním na seznamu je rozhodnutí Reserve Bank of Australia, brzy v úterý v 03:30 GMT. Očekává se, že RBA udrží svou sazbu stabilní na 1,5%. Samotné rozhodnutí o sazbě pravděpodobně nezpůsobí velkou volatilitu, kromě případů, kdy RBA přinesla snížení sazby. Doprovodné prohlášení o sazebním kurzu by však mohlo těžce ovlivnit australský dolar, pokud RBA zasáhne holubičí tón. Australan se v listopadu obchodoval o něco níže a v prosinci pravděpodobně zůstane slabý. Zde je týdenní graf AUD / USD:

 

AUD / USD týdenní graf

  

Na tomto páru je určitý medvědí náklon. O této slabosti svědčí také indikátor pomalé stochastiky ve spodní části obrazovky. Stahování za poslední dva týdny přivedlo pár zpět do zóny, která nabízí krátký prodejci dobrý poměr rizika a odměny. 20týdenní exponenciální klouzavý průměr, který je asi 70 pipů nad koncem pátku, by mohl cenu v příštích několika týdnech omezit. Zde je denní graf:

 

AUD / USD denní graf

  

V posledních článcích jsem navrhl prodat tento pár v oblasti bývalé zóny odporu, jak je vyznačeno na grafu výše. Tato zóna odporu stále drží, stejně jako 20denní exponenciální klouzavý průměr a 200denní klouzavý průměr. Tyto dva klouzavé průměry spolu s touto bývalou zónou podpory, která působí jako nová rezistence, vytvářejí silný soutok elementů rezistence, což by mohlo být důležitou výhodou pro obchodníky, kteří přijmou krátkou stranu.

 

Obchodníci, kteří by se rádi angažovali v nových krátkých pozicích na AUD / USD, mohou použít několik různých přístupů. Jedním z nich by bylo otevření dlouhodobého obchodu, který lze zadat za aktuální tržní cenu (0,74529). Lze použít ztrátu širokého stopu asi 200 pipů a zisk při zisku asi 600 pipů. Následující tabulka vysvětluje nastavení:

 

AUD / USD týdenní graf

  

Pozici lze přenést do rovnováhy, jakmile se posunula ve váš prospěch o 200 pipů (vzdálenost počáteční ztráty stopu.

 

Další možností by bylo počkat na ještě větší návrat před vstupem. To nabízí výhodu většího cíle zisku a menší stop loss. Nevýhodou tohoto pokusu je, že cena nemusí dosáhnout vaší vstupní objednávky a můžete přijít o obchod. Zde je příklad:

 

AUD / USD týdenní graf

 

Samozřejmě existuje mnoho dalších způsobů, jak obchodovat s AUD / USD. Dlouhodobé obchody neláka každého obchodníka a v příštích týdnech by mohly existovat neposkvrněné příležitosti v nižších časových rámcích.

 

Rozhodnutí o sazbě RBA a výkaz o sazbách však nejsou tento týden jedinými důležitými událostmi mimo region. Čísla HDP 3. hrubého domácího produktu v Austrálii budou zveřejněna ve středu v 00:30 GMT. Předpokládá se pokles těchto čísel, což by mohlo být odrazem pomalejší australské ekonomiky.

 

USD / CAD

 

Banka BOC (Bank of Canada) má také rozhodnutí o úrokové sazbě tento týden ve středu v 15:00 GMT. Očekává se, že BOC udrží svou sazbu beze změny na 0,5 procenta. Nedávný růst ceny ropy jistě zmírní část ekonomického tlaku Kanady. Pochybuji, zda BOC v této fázi přinese překvapivé snížení sazeb, zejména s nedávným růstem ceny ropy. 

 

Pokud bude cena ropy tento týden pokračovat v růstu, kanadský dolar by mohl získat další půdu pro americký dolar, zvláště pokud dolar vysleduje více svých nedávných zisků. Zde je denní graf USD / CAD:

 

USD / CAD denní graf

  

Zde vidíme, že se dvojice přesvědčivě rozpadla pod 20denní exponenciální klouzavý průměr. Negativní odchylka na pomalém stochastickém indikátoru předpovídala současný cenový pokles. Jak vidíte na grafu výše, tento indikátor v tuto chvíli prudce klesá a pokud se tento indikátor bude svažit dolů, směnný kurz USD / CAD může zůstat záporný.

 

Samozřejmě bych v tuto chvíli nedoporučoval prodávat tento pár, protože by to bojovalo s větším uptrendem. Nezapomeňte, že pár obchoduje nad svým 200denním klouzavým průměrem a dokonce i na týdenním grafu je cena stále podporována 20-EMA. Podívejme se na týdenní graf USD / CAD:

 

USD / CAD týdenní graf

  

Indikátor pomalé stochastiky nám stále dává překoupené čtení. Cena je stále obsažena vzestupným kanálem. Tyto faktory, společně s podporou 20týdenního exponenciálního klouzavého průměru, by měly obchodníky upozornit, aby v této fázi brali v úvahu pouze dlouhé pozice. Současná cena je také na dřívější úrovni odporu, což by mohlo být důležitou novou zónou podpory. Podívejte se na následující graf:

 

USD / CAD denní graf

  

Jak možná víte, kanadský dolar a cena ropy spolu silně souvisejí. Cena ropy prudce vzrostla po nedávné dohodě některých zemí produkujících ropu se snížením nebo zmrazením produkce ropy ve snaze zvýšit cenu této komodity. Jejich plán byl zatím úspěšný, obchodování s ropou přesahovalo 51 $ za barel. Jak efektivní bude toto snížení výroby z dlouhodobého hlediska, je těžké říci. Pochybuji, že cena ropy udrží obchodování na vysoké úrovni velmi dlouho. Pokud se cena ropy začne konsolidovat někdy v příštích několika týdnech, mohlo by to podpořit USD / CAD. Pokud si americký dolar znovu získá trakci, mohl by se USD / CAD rychle posunout znovu výše.

 

EUR / USD

 

Euro v tuto chvíli čelí mnoha zásadním překážkám. Italské referendum, problémy Deutsche Bank, a rozhovory o možném odchodu Nizozemska z Evropské unie.

 

EUR / USD se od amerických prezidentských voleb obchoduje mnohem níže. Podívejte se na tento denní graf:

 

Denní graf EUR / USD

  

Dvojice se stáhla zpět na úroveň, která by mohla nabídnout dobrou příležitost k prodeji. Technické údaje a základy naznačují další pokles EUR / USD a pár by se mohl v příštích několika týdnech dosáhnout parity. V tuto chvíli je libra relativně silná a možná prodej eura vůči libře přinese lepší výsledky než jeho prodej za americký dolar.

 

V pondělí vystoupí prezident ECB Mario Draghi ve 14:00 GMT. Ve čtvrtek má ECB rozhodnutí o úrokové sazbě ve 12:45 GMT.

 

GBP / USD

 

GBP / USD se v posledních několika dnech obchodovalo agresivně výše. Možnost, že by Spojené království mohlo mít po brexitu přístup na jednotný evropský trh (za cenu), vyvolala velkou část tohoto impulzivního výstupu. Britské ekonomice by nesmírně prospělo, kdyby si zachovala obchodní přístup do eurozóny.

 

GBP / USD denní graf

  

Ačkoli se GBP / USD blíží důležité zóně odporu, nevsadil bych na obrat v této oblasti. Pokud se brzy dočkáme dalších dobrých zpráv o brexitu pro Velkou Británii, mohlo by dojít k silnému uvolnění, které pravděpodobně nebude respektovat blízké úrovně odporu, jako je výše uvedená tabulka.

 

Důležité britské zpravodajské události v příštím týdnu

 

Služby PMI (listopad) – pondělí 09:30 GMT

Hovoří guvernér BOE Mark Carney – pondělí 17:00 GMT

Výrobní výroba (MoM) (říjen) – středa 09:30 GMT

 

Hodně štěstí při obchodování!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map