Bitcoin překonává nový rekord a otřásá se obavami z rozvětvení

Lze s jistotou říci, že bitcoiny přinejmenším v krátkodobém horizontu neudělala ránu nedávná událost rozdvojení která přinesla vytvoření bitcoinové hotovosti. Jen několik dní poté, co k tomu došlo, se digitální měně podařilo překonat cenový rekord a dosáhnout hodnoty přes 3 300 $ za jediný bitcoin.

V tuto chvíli pokračuje houpačka nahoru a existuje šance, že BTC bude v nadcházejících hodinách projít touto značkou na 3 400 $ nebo možná i dále. Vzhledem k tomu, že obchodníci využívají příležitosti k získání dalších zisků a mainstreamová média pokrývají úspěch, existuje v myslích členů bitcoinové komunity přetrvávající otázka – jak bude bitcoinový ekosystém vypadat v následujících měsících, nyní, když bitcoinová hotovost má byla stanovena.

Na tuto mnohostrannou otázku neexistuje snadná odpověď, ale zde jsou některé z nejdůležitějších faktorů souvisejících s tímto dilematem. Zde jsou také vlákna, která spojují tyto faktory a potenciální způsoby, jak by mohly v blízké budoucnosti vzájemně interagovat.

Důvěra trhu

Důvěra, kterou měli obchodníci a investoři v BTC, nezmizela poté, co proběhlo rozdvojení – růst ceny a absence dramatického poklesu během skutečného rozdvojení jsou důkazem stejné myšlenky. Před rozdvojením bylo snadné představit si alespoň dočasnou nestabilitu, jakmile proběhla tato nikdy neviděná událost v bitcoinovém blockchainu.

Mnoho analytiků zároveň varovalo před potenciálem mnohem širší nestability nebo dokonce úplného zhroucení ceny BTC. Stejný krach by podnítili investoři, kteří by z bezpečnostních důvodů vybrali své prostředky, a tím by snížili hodnotu klasickým způsobem výprodeje.

Jakmile však začalo probíhat rozdvojení a zrození bitcoinové hotovosti pokračovalo, cena BTC zůstala stabilní a na stejné úrovni, dokonce byla svědkem krátkého nárůstu hodnoty. To vše znamená, že cena a důvěra trhu v BTC nikam nesouvisí se spuštěním bitcoinové hotovosti.

Tržní kapitalizace BTC

Kromě ceny je pravidelně uváděným faktorem stability a síly sítě také celková hodnota tržní kapitalizace BTC. Se začátkem roku 2017, to se stalo nesmírně důležitým, protože mnozí si uvědomili, že celkový tržní strop nejen bitcoinů, ale i dalších kryptoměn. Ether je jedním z nejlepších příkladů digitální měny, která vzrostla působivým způsobem spolu s bitcoiny a která je schopna v tomto ohledu v jednom okamžiku převzít vedoucí pozici..

Nejnovější vzestup ceny BTC nyní také posílil tržní kapitalizaci, která překročila hranici 50 miliard dolarů. Bylo to vůbec poprvé, kdy tržní kapitalizace dosáhla této úrovně. Nyní dosahuje více než 52 miliard dolarů, což napodobuje růst ceny.

Neexistuje žádný důvod nevěřit, že v krátkodobém horizontu může jednat stejným způsobem jako cena. Pokud jeden z nich stoupne, existuje jistota, že bude následovat i ten druhý.

Bitcoinová hotovost

Podle mainstreamových médií lze jeden z hlavních důvodů, proč hodnota BTC a tržní kapitalizace roste, spočívat ve prostém faktu, že se nezhroutil, jakmile došlo k BCC. Stejné prohlášení však zdůrazňuje skutečnost, že většina mimo doménu digitální měny má o ní a jejích postupech omezené znalosti.

BCC a BTC nejsou na válečné stezce a není důvod zde předpokládat hru s nulovým součtem. Jednodušší způsob, jak vnímat BCC, bylo namalovat jej pouze jako další digitální měnu, která začíná fungovat. Koneckonců, malá menšina horníků, kteří se chopili nového kódu, nikdy neměla šanci (ani záměr) narušit základní BTC kód a způsob jeho spuštění po úpravě SegWit2x.

Mezi těmito dvěma digitálními měnami neexistuje žádná rivalita ani konkurence, kromě těch, které si představují lidé, kteří jsou o daném tématu špatně informováni. To je důvod, proč BCC nemá moc narušit BTC, ani lidé, kteří ho podporují, nechtějí nic takového, bez ohledu na to, jak se během posledních let debata o plachtění dostala.

Příběh ethereum

Pokud jde o budoucnost ceny BTC, síť ethereum by mohla fungovat jako dobrý příklad. Síť, kromě toho, že je sama o sobě digitální měnou, je také poskytovatelem funkcí inteligentních kontraktů, které mohou ostatní používat pro různé účely. Tímto způsobem nabízí jedinečnou možnost na trhu s digitální měnou – kromě toho, že se používá podobně bitcoiny pro online hazardní hry a mnoho dalších věcí, může být zabudován jako součást nových systémů vedení záznamů a sledování záznamů.

V okamžiku spuštění byla cena jednotlivých ETH tokenů měřena v jediném USD a situace zůstala stejná po řadu měsíců. Ale poté, s velkým rozšířením ceny BTC, začal ETH také stoupat. Nyní je to druhá nejpopulárnější síť a její budoucí růst je jistý.

Jelikož oba rostou pomocí své vlastní dynamiky (ETH se před několika týdny snížil o téměř 40%, zatímco BTC zůstal silný), neexistuje žádné rušení mezi těmito dvěma nebo není smysl pro rozdělení stejné tržní kapitalizace, která může jít buď do jedné sítě, nebo do druhé. Pokud budou úspěšné, obě sítě porostou, a pokud jedna nebo obě selžou, jejich tržní limity poklesnou a poklesnou.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map