Britská libra volatilita se dramaticky znásobuje; USD / CAD se stává dalším významným párem k propuknutí

Před úžasným „rychlým propadem“ libry v pátek ráno během asijské relace byla pozice maloobchodu na GBP / USD velmi extrémní. Na každého obchodníka, který měl na tomto páru krátkou expozici, nebylo méně než šest obchodníků, kteří byli zapojeni do dlouhých pozic. Toto je dobrý příklad maloobchodních obchodníků, kteří obchodují proti hlavnímu trendu a přicházejí o peníze pro zkušenější obchodníky. Pokud provedete výpočet, všimnete si, že více než 85% maloobchodních obchodníků bylo dlouho, než došlo k havárii. Srážka výrazně snížila tento počet na 2,3 dlouhých pozic pro každou krátkou. To znamená, že 69,7% maloobchodníků nyní drží dlouhé pozice, což je stále považováno za extrémní čtení, ale zdaleka ne tak extrémní jako před pádem blesku. Možná to nevypadá jako velký rozdíl „před a po“, ale určitě je. Co tedy můžeme z těchto čísel odvodit? Maloobchodníci byli tvrdě zasaženi bleskovým propadem, který vyřadil mnoho dlouhých pozic. U některých obchodníků byly spuštěny stop lossy, zatímco u jiných byly přijaty výzvy k dodatkové úhradě a jejich pozice byly nuceně uzavřeny.

 

Co přesně způsobilo havárii, není jasné, ale někteří říkají, že roli mohlo hrát i algoritmické obchodování. Samozřejmě existuje mnoho nejistot, které obklopují téma brexitu, ale v pátek ráno neexistoval žádný konkrétní základní katalyzátor, který by mohl ospravedlnit pokles této velikosti. Je vidět pozoruhodný takový pád likvidní měny, jako je tento. Tenké tržní podmínky jistě umocnily šok – bylo to během asijského zasedání a také v pátek NFP – perfektní tržní podmínky pro bleskový propad. Podívejme se na několik grafů:

 

GBP / USD denní graf

 

V současné době je aktuální tržní cena daleko od dna rozsahu, odkud se v pondělí minulého týdne vypukla. Chtěl bych vidět opakovaný test této úrovně útěku, ale možná ho cena brzy nezavede. Pokud se ceně podaří znovu dosáhnout této úrovně, může to nabídnout skvělou příležitost k opětovnému zkrácení. Když došlo k havárii blesku, nechal jsem běžet několik krátkých poloh libry, ale všechny byly zavřené, když jsem na nich získal zisk. Měnami, proti kterým jsem libru prodal, jsou americký dolar, japonský jen a euro. V tuto chvíli hledám dobré příležitosti znovu vstoupit do krátkých obchodů na libru. V této fázi se mi nelíbí honit cenu. Stejně jako v tomto denním grafu GBP / USD je zřejmé, že cena je v tuto chvíli skutečně přeprodaná. Aby to bylo ještě jasnější, je zde stejný graf, na kterém je umístěn oscilátor RSI:

 

GBP / USD denní graf

 

Zde vidíte, že indikátor RSI nám dává přeprodané čtení. Méně než 30 je považováno za přeprodané. Nyní, když se nástroj obchoduje na nadměrně prodaných úrovních, neznamená to, že v každém okamžiku vyskočí výše, ale ke korekci pravděpodobně dojde, když jsou trhy překoupeny nebo přeprodány. Měnové páry mohou po delší dobu zůstat v přeprodaném nebo překoupeném stavu. Podívejte se na následující příklad:

 

Denní graf GBP / USD (2012/2013)

 

Cena by jistě mohla nějakou dobu pokračovat v obchodování na jih bez smysluplného návratu. Možná byste mohli vydělat nějaké peníze, pokud jste zadali krátkou cenu za současnou cenu, ale možná byste mohli chytit lepší příležitost, pokud byste nejprve čekali na uskutečnění návratu. Zde je příklad toho, o čem mluvím:

 

Denní graf GBP / USD (2014)

 

Pojďme si promluvit o svíčce označené „„ předstírejme, že to byla páteční svíčka “. Jak vidíte v tomto příkladu, došlo k opravdu silnému prodeji, který mohl snadno nalákat obchodníky, aby pronásledovali medvědí dynamiku. Tato velká červená svíčka se v podstatě zavírala na minimu dne, což nám říká, že prodejci zůstali pod kontrolou až do svého uzavření. Říkáme tomu oholený pruh (na spodním konci nemá knot). Mnohokrát tento typ svíčky naznačuje, že na cestě mohou být další ztráty. Pokud se podíváte na pátou svíčku před tou, kterou jsem označil na grafu, uvidíte, že je to také medvědí oholený pruh. Také si všimnete, že byste dosáhli dobrého zisku, pokud byste na konci této svíčky zadali krátkou cenu, protože cena nadále klesala. Mezi těmito dvěma svíčkami však existují některé zásadní rozdíly. První vznikl po nedávném návratu k 20-EMA a je relativně blízký 20-EMA, ale druhý je daleko od něj. První oholená lišta se neuzavřela, protože RSI byla přeprodaná, zatímco druhá ano. Pokud byste zadali krátce na konci druhého oholeného pruhu, trh by se pohyboval proti vašemu obchodu o 260 pipů, než by se znovu otočil. Pravděpodobně byste byli zastaveni před obnovením klesajícího trendu.

 

Nyní se podívejte na agresivní a konzervativní položky označené červeným kruhem. Všimnete si, že trh se nejprve posunul ve prospěch obou krátkých obchodů, než došlo k jakémukoli navrácení. Toto je druh nastavení, které hledáme. Zde jsme mohli vstoupit do obchodů s vysokou pravděpodobností a použít mnohem přísnější stop lossy.

 

Samozřejmě existují další způsoby, jak hrát tento pár v příštím týdnu. Ne všichni obchodníci mají rádi obchodování z denních grafů. Tento týden by na GBP / USD mohly být opravdu skvělé možnosti skalpování. Zde je příklad, jak obchodovat Cable s 5minutovým grafem:

 

5minutový graf GBP / USD

 

Zde vidíte řadu impulzivních a korekčních vln. Pamatujte, že chceme obchodovat pouze ve směru převládajícího trendu. Uvidíte, že v tomto grafu je cena pod 4hodinovými a hodinovými 20-EMA (zelený a červený exponenciální klouzavý průměr). Můžeme také vidět, že zde byl stanoven prodej a že cena se obchodovala většinou pod 20-EMA (modrý exponenciální klouzavý průměr). Ve třech červených kruzích si všimnete svíček s knoty vzhůru, které nám naznačují, že prodejci znovu vstupují na trh. Všimněte si, že k těmto svíčkám došlo buď u 20-EMA, nebo velmi blízko. Myšlenkou je počkat na takovou svíčku a vstoupit do krátké pozice, když cena překročí minimum této konkrétní svíčky. To znamená, že obchodujete s potvrzením, že na trhu existuje alespoň nějaký druh prodeje. Pokud tedy cena stále roste a neporuší nízkou hladinu signální svíčky, vaše objednávka nebude spuštěna. Při použití tohoto přístupu můžete umístit stop loss o několik pipů (např. 3 pipy) nad výšku signální svíčky a zisk minimálně dvojnásobné vzdálenosti stop lossu. Můžete také obchodovat bez zisku a jednoduše sledovat stop loss. Poté můžete z poloviny pozice škálovat, když obchod dosáhne dvojnásobku vzdálenosti stop loss a nechat druhou polovinu jít na domácí běh. Existuje několik různých způsobů, jak vstoupit a spravovat takové obchody, a jak to uděláte, bude záviset na vašem stylu obchodování a osobnosti.

 

USD / CAD

 

USD / CAD denní graf

 

Nakonec jsme se vymanili z tohoto trojúhelníku! Přestože americký dolar v pátek vykázal špatný výkon, kanadský dolar byl v ten den ještě slabší. To, co dělá tento útěk tak lákavým, je to, že překonal soutok dvou důležitých odporových prvků, jmenovitě 200denního klouzavého průměru, a vrcholu tohoto trojúhelníku. V pátek se pár pevně uzavřel nad oběma. Toto je první uzavření nad 200denním klouzavým průměrem za 148 obchodních dnů. Pamatujte, že tento klouzavý průměr je široce používán jako trendový filtr investory a spekulanty. Můžete si být jisti, že páteční silné zakončení nezůstane bez povšimnutí velkými institucionálními hráči na trhu. Zde je bližší pohled na stejný graf:

 

USD / CAD denní graf

 

Všimněte si, jak cena několikrát odmítla odpor trojúhelníku a 200denní klouzavý průměr. Cena se často odrazí od důležité úrovně odporu (nebo podpory), než ji prolomí.

 

Obchodníkům bych teď nedoporučoval vstupovat na dlouhé pozice. Než se pustíte do nových obchodů, je vždy bezpečnější počkat na cenovou retracement a příznivou tvorbu svícen. Podívejme se na týdenní graf:

 

USD / CAD týdenní graf

Dlouhodobý trend je jasně vzestupný a možná bychom se brzy mohli znovu setkat s impulzivním nákupem.

 

V tuto chvíli je sentiment maloobchodu na USD / CAD medvědí, což naznačuje, že dvojice bude pravděpodobně pokračovat ve svém postupu. Pamatujte, že maloobchodní sentiment se používá jako protikladný indikátor. V současné době existuje 1 888 obchodníků, kteří jsou zkratkou pro každého obchodníka, který je dlouhý.

 

Páteční oslabení kanadského dolaru pravděpodobně souvisí s poklesem ceny ropy, který jsme zaznamenali. Kanadská čísla o změně zaměstnanosti, která byla zveřejněna v pátek (současně se slabými počty amerických NFP), vyšla mnohem lépe, než se očekávalo. Kanadský dolar byl nicméně přemožen americkým dolarem, přestože čísla NFP byla docela zklamáním. Kanadský dolar rozhodně vykazuje zjevné známky slabosti, a pokud v příštím nebo dvou týdnech dojde k hlubšímu stlačení cen ropy, USD / CAD může nabídnout šťavnatá nastavení pro dlouhé obchody.

 

V tuto chvíli jsou GBP / USD a USD / CAD jediné hlavní páry, které mě opravdu přitahují. Ostatní hlavní páry nemají jasný směr.

 

Ekonomické zprávy a další události

 

Nejdůležitější zpravodajskou událostí tohoto týdne je nejnovější zápis z jednání FOMC, který je zveřejněn ve středu v 18:00 GMT. Kromě toho máme v pátek ve 12:30 GMT sledovaná čísla maloobchodního prodeje v USA, PPI a maloobchodního prodeje.

 

Zítra máme svátky v Hongkongu, Kanadě a Japonsku, což může způsobit, že podmínky na trhu budou tenčí než obvykle.

Hodně štěstí při obchodování!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map