BTC.sx umožňuje obchodníkům s bitcoiny i nadále žít sen

BTC.sx

Od doby, kdy Bitcoin vytvořil inovativní vstup, vzklíčilo několik průmyslových odvětví, zejména ve finančních a technologických odvětvích. BTC.sx, první obchodní platforma pouze pro bitcoiny, viděla s využitím bitcoinů velkou příležitost a využila ji k obsazení významné části obchodního trhu.

V rozhovoru s vedoucím produktového managementu a provozu Colinem Kwanem hovořil o počátcích společnosti, která představila průkopnické obchodní možnosti, a o tom, jak bude BTC.sx nadále plnit svoji vizi snadných a rychlých bitcoinových transakcí pro všechny bez obvyklých bariéry.

Každý nadšenec bitcoinů prošel cestou – to vás vedlo k tomu, abyste se o bitcoin zajímali a věřili, že je to něco, čemu byste věnovali většinu svého času?

Většina lidí mluví o tom, že bitcoiny mění způsob, jakým financujeme. Mám 15leté zázemí v oblasti investičního bankovnictví a financí a 22 let v oboru technologie. Viděl jsem, jak jsou finance zpracovávány z komerčního hlediska, a vím, že za posledních 15 let vylepšení postupovala neuvěřitelně pomalu a ve většině případů jsou nepopiratelně drahé za to, co se nabízí.

Tradiční finance jsou byrokratické a zatížené prostředníky. Vidím, že internet a bitcoiny to všechno mohou změnit. Sníží to mé osobní náklady na podnikání, natož do zbytku světa.

Nabídka BTC.sxJak dlouho trvalo spuštění vašeho webu?

S BTC.sx jsme tuto myšlenku zahájili koncem roku 2012. Začátkem roku 2013 jsme vytvořili a otestovali alfa verzi platformy založené na Mt. Gox a naši online beta verzi jsme mohli spustit v dubnu 2013. Web se přesunul na dost z těch dřívějších dnů a nyní jsme se rozdělili na 3 různé burzy a hledáme přivést mnoho dalších.

Co můžete říct, je to nejlepší na vašem webu?

Jak již bylo zmíněno, spekulanti jsou nezbytní na jakémkoli trhu. Bez spekulantů nejsou volné trhy dostupné. Obchod se pak provádí pouze přímo s dodavateli, což pak vytváří překážky a nerovnosti ve vztazích. Spekulanti řídí likviditu, která reguluje dodávku a tím i náklady. Náš web poskytuje nástroje pro spekulanty k obchodování s burzami, aniž by museli každou z burz řešit přímo (tedy s více účty).

Uživatelé mohou navíc spekulovat a profitovat z růstu cen (nakupovat nízko, prodávat vysoké – zvané jít „dlouho“), stejně jako profitovat z cen klesajících (prodávat vysoké, nakupovat nízko – nazývaných „krátkých“). Posledně uvedené nelze provést na burzách, protože aktivum musíte držet, než budete moci zkrátit. Pákový efekt také dává uživatelům možnost obchodovat více, aniž by museli vyčerpat celé své prostředky (pákový efekt je podobný jako u hypotéky na nemovitost, stále musíte složit vklad a s hypotékou můžete získat mnohem větší dům).

BTC.sxCo můžete říci o zákonech o hazardních hrách a regulaci kryptoměn?

Hazardní hry jsou neuvěřitelně velkým a vyspělým průmyslovým odvětvím a online hazardní hry prošly konkrétně velmi podobnými scénáři, jakými prochází kryptoměna nyní. Jsem přesvědčen, že podobné regulační požadavky jsou nezbytné k zajištění bezpečnosti a ochrany spotřebitele a legitimizace celého kryptoprůmyslu.

Co si myslíte, že se bitcoin musí stát prominentnější a spolehlivější formou platby?

Bitcoiny se musí více zaměřit na řešení problémů, které zavedené finanční instituce nedokázaly nebo nejsou ochotné změnit. Je třeba rozbít monopoly (Visa, MasterCard atd.). Poskytování snadného přístupu k financím běžnému člověku, jakož i vytváření levnějších, rychlejších a transparentnějších způsobů převodu peněz přes hranice a provádění tradičního obchodu. Když dokážeme splnit tyto požadavky a vyřešit tyto problémy, bitcoin se díky tomu stane prominentnějším. Jak říká staré přísloví – „Řím nebyl postaven za den“.


Jakých největších úspěchů jste dosáhli při provozování svého webu od jeho založení? Co bylo ve vašem projektu nejpřekvapivější výzvou?

Jedním z nezapomenutelnějších časů pro BTC.sx bylo, když jsme byli schopni rychle se přesunout (2 dny) z Mt. Gox do BitStamp po zhroucení. To byl obrovský úkol; dlužili jsme to však našim klientům. Nejen, že to bylo náročné, bylo také nesmírně obohacující vědět, že naši klienti byli schopni operovat znovu tak rychle.

Další příležitostí bylo, když jsme během prvních 12 měsíců podnikání překročili objem obchodování přes náš web v hodnotě 50 mil. USD. Nejpřekvapivější výzvou bylo udržení štíhlosti při růstu podnikání.

Jaké vlastnosti vašeho podnikání považujete za revoluční?

Byli jsme první obchodní stránkou pouze pro bitcoiny. I když to teď zní triviálně, bylo to tehdy revoluční. Umožnili jsme lidem obchodovat z celého světa během několika sekund od založení účtu. Naše vlastnické charakteristiky byly také první v nabídce obchodování na krátké straně. To znamená, že můžete také profitovat z prodeje vysokých a nízkých nákupů namísto toho, abyste kupovali jen nízké a vysoké prodeje.

Náš pákový produkt navíc poskytuje uživatelům úplnou kontrolu, aby mohli otevřít nebo zavřít pozici kdykoli si vyberou (kde většina ostatních konkurentů poskytuje pouze futures nebo podobné produkty založené na smlouvě, které vyžadují 2 protistrany a jsou mnohem komplikovanější udržovat).

Naši uživatelé milují, jak snadné je otevírat pozice u nás; také velmi oceňují transparentnost našich stránek. Všechny zisky jsou vypláceny v plné výši. To je důvěra, kterou jsme si u nich vytvořili a chceme, aby věci zůstaly tak.

Máte předpověď ceny bitcoinu?

Věřím, že s nižší Cena bitcoinu, lidé jsou ochotnější nakupovat, což znamená, že bude přijímán v širším měřítku, a ekosystém tak bude neustále růst a stane se každodenní komoditou, jako je PayPal. Jakmile se přijetí osvojí, a kvůli omezené nabídce se cena odpovídajícím způsobem zvýší, což sníží výkyvy volatility.

A konečně, pro ty, kteří nezískají bitcoin, máte nějaké návrhy? A ještě něco, co jste chtěli přidat?

Je to cesta budoucnosti. Ať se vám to líbí nebo ne, bitcoiny nebo kryptoměny budou začleněny do ekonomik po celém světě a pokud se někdo do těchto oblastí nezapojí, bude navždy bojovat o to, aby získal to, co si myslí, že má. Je zajímavé, že spousta společností, které odložily používání internetu, masivně ztratily. Tyto zavedené společnosti se nyní snaží potlačit ztracené příjmy od společností jako Amazon a tak dále. Vidíte Amazon odcházet? Asi ne.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map