Co je to hash rate a proč kvůli tomu cena bitcoinu stoupá?

Cena bitcoinu dosáhla dna na něco přes 3 500 $ v březnu částečně díky pandemii COVID-19 a nadcházející události v květnu, která snižuje množství nových bitcoinů odměňovaných za blok z 12,5 mincí na pouhých 6,25 mincí. A přesto, od té doby, cena neudělala téměř nic jiného, ​​než šla nahoru. V době psaní tohoto článku se cena bitcoinu pohybovala kolem 7 000 USD.

I když by bylo snadné navrhnout, že pokles ceny minulý měsíc byl způsoben samotnou pandemií, zjevně to nebyl jediný důvod. Skutečnost, že investoři stanovovali ceny, a dopad nadcházející události o polovinu také nemusí být jediným důvodem. Součástí tohoto důvodu mohou být také změny hashovací rychlosti.

Co je to hashovací sazba?

Míra hash blockchainové sítě označuje rychlost, s jakou lze seskupovat bloky transakcí, zatímco kryptografické hádanky jsou řešeny k ověření těchto transakcí a reorganizovány do hashů (nebo řetězců znaků, které představují konkrétní transakci). Pokud je hashovací rychlost nízká, znamená to, že se síť pohybuje transakcemi pomalu a krypto těžaři řeší kryptografické hádanky velkou rychlostí, což znamená, že na svou odměnu musí čekat déle.

Kdykoli musí volič čekat na vydělávání peněz déle, je logické, že jeho zisková marže pravděpodobně nebude tak vysoká. Od 21. března, v den, kdy cena bitcoinu prudce poklesla, se hashovací sazba rozšířila a vzrostla o 10%. To je slušné množství růstu za krátkou dobu!

Jak Hash Rate ovlivňuje cenu bitcoinu?

Jedním z důvodů, proč se hash rychlost zvýšila, je to, že se snížila obtížnost řešení těchto kryptografických hádanek na blockchainu. Čím vyšší je počet zatřiďování za sekundu, tím více implikované síly může posunout síť vpřed a ověřit transakce.

Dává tedy smysl, že zvyšující se hashovací rychlost by ještě více ztížila obtížnost a umožnila těžařům rychleji se pohybovat prostřednictvím ověřování transakcí, což činí jejich úsilí opět výnosnějším.

Implikovaná obtížnost toho, jak dlouho trvá validace transakcí, kolísá na základě různých faktorů, včetně toho, kolik transakcí se v danou chvíli uskuteční do sítě bitcoinů, kolik uzlů se účastní ověřování těchto transakcí, kolik energie musí přispět do sítě a samozřejmě co se děje v širší ekonomice nebo co se týče pandemie koronavirů.

Cena bitcoinu se tedy pohybuje výše proto, že se potvrzuje více transakcí a znovu se dokazuje stabilita sítě. Tato obtíž se pravděpodobně změní během několika dní a cena po tomto nedávném běhu býků pravděpodobně poklesne.

Proč ekonomická nejistota a COVID-19 prokazují hodnotu bitcoinu

Nejdůležitějším bodem, který je třeba vzít v úvahu se všemi okolními bitcoiny ve všem, co se děje ve světě, je to, že zatímco vlády čerpají stimulační balíčky a granty občanům, aby udrželi ekonomiku nad vodou, vlády nakonec očekávají, že se peníze do ekonomiky nějak vrátí..

Problém je v tom, že se všichni nevrátí stejnou rychlostí nebo stejnou silou. Budou mezery. Existují lidé, kteří jsou v současné době propuštěni z práce a kteří po skončení práce nedostanou práci zpět, a je třeba počítat s dluhy, které nemusí být nutně vyplaceny, i když biliony dolarů byly poskytnuty oběma společnostem a jednotlivci během této doby.

Porovnejte to se sítí bitcoinů, která se určitě musí vypořádat s výkyvy, ale také ji nelze v dobách nejistoty napodobovat nebo duplikovat. Všechno, co souvisí s nabídkou a poptávkou bitcoinů, se pohybuje algoritmicky. Zatímco velryby investující na trhu mohou jistě manipulovat s cenou, dlouhodobá hodnota blockchainu je to, co v těchto dobách udrží bitcoin a další digitální měny. O několik let později může být tato současná dávka nejistoty tím, co katapultuje přijetí bitcoinu na zcela novou úroveň a umožňuje digitálním měnám nadále pomalu dobývat svět, i když některé z nejchytřejších investorů a ekonomů na planetách stále ignorují jeho hodnotu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map