Drsný začátek nového týdne s velkými mezerami na trhu u mnoha párů měn. Americký dolar znovu ukazuje známky života a zítra jde do amerických prezidentských voleb

Australský dolar si dnes vedl opravdu dobře a dokázal si získat asi 45 pipů proti silnému americkému dolaru. Kanadský dolar také stál na svém místě a získal asi 34 pipů proti Buck.

 

Evropské velké společnosti však neměly takové štěstí. EUR / USD měl mezeru asi o 80 pipů nižší a za den ztratil asi 100 pipů. Stoupání britské libry bylo zastaveno a GBP / USD za den ztratil asi 115 pipů.

 

I kdybychom věděli, jaký bude výsledek zítřejších voleb, není snadné odhadnout jeho účinek na měnový trh. Možná by mohla existovat spousta cenových akcí podobných whipsaw, se zanedbatelným trvalým účinkem na konci dne, kdo ví.

Když je ve vzduchu spousta nejistoty a investoři a obchodníci jsou nervózní, často vidíme na finančních trzích iracionální pohyby. Díky tomu je obchodování nesmírně riskantní, pokud nevíte, co děláte, a nemáte dostatek sebeovládání. Nováčkoví obchodníci budou často pronásledovat silné cenové výkyvy a v nestálých tržních podmínkách použijí příliš mnoho pákového efektu. Možná jste to už slyšeli mnohokrát, ale určitě je to pravda – musíte obchodovat se skvělým obchodním plánem a pak se ho držet. Nenechte se zlákat k neplánovaným impulzivním obchodům.

 

Podívejme se na některé technické údaje o několika hlavních měnových párech:

 

EUR / USD

 

Toto je nejlikvidnější měnový pár na planetě. EUR / USD dnes selhal na důležité úrovni obrácení role. Podívejte se na tento graf, který jsem zveřejnil ve čtvrtek (3. listopadu):

 

Denní graf EUR / USD (3. listopadu)

 

Zmínil jsem, že by mohla existovat skvělá příležitost prodat pár na úrovni zobrazené v grafu. Také jsem použil indikátor RSI k měření úrovně vyčerpání páru. Tady je stejný graf s indikátorem RSI:

 

Denní graf EUR / USD (3. listopadu)

 

Toto je dobrý příklad použití soutoku různých signálů k potvrzení dobrého obchodu. Podívejte se, kde jsme dnes:

 

Denní graf EUR / USD

 

Zde můžete vidět, že indikátor RSI se vrátil z překoupení a dvojice se dnes obchodovala agresivně níže. Rozdíl mezi páteční uzávěrkou a dnešní uzávěrkou je téměř 100 pipů. Mohlo to být skvělý krátký obchod, pokud jste využili nastavení.

 

Pokud se během příštích dvou dnů dočkáme silných cenových pohybů, mohou se naskytnout skvělé příležitosti, jak vydělat peníze na dynamice. Líbí se mi obchodování návratů do 20-EMA na 5minutovém grafu na měnovém páru, který se pohybuje impulzivně jedním směrem. Možná se ptáte, proč používám tak malý časový rámec. No, když dojde k velmi impulzivnímu, jednostrannému pohybu u konkrétního měnového páru, obchodníci, kteří obvykle obchodují s pullbacky např. 20-EMA na 4hodinovém grafu, získá vstupní signály až dlouho poté, co se většina akce odehraje, a přijde o zisk potenciálně stovek pipů. Zde je příklad obchodování s navracením k 20-EMA na 5minutovém grafu:

 

5minutový graf EUR / USD

 

Při stop loss asi 10 až 15 pipů byste mohli snadno zasáhnout cíl 20 až 30 pipů – dvojnásobek částky stop loss. Nezapomeňte riskovat jen velmi malou část svého účtu u každého obchodu, stejně jako to dělají zkušení a profesionální obchodníci.

 

Technický obraz EUR / USD není v tuto chvíli příliš jasný. Můžeme však vyvodit závěr, že se tento pár obchoduje ve velkém rozsahu a že v příštích několika týdnech nebo dokonce měsících může být nedostatek solidního směru. Samozřejmě nemůžeme vyloučit možnost zvýšení volatility u této dvojice, zejména při zítřejších volbách v USA. Prostě nevidím pár, který se vymanil z rozsahu, který byl zachycen za posledních + – 426 obchodních dní, v příštím týdnu nebo dvou, i když je to naprosto možné.

 

GBP / USD

 

Tento pár se minulý týden krásně zlomil nad 20-EMA a možná se tento klouzavý průměr změní v novou dynamickou podporu pro tento pár. Větší obrázek dvojice ukazuje, že je stále ve klesajícím trendu, takže mějte to na paměti, když se rozhodnete zapojit do dlouhých pozic. Osobně jsem minulý týden na tomto páru vydělal nějaké dobré zisky nákupem impulzivního vzestupu. Zde je denní graf, pokud dvojice:

 

GBP / USD denní graf

 

AUD / USD

 

V neposlední řadě se podívejme na AUD / USD:

 

AUD / USD denní graf

 

Australský dolar si dnes vedl opravdu dobře a postupoval proti americkému dolaru, který byl sám o sobě dost silný. Ačkoli jsem dnes neobchodoval s AUD / USD, mám krátké pozice na EUR / AUD, které běží krásně.

 

Vypadá to, že AUD / USD se vymanily z klínu, ve kterém byly tak dlouho uzavřeny. Když vezmeme v úvahu jeho šikovný výkon za posledních několik dní, ale zejména dnes, nebyl bych překvapen, kdyby se tato dvojice vznášela výše v příštích několika týdnech.

 

Prozatím nemám zájem předpovídat směrování trhu, ale jsem připraven reagovat na cokoli. Reakce trhu na události, jako jsou tyto volby, jsou často přehnanými reakcemi a iracionální chování může vést k trhané cenové akci. V následujících dnech buďte při obchodování opatrní a při obchodování nepoužívejte příliš mnoho převodů.

 

Všechno nejlepší a hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map