Bezpečnostní peněženka

Pokud jde o zacházení s bitcoiny, je zabezpečení peněženek prvořadé. Existuje mnoho příběhů online o lidech, kteří si nechali vyčistit peněženku bez jejich vědomí.

Snad jedním incidentem, který se stal nejnižším bodem existence kryptoměny, je zmizení 850 000 BTC z Mt. Gox počátkem roku 2014. Asi 750 000 z této částky pocházelo z peněženek zákazníků na internetu Výměna bitcoinů.

Je však třeba poznamenat, že takový podvod není výlučný pro bitcoiny. Existuje řada případů, které vynikají v historii ztráty milionů dolarů nebo obrovských zásilek drahých minerálů zlodějům a podvodům.

A proto, stejně jako u nekrytých peněz, leží odpovědnost za péči o vaše bitcoiny na vás. Můžete jej delegovat na ostatní, ale jak se říká jinde, peníze se u vás zastaví.

Abyste mohli začít chránit své bitcoiny, musíte pochopit, že existují hlavně dva typy bitcoinových peněženek: studená a teplá.

CoinbaseMusíte balancovat mezi pohodlím a zabezpečením

Studené peněženky jsou ty, které nejsou žádným způsobem připojeny k internetu. Zahrnují papírové peněženky a digitální peněženky v zařízeních, která nejsou připojena k internetu.

Tyto peněženky jsou považovány za nejbezpečnější. To však neznamená, že nejsou vůbec zranitelní. Pokud k nim má někdo kromě vás fyzický přístup, je pravděpodobné, že budou ohroženi.

Na druhou stranu teplé peněženky jsou ty, které jsou připojeny k webu. Ve většině případů jsou uloženy v cloudu. Nejlepší příklady takových peněženek jsou ty na Blockchain.info a Coinbase.

Ano, i ty na místním disku spadají do této kategorie, pokud je počítač připojen k internetu. Z prostého důvodu, že k nim mají zločinci přístup na dálku, jsou teplé peněženky považovány za méně bezpečné z těchto dvou.

Studené a teplé peněženky mají výhody i nevýhody

Každý z těchto dvou typů peněženek má své výhody a nevýhody. Například studená peněženka je bezpečnější, ale je méně pohodlná. Nemůžete jej použít na každodenní výdaje, jako je platba za oběd ve vaší oblíbené restauraci nebo dokonce výplata číšníkovi. O tyto se stará teplá peněženka, jako je ta na vašem mobilním telefonu.

Přesto je možné z každé z těchto peněženek získat to nejlepší.

Jelikož je studená peněženka bezpečnější, je to nejvhodnější místo k uchovávání velkých částek bitcoinů. Na druhou stranu vám teplé peněženky poskytují místo, kde si můžete nechat bitcoiny pro své každodenní výdaje.

Bez ohledu na to, zda jsou vaše bitcoiny uchovávány v teplé nebo studené peněžence, musíte podniknout další kroky ke zlepšení jejich bezpečnosti a prevenci Narušení bezpečnosti bitcoinů.

Důrazně se doporučuje uchovávat chladnou peněženku v bezpečném bezpečí, zejména pokud obsahuje značný počet bitcoinů. Mezitím mohou uživatelé teplé peněženky používat funkce, jako je šifrování, vícenásobné ověřování a zabezpečená hesla. Je také důležité je zálohovat.

Bezpečnost bitcoinových peněženek je zásadní i v online hazardních hrách

I když zcela nevyloučíte pravděpodobnost vyčištění vaší peněženky, přijetím těchto opatření ji výrazně minimalizujete, zvláště když se věnujete bitcoinovému hazardu.

Hráči v Bitcoinové kasino nebo v online sázkové kanceláři mají tendenci používat teplé peněženky, protože jsou jednodušší a pohodlnější. Několik bitcoinových webů s hazardními hrami poskytuje vygenerovanou adresu peněženky a QR kód, který sázkařům vyhovuje místo toho pomocí mobilní bitcoinové peněženky.

Nicméně, jak již bylo zmíněno dříve, bezpečnost je primárním nepřítelem teplých peněženek, a proto se zvyšuje poptávka po bitcoinových hardwarových peněženkách.

Je třeba si pamatovat klíčové body, abyste ochránili své bitcoinové peněženky před možnými hackery a neoprávněným přístupem, ale při hazardních hrách s bitcoiny je nutné zajistit, abyste si nechali pouze dostatek mincí, které budou sloužit jako váš bankroll pro danou relaci hazardních her. Ve skutečnosti to, co většina sázkařů dělá, je to, že převádějí BTC ze své studené peněženky do své teplé peněženky určené pro bitcoinové hazardní hry, nebo dokonce zvažují myšlenku bio peněženky pro bitcoinové hazardní hry.

Koneckonců, poslední věc, kterou byste chtěli stát, je vyhrát spoustu masivních výplat spárovaných se spoustou bonusových obchodů s bitcoinovými kasiny, jen abyste o několik hodin později zjistili, že všechny tyto sladké výplaty jsou pryč.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me