Používání blockchainu Ethereum v mediálním průmyslu zpráv

Volání po podstatné změně v EU mediální průmysl, ale zejména zpravodajský průmysl v předchozích letech stále hlasitěji roste. Největší posun veřejnosti doposud přišel v roce 2016, kdy podle mainstreamových médií podle všeho z ničeho nic přišla řada globálně relevantních událostí. V této kategorii byla forma mediální angažovanosti méně relevantní – vypadalo to, že každý, od velkých korporací, které ovládají řadu kanálů, až po malé společnosti s jediným prodejcem, si špatně četl pro věci, jako jsou americké prezidentské volby nebo hlasování o brexitu.

Fenomény jako falešné zprávy, které jsou dnes strašně zneužívány řadou frakcí, se zároveň staly pojmy domácnosti a pomalu sestupovaly jakousi mlhou války na vnímání globálního publika. Nyní, v roce 2017, jsou problémy zpravodajského mediálního průmyslu bolestně zjevné a zjevně velkým problémem pro veřejnost.

Tlak vyvíjený na média zvenčí i zevnitř však způsobil neočekávané pozitivní výsledky. Jednou z nich je iniciativa za použití tokenů blockchainu ethereum k narušení fungování tohoto odvětví a jeho změně k lepšímu. Zde jsou podrobnosti o tomto projektu a také zkouška, kde by mohl vést průmysl, pokud bude úspěšný.

Civilní inteligentní smlouvy

Mužem iniciativy zvané Civil je Tom McGeveran, bývalý člen rodiny Politico. McGeveran se nyní připojil k projektu, jehož cílem je změnit způsob, jakým reportéři pracují a komunikují se svým publikem. Civil, který sídlí v New Yorku, se snaží zakódovat některé prvky blockchainu, přesněji ethereum, do funkcí standardní redakce.

Díky použití funkce inteligentního kontraktu tokenu by tyto funkce ovlivnily více než jedno mediální oddělení, které by se snažilo ovlivnit způsob oběhu, prodeje reklam, předplatného a marketingu. Totéž by se formovalo jako řada samostatně vykonatelného kódu, který je umístěn v horní části sítě ethereum. Účelem toho je vyříznout prostředníky mediální byrokracie.

To drasticky ovlivňuje schopnost novinářů pracovat a publikum získat informace, které sledují; jejich vyjmutí z rovnice by bylo velmi přínosné pro všechny ostatní účastníky procesu. To by prakticky znamenalo mít pro novináře a jejich zprávy otevřeny lepší alternativy, zatímco veřejnost by byla schopna odměnit příběhy, které je nejvíce zajímají, a také řídit směr budoucí produkce obsahu stejným médiem.

Plánované ICO

Civil má v současné době plány na počáteční nabídka mincí nebo ICO později v tomto roce a doufá, že takto budou mít jednotlivci ve stejných mediálních společnostech jen omezený dohled nad manažerskými úkoly. Zbytek rozhodnutí by byla vytvořena prostřednictvím interakcí inteligentních smluv, novinářů a publika, které sleduje jejich práci.

Používání kryptoekonomie je pouze prostředkem umožňujícím divákům „buy-in“ do procesu byrokracie zpráv a každodenního řízení. Tímto způsobem by byl proces decentralizován a zároveň by byl schopen snížit náklady na základní služby. Diváci by byli schopni motivovat novináře, aby zkoumali jejich zájmy, a také snížit schopnost třetích stran vstupovat do mixu s vlastními agendami, které jsou často v rozporu s agendou celkové populace.

Dalším způsobem, jak vysvětlit tuto vlastnost Civicu, je označit ji za mechanismus proti lobbování, který by omezil moc těch, kteří mají peněžní prostředky ovlivňovat zpravodajský cyklus. Právě teď je to jeden z hlavních důvodů, proč se důvěra veřejnosti v mediální instituce za poslední roky tak snížila.

Potenciální dopady občanských

Pokud je projekt úspěšný, poskytl by jakýmkoli nadcházejícím zpravodajským kanálům skvělou možnost pro zahájení podnikání. Podobně jako výhody digitálních měn, pokud jde o získávání půjček, nákup a prodej zboží nebo dokonce hazard v online kasinech, blockchain ethereum může nastavit tok financování rychlým a snadným způsobem. Úspory na počátečních nákladech by byly obrovské, zatímco později by se také snížily požadavky na údržbu.

Když se to spojí s myšlenkou vytvořit obsah, který má pro komunitu smysluplnější a zároveň výhodnější pro zpravodajskou organizaci, je jeho celková přitažlivost jasná. Další výhodou, kterou by tento přístup mohl získat, je myšlenka obývat prostor, který je obecně většími mainstreamovými médii přehlížen..

Tímto způsobem by byl do mediální domény zaveden téměř cílený proces cílené příležitosti. Na rozdíl od dříve, kdy byla stejná mezera obtížná pro zpeněžení, tentokrát to přišlo s plně vyvinutým prostředkem k získání nejen potřebných finančních prostředků pro životaschopnost projektů, ale také pro dosažení ziskovosti.


Není divu, že mnoho osob z mediálního průmyslu projevilo zájem o tento podnik, ale také využilo svou podporu pro jeho další rozvoj. To také ukazuje, že Civil a jeho základní koncept mají své příznivce mezi profesionály, jimž by jejich platforma měla nakonec pomoci.

Potenciální problémy

První a nejvíce skličující věcí na projektu Civil a jakémkoli podobném podniku je počáteční nabídka mincí. Právě teď je to jeden z nejpoužívanějších a nejzneužívanějších způsobů, jakými se společnosti snaží inkasovat růst cen ethereum, a také způsob, jak mohou získat kapitál mimo běžné postupy financování..

Zatímco Civic je jedním z těch vzácných projektů, které mají skutečně smysluplný důvod pro ICO, mohlo by to pro ně nakonec skončit katastrofou, pokud většinu tokenů vezme hrstka jednotlivců nebo dokonce společností. To by okamžitě velmi negativně ovlivnilo celou iniciativu, protože se jedná o přímé vykolejení celého bodu její decentralizace.

Proto musí být jeho ICO mimořádně dobře organizované a provedené. Místo toho by celá iniciativa mohla být poražena ve smyslu, než se vůbec dočkala občanů a novinářů, jejichž cílem je zmocnit.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map