Během pondělní asijské obchodní relace WTI Ceny ropy nedokázaly zastavit medvědí předsudky z minulého týdne a zůstaly stlačené kolem úrovně 48,00 USD. Je třeba připomenout, že ceny ropy vykázaly první týdenní ztrátu od října, protože kmen B.1.1.7 COVID-19, spolu s objevem druhého mutantního kmene viru, vyvolal obavy, že by více zemí mohlo uvalit blokování , což zase vyvíjí prodejní tlak na ceny ropy.

Surová ropa skončí letos kyselým tónem, protože krátkodobé riziko poptávky po větších omezeních a omezeních cestování zastíní optimismus ohledně stimulačních zpráv a vakcín COVID-19. Navíc nejnovější možnosti zvýšení produkce od hlavních producentů v roce 2021 by také mohly přidat medvědí tlak na ceny ropy. Naproti tomu pozitivní nálada na trhu pomohla omezit hlubší ztráty cen výnosnější ropy. Pozitivní nálada na trhu byla podpořena zprávami naznačujícími, že americký prezident Donald Trump podepsal poslední stimulační opatření. Mezitím se široce založenému americkému dolaru nepodařilo získat žádnou pozitivní trakci, která se v daný den mírně snížila, což také podpořilo ceny ropy a omezilo hlubší ztráty, protože cena ropy nepřímo souvisí s cenou amerického dolaru. V současné době se ropa obchoduje za 48,17 USD a konsoliduje se v rozmezí 47,51 až 48,28.

Kmen koronaviru B.1.1.7 vedl po celém světě k obnoveným uzavíracím opatřením, která neustále ohrožují oživení poptávky po ropě. Oživení koronaviru (COVID-19) ve Velké Británii, Evropě a USA neustále zrychluje, což má za následek přísnější omezení ve většině Spojeného království, ve snaze kontrolovat šíření obou kmenů, zatímco drak Národ přidal své jméno na seznam zemí, které pozastavily lety cestujících do Velké Británie. Kromě toho se USA připravují na poválečný nárůst případů COVID-19. Podle nejnovější zprávy počet globálních případů COVID-19 k 28. prosinci překročil 80,7 milionu. Důvod pro medvědí ceny ropy by mohl být také spojen s nejnovějšími nadějimi na zvýšení produkce hlavních producentů v roce 2021. Jak podle poslední zprávy ruský místopředseda vlády Alexander Novak oznámil, že Rusko uvažuje o zvýšení produkce ropy skupinou hlavních producentů, známých jako OPEC +, o dalších 500 000 barelů denně (BPD), počínaje únorem, na summitu příštího měsíce přední světoví producenti ropy. Kartel oznámil v dubnu rekordní snížení produkce o 9,7 milionu barelů denně poté, co uzamčení vyvolané koronaviry způsobilo prudký pokles cen. Tyto smíšené titulky však také hrály hlavní roli při podkopávání cen ropy. Navzdory všem těmto obavám se sentimentu na trhu podařilo prodloužit jeho pozitivní výkon přes noc a zůstal podporován optimismem ohledně nejnovějších stimulačních opatření a potenciálních vakcín / léčby pro vysoce infekční koronavirus. Za zmínku stojí, že americký prezident Trump podepsal dřívější balíček pandemické pomoci a výdajů ve výši 2,3 bilionu dolarů, což posílilo sentiment investorů a poskytlo určitou podporu cenám ropy s vyššími výnosy, čímž se omezily jakékoli další ztráty. Jak víme, Trump dříve varoval, že návrh zákona nepodepíše, dokud nebude částka kontrol stimulu zvýšena na 2 000 $ ze současných 600 $. Kongres bude o této zvýšené částce hlasovat později během dne. Pozitivní vývoj balíčku COVID-19 však nadále upřednostňuje náladu tržního rizika, což pomáhá omezit jakékoli hlubší ztráty cen ropy.

Ztráty cen ropy by mezitím mohly být spojeny s nejnovějšími nepříznivými čínskými údaji, které ukazují, že čínský dovoz australského měděného koncentrátu v listopadu poklesl o 34% na 26 717 tun, což je nejnižší úroveň od ledna 2017, údaje zveřejněné Generální správou cel. Dovoz klesl, když čínská vláda řekla společnostem, aby nekupovaly měděnou rudu a koncentrovaly se z Austrálie, kvůli neustálému zhoršování vztahů mezi oběma zeměmi.

Kromě toho americký prezident Trump také zvýšil geopolitické napětí na Středním východě a obvinil Írán z nedělního raketového útoku poblíž velvyslanectví USA v Bagdádu. Íránské ministerstvo zahraničí však obvinění odmítlo. Pokud v daný den nebudou k dispozici žádné klíčové údaje / události, budou obchodníci na trhu upřeně sledovat rizikové katalyzátory, jako je geopolitika a virové strasti, nezapomenout ani na brexit. Hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me