Signály Forexu Stručné informace o zasedání USA, 11. listopadu – Ekonomická data Velké Británie jsou zklamáním, ale GBP se spoléhá na Farageovy komentáře

Cenová akce na finančních trzích byla dnes docela tichá a očekával jsem, že bude ještě tišší a nakonec vymře, když se vydáme ke konci evropské relace, protože severoamerické trhy jsou pro Den vzpomínek uzavřeny. Přesto jsme během evropské relace viděli nějaké slušné cenové akce v párech GBP. GBP / USD dříve prudce vzrostla o 120 jader. To však nepochází ze zprávy o HDP, která ukázala, že britská ekonomika nadále oslabuje, protože všechny složky nesplnily očekávání a mnohé z nich byly negativní.

HDP Spojeného království se během srpna a září snížil, ale ve třetím čtvrtletí jako celek se HDP Spojeného království zvýšil o 0,3%, což znamená, že Spojené království se po poklesu o 0,2% ve druhém čtvrtletí těsně vyhnulo technické recesi. Ekonomika však nadále oslabuje, jak ukázaly poslední dvě měsíční zprávy o HDP. Kromě toho se v září opět snížila výroba, průmyslová výroba a stavebnictví, zatímco obchodní investice ve druhém čtvrtletí stagnovaly.

GBP se tedy na těchto číslech příliš nepohybovala, ale Nigelovy komentáře Farage k volbám ve Velké Británii způsobily, že GBP prudce stoupla. Začátkem tohoto měsíce jsme slyšeli vůdce strany Brexit Farage, jak říká, že jeho strana Brexit bude bojovat na všech frontách ve volbách ve Velké Británii, které se budou konat 12. prosince. Dnes ale řekl, že nebude zpochybňovat křesla konzervativní strany a místo toho, se zaměří na odsedání labouristů. To jde ve prospěch konzervativců a snižuje to podivnost po zavěšení parlamentu po volbách. I když situace není tak jasná, GBP s těmito komentáři utekla.

Evropské zasedání

  • Francouzská průmyslová výroba – Průmyslová výroba je ve Francii volatilní a ve dvou z posledních tří měsíců zaznamenala výrazný pokles. Zpráva z minulého měsíce ukázala, že průmyslová produkce v srpnu poklesla o 0,9%, zatímco v tomto měsíci se měla produkce v září zvýšit o 0,4%. Ale minul očekávání na úrovni 0,3%. Soukromé výplaty dosáhly podle očekávání stejného měsíce 0,3%, ale srpen byl revidován níže na 0,2% z 0,3%. Deficit obchodní bilance se dnes také dále zvýšil.
  • Pompeo ve svém projevu v Berlíně – Americký ministr zahraničí Pompeo hovoří v Berlíně a říká německému publiku, že váš šéf zpravodajských služeb prohlásil, že společnosti Huawei nelze věřit. V souvislosti s plynovodem Nord Stream 2 Pompeo uvedl, že nechceme, aby evropské dodávky energie závisely na rozmaru Putina. Hledáme pomoc všech národů při vracení Teheránu zpět k jednacímu stolu. NATO musí růst a měnit se, jinak riskuje, že bude zastaralé. Chceme více obchodu s Evropou. Iracionální považovat Rusko za důstojného partnera na Středním východě. Američtí důstojníci jsou stále na zemi v Sýrii, my jsme se nestáhli. Čína dnes potlačuje lidi taktikou.
  • RBNZ sníží úrokové sazby na příštím jednání? – Reserve Bank of New Zealand na posledních několika schůzkách dvakrát snížila úrokové sazby a snížila je o 75 bazických bodů. Přestali snižovat sazby, ale šance se na příštím setkání přiklonily k dalšímu snížení sazeb. RBNZ
  • Skotský premiér hovoří o brexitu – První skotská ministryně Nicola Sturgeon dnes přednesla komentáře. Řekla, že pokud bude existovat zablokovaný parlament, bude se její strana snažit vytvořit progresivní alianci, která by vyloučila konzervativce z vlády. Pokud SNP vyhraje volby ve Skotsku, otázka pro britský parlament bude: „Co vám dává právo zastavit hlasování o nezávislosti?“ SNP bude usilovat o vytvoření spojenectví v parlamentu, aby zastavil brexit. Bylo by těžké vyjednávat o podpoře strany při sestavování vlády.

Americké zasedání

  • Kanadská zpráva o bydlení – Stavební povolení v Kanadě poklesla o více, než se očekávalo, v září činila -6,5% oproti odhadovaným -2,0%. Minulý měsíc byl také revidován níže na 5,6% z 6,1%. Povolení k pobytu rovněž vykázala záporné hodnoty v září -10,7%, povolení pro jednu rodinu činila -8,7% a vícenásobná povolení -12,1%.
  • Kanadská zpráva o zaměstnanosti – Zpráva o zaměstnanosti od společnosti Canda byla zveřejněna a míra nezaměstnanosti zůstala podle očekávání nezměněna na 5,5%. Čistá změna zaměstnanosti však dosáhla -1,8 tis. Oproti odhadovaným 15 tis. Předchozí měsíc zůstal nezměněn na 53,7 tis. Zaměstnanost na plný úvazek dosáhla -16,1 tis oproti očekávaným + 2,5 tis. To je negativní znamení, ale přichází po silném měsíci, kdy se zaměstnanost na plný úvazek zvýšila přibližně o 70 tis. Míra účasti zůstala nezměněna na 65,7% oproti odhadovaným 65,7%.
  • Bostic Speaking společnosti FED – Prezident FED v Atlantě Bostic před časem hovořil v Bloomberg TV a řekl, že si myslí, že FED je mírně vstřícný. Nemáme tolik prostoru v útlumu a rizika pro ekonomiku stále existují, mnoho nebylo vyřešeno. Obsazování základních pracovních míst je extrémně konkurenceschopné. Vidíme konkurenci, která se projevuje ve skokech mezd a platů pro lidi měnící zaměstnání. Pravděpodobně bych nesouhlasil s říjnovým snížením sazeb.

Obchoduje v dohledu

Medvědí GBP / USD

  • Trend byl tento týden medvědí
  • USD se stal býčím
  • MA tlačí cenu dolů

200 SMA dnes poskytuje solidní odolnost vůči GBP / USD

GBP / USD byl v posledních týdnech docela býčí, protože vyhlídky na scénář brexitu bez dohody značně poklesly. Tento trend se ale tento týden posunul, když se pozornost obrátila k USD. Klouzavé průměry poskytovaly této dvojici odpor při vyšších zpětných rázech, což tlačilo trend níže. Dnes vidíme vyšší návratnost, která vypadá spíše jako konsolidace. Ale 200 MA (fialová) se změnila v odpor, který brání tomuto páru v lezení výše. Takže si myslím, že konsolidace by mohla brzy skončit.

Závěrem

USD byl po celý týden vzestupný a dnes dosahuje nových maxim, takže se zdá, že Buck skončí týden na správné úrovni. Přestože v posledních několika hodinách přilákaly bezpečné nabídky také bezpečné přístavy. Zdá se tedy, že se trh připravuje před víkendem, protože obchodníci jsou opatrní, protože o víkendu se může stát cokoli – mohla by začít válka.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map