Skalpování 101: Dosažení správné psychologie obchodování

Během minulého měsíce jsem intenzivně hovořil o úspěšném skalpování. Od cílení na správné trhy až po principy pokročilého řízení rizik pokrývá řada Scalping 101 řadu témat. V živé aktualizaci trhu z pátku jsem nastínil plán skalpování ropy WTI. Byl to skvělý obchod a prémiový příklad pokožky hlavy. Pokud jste to neviděli, podívejte se sem.

Dnes si udělám pár minut a promluvím si o dopadu, který mohou mít emoce na obchodování. Ne nutně úskalí „emocionálního obchodování“, jako je overtrading nebo špatné řízení rizik, ale dopad, který má skutečný život na výkon. 

Psychologie obchodování: Dosažení vítězného myšlení

Na rozdíl od mnoha jiných forem obchodování vyžaduje skalpování, aby byl obchodník aktivní, pozorný a pilný po celý obchodní den. Selhání koncentrace a disciplíny obvykle stojí peníze, což ohrožuje výsledek. Při výběru a správě obchodu je kladen důraz – s malým prostorem pro chyby.

Na rozdíl od dlouhodobých strategií vyžaduje skalpování od obchodníka maximální efektivitu. Abyste mohli skalpovat kompetentně, musíte mít během tržních hodin následující způsob myšlení:

  • Soustředit se: Trh musí být jedinou věcí, na které záleží
  • Hbitost: Schopnost rychle a bez výhrad rozhodovat
  • Rovnoměrný: Udržujte vždy pevný a klidný temperament

Tyto tři aspekty psychologie obchodování jsou důležité pro pozitivní provádění jakékoli strategie. Skutečný život nám samozřejmě vždy neumožňuje ukázat se na trhu ve správné mysli. Někdy se dostat tam, kde musíme být, vyžaduje čas a úsilí. Níže jsou uvedena dvě zařízení, která mohou pomoci dosáhnout vítězného myšlení:

  • Spát: Celé noci vzhůru studovat grafy a plánování her je kontraproduktivní. Dostatečný odpočinek je klíčem k udržení pozornosti.
  • Zahřívání před uvedením na trh: Provedení aritmetické dlouhé ruky nebo provedení několika základních výpočtů nás dostává do kvantitativního stavu mysli.

Nezdá se, že by toho bylo hodně, ale dostatek spánku a cvičení mentální gymnastiky může být nesmírně užitečné při dosahování pozitivní psychologie obchodování.

Mnoho obchodníků se rozhodlo mentální složce úplně se vyhnout a automatizovat nebo kopírovat obchody ostatních. Opravdu nezáleží na tom, jaký přístup zvolíte – jediným pravidlem je, že vydělává peníze.

práceDosažení vítězného myšlení vyžaduje práci – udělejte to!

Zabijáci myšlení

Pokud obchodujete nějakou dobu, jste si vědomi úskalí emocionálního obchodování. Nadměrné obchodování a bezohledné řízení rizik jsou pár špatných návyků vyplývajících z ničivých emocí. Ale co nás dostane do tohoto negativního myšlení?

Většina obchodníků řekne, že ztráta peněz je staví na špatné místo. “Ztratil jsem peníze, proto jsem šel na náklon, překonal jsem a pronásledoval své ztráty.” To je určitě velká věc – ale proč jste po prohře na prvním místě emotivní?

Psychologie obchodování za odpovědí je složitá a pro každého z nás jedinečná. Kromě finanční zátěže spojené se ztrátou peněz je zde několik viníků negativních emocí souvisejících s trhem:

  • Konflikt: Vnitřní nepokoje nebo konflikty s významnou osobou mohou podkopat potenciál každého obchodníka. Vy a všichni kolem vás musíte být na stejné stránce.
  • Tragédie: Ztráta milovaného člověka může vynést na povrch nesčetné množství psychologických výzev. S tím bohužel může být extrémně obtížné se vyrovnat a jeho vyřešení zabere hodně času.
  • Chemická závislost: Drogy a alkohol mohou být příšerami pro každého, nejen pro aktivní obchodníky. Nezničí každého obchodníka, ale určitě může být na úkor jasnosti a pozitivního myšlení.

Je to jen několik docela zřejmých položek, které zkreslují naše vnímání reality. Bohužel v aktivním obchodním přístupu, jako je skalpování, jsou tito kritici exponenciálně zvětšeni.


Identifikace problému

Pokud se potýkáte se ztrátami v důsledku emocionálního obchodování a nejste si jisti proč, udělejte krok zpět a prozkoumejte svou současnou situaci. Je možné, že na nich působí nepříznivý vliv mimo trhy. Nalezení kořenového problému je klíčem k jeho řešení – bez ohledu na to, zda souvisí s trhem nebo ne.

S trochou času a úsilí je možné dosáhnout správné psychologie obchodování. Jděte do hloubky, proveďte práci a přistupujte na trh z pozice síly.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map