Stručný přehled Forexu z USA, 28. června – Nikdo se nikam nedostane, dokud neskončí summit G20

V posledních měsících se toho ve vztahu k finančním trhům hodně děje. Globální ekonomika se po krátkém oživení v prvním a druhém čtvrtletí začala znovu zhoršovat, zpomalení globálního hospodářství dále zrychlilo, přičemž americká ekonomika se v roce 2018 nyní drží dobře připojení ke zbytku hlavních ekonomik. Obchodní válka s Čínou se v posledních dvou měsících rovněž oživila, což poškodilo sentiment na finančních trzích, zatímco geopolitické napětí mezi USA a Íránem téměř vedlo k další válce na Středním východě. Finanční trhy tedy byly během těchto dvou měsíců trochu hektické.

Ale teď je konečně summit G20, který by nám měl dát určitou jasnost, kam by mohly věci v příštích měsících směřovat. Hlavním tématem tohoto summitu je setkání amerického prezidenta Trumpa s čínským protějškem Xi. Čína má na tomto setkání všechny oči a snaží se osvobodit od cel, ale nic není jisté. Americký ministr obchodu Mnuchin řekl, že obchodní dohoda je dokončena na 90%, ale stejně jako dohoda o brexitu, která byla dokončena na 95%, je nejdůležitějších 5% nebo 10%. Na tomto summitu budou tedy projednány všechny tyto otázky, včetně brexitu a Evropského parlamentu, a všichni čekají na to, o čem bude rozhodnuto, než se postaví na stranu finančních trhů, a proto je dnes cenová akce minimální.

Evropské zasedání

 • Výdaje francouzských spotřebitelů a Prelim CPI – Spotřebitelské výdaje klesaly ve třech z posledních pěti měsíců od prosince loňského roku, protože francouzská ekonomika značně oslabila. Poslední dva měsíce byly sice pozitivní, přičemž výdaje v březnu vzrostly o 0,8%, jak ukázala zpráva z minulého měsíce, ale dnes byly revidovány mnohem níže na 0,3%. Dnešní zpráva, která byla vydána v květnu, měla podle očekávání zvýšit spotřebitelské výdaje o 0,2%, ale dosáhla 0,4%, což je pozitivní. Inflace CPI pro tento měsíc také překonala očekávání 0,0% a místo toho vzrostla o 0,2%, ale minulý měsíc byl revidován níže z 0,2% na 0,1%.
 • HDP Spojeného království – Britský konečný HDP za 1. čtvrtletí dnes vycházel podle očekávání a vykazoval 0,5% míru růstu. Celkové HDP je vyšší ve srovnání se stejným čtvrtletím před rokem, HDP Spojeného království se zvýšil o 1,8% na 1. čtvrtletí (leden až březen) 2019, a to z 1,4% v roce na čtvrtou čtvrtletí (říjen až prosinec) 2018. Jedná se o potvrzení, že britská ekonomika se v 1. čtvrtletí držela dobře, ale právě Q2 bude problematická. Očekávalo se, že schodek běžného účtu vzroste z přibližně -23 miliard na 32 miliard liber, ale dosáhl -30 miliard.
 • Meziroční CPI v eurozóně – Zpráva o inflaci z eurozóny byla zveřejněna dnes ráno a celkový CPI zůstal nezměněn na 1,2%. Ale nejdůležitější CPI, který je důležitější, se zvýšil o 3 body a dosáhl 1,1% oproti očekávaným 1,0% a vzrostl z 0,8% minulý měsíc. Jedná se o rychlý obrat po ponoření inflace minulý měsíc, což je pozitivní pro euro i ECB. I když to není skvělé číslo, alespoň základní CPI se pohyboval nad 1,0%, což je minimální cíl a červená čára pro ECB.
 • Italská CPI MoM – Inflace byla v tomto roce v Itálii kladná, i když minulý měsíc byla revidována níže na 0,1% z 0,1%. Ale tento měsíc jsme zaznamenali další kladné číslo. Italské CPI MoM rovněž překonalo očekávání 0,0% a tento měsíc dosáhlo 0,2%. Meziroční inflace se rovněž zvýšila na 0,8% oproti očekávaným 0,7%.
 • Pozornost Číny je na setkání Trump-Xi – Čínské ministerstvo zahraničí dnes ráno uvedlo, že včas zveřejní informace o schůzce Trump-Xi. Čína doufá, že se USA a Čína setkají na půli cesty, ale jak jsem již řekl, v této situaci není polovina cesty.

Americké zasedání

 • Trump tweety na akciovém trhu – Americký prezident Donald Trump je v Japonsku, takže očekávejte, že jeho tweet vyjde tento víkend dříve než obvykle. Dnes už tweetoval: “Burza masivně vzrostla ode dne poté, co jsem vyhrál volby, až do dne, kdy jsem nastoupil do úřadu, kvůli nadšení ze skutečnosti, že budu prezidentem.” To velké zvýšení akciového trhu mi musí být připsáno. Pokud by Hillary zvítězila – velká havárie! “
 • Kanadský HDP – Zpráva o HDP z Kanady byla vydána před chvílí a HDP se v dubnu zvýšil o 0,3% oproti očekávaným 0,2%. HDP meziročně dosáhl + 1,5%, chybí očekávání + 1,6% očekávaného, ​​ale tikal vyšší z minulého měsíce, který činil + 1,4%. Výroba zboží vykázala v dubnu nárůst o 0,4%, což je pokles z + 0,8% v březnu. Sektor produkující služby se zvýšil o + 0,2% z + 0,4% v březnu. Index cen surovin (RMPI) poklesl o 2,3%, což je lépe, než očekával 3% pokles. K tomu však dochází po silném skoku o 5,6% v březnu. HDP v Kanadě během posledních měsíců roku 2018 poklesl, ale zdá se, že se nyní formuje pozitivní trend, což je pro CAD pozitivní. USD / CAD ztratil po zveřejnění zprávy o HDP 20 pipů, ale nyní tyto ztráty ztrácí.
 • Osobní výdaje a příjem v USA – Osobní výdaje byly na začátku letošního roku poměrně slabé, což bylo také ovlivněno odstavením vlády. I když v posledních třech měsících výdaje vzrostly a počet z minulého měsíce, který byl v dubnu, byl revidován vyšší na 0,6% z původních 0,3%. Očekávalo se, že výdaje v květnu vyrostou o 0,5%, ale minul očekávání na 0,4%, což je nicméně dobré číslo. Pozitivní byl také osobní příjem, který v květnu vykázal 0,5% oproti očekávaným 0,3%, stejně jako v dubnu.

Medvědí USD / CAD

 1. Vyšší návratnost je v grafu H4 úplná
 2. MA tlačí tento pár dolů
 3. Základy jsou pro tuto dvojici medvědí

Návraty byly tento týden opravdu slabé

USD / CAD se minulý týden stal medvědí, zejména po zasedání FED minulou středu a během této doby ztratil přibližně 350 pipů shora dolů. Nárůst cen ropy také pomohl CADu, který nyní zůstává vzestupný, přičemž USD / CAD zůstává medvědí. Základy také směřují dolů a dnešní pozitivní hodnoty HDP z Kanady poslaly tento pár o 20 pipů výše. Klouzavé průměry také tlačí cenu dolů, takže pro tento pár vše křičí medvědí.

Závěrem

Summit G20 již začal, ale odtamtud jsme zatím nedostali žádné smysluplné zprávy. Předpokládám, že dnes dělají zdvořilostní rituály, než začnou dospělé rozhovory. Trump dnes tweetoval o vzestupu na akciových trzích, ale pokud on a čínský prezident Xi tento víkend nedosáhnou dohody, budou akciové trhy opět medvědí, což by byla legrace. Ale doufejme v to nejlepší.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map