Surová ropa uspěla při udržování vzestupné tendence předchozího zasedání – zásadní výhled!

Během pátečního raného asijského obchodování se cenám ropy WTI podařilo rozšířit zisky z předchozího dne a zůstaly vzestupně vysoko nad úrovní 40,00 USD, protože silná ekonomická data USA podpořila naději na hospodářské oživení v USA. To má tendenci podporovat poptávku po pohonných hmotách a přispívat k růstu cen ropy. Navíc nálada kolem ropy se ve čtvrtek dále zlepšila poté, co Energetická informační správa ohlásila pokles zásob ropy o 1 milion barelů za týden končící 16. října. Na druhé straně lze také připsat růst cen ropy k optimismu ohledně amerického fiskálního balíčku, který udržuje pozitivní sentiment na trhu obchodování a rozšiřuje podporu cen ropy.

Naproti tomu síla široce založeného amerického dolaru, podpořená pozitivními údaji z USA, se stala klíčovým faktorem, který omezuje další dynamiku růstu cen ropy. Kromě toho byly zisky v surové ropě dále omezeny neustálým růstem těžby v Libyi, kde se nyní očekává těžba přes 500 000 barelů denně, z téměř 100 000 barelů denně. Na druhé straně rybníka jsou obavy z geopolitického napětí mezi USA a Ruskem a Íránem stále výzvou ropným býkům. Kromě toho se počet případů koronavirů zvyšuje mimo evropské epicentrum, což vyvolává pochybnosti o oživení celosvětové poptávky po pohonných hmotách. To se stalo klíčovým faktorem, který udržuje pod kontrolou jakékoli další zisky v cenách ropy. Ropa WTI se v současné době obchoduje na 40,64 a konsoliduje se v rozmezí 39,71 až 41,01.

Navzdory obavám z brexitu bez dohody a geopolitického napětí mezi USA a Ruskem, abychom nezapomněli na rekordní měsíční nárůst případů COVID-19 v USA, sentiment na trhu obchodování rozšířil svůj pozitivní tón dříve během dne, díky k čtvrtečnímu zveřejnění počátečních týdenních žádostí o nezaměstnanost v USA, které byly lepší, než se očekávalo, což vyvolalo naděje ohledně hospodářského oživení USA a podpořilo ceny ropy. Pokud jde o údaje, počet Američanů, kteří poprvé podali žádost o pojištění v nezaměstnanosti, minulý týden podle údajů zveřejněných americkým ministerstvem práce (DOL) poklesl na 787 tis. Údaje však byly výrazně pod očekávanými 860 tis. A čísla z předchozího měsíce byla rovněž revidována až na 842 tis. Z dříve hlášených 898 tis..

Kromě toho lze důvody sentimentu ohledně rizika na trhu připsat vývoji týkajícímu se fiskálního stimulu USA. Je třeba poznamenat, že sněmovna Nancy Pelosi říká, že je nutné dosáhnout dohody. Demokratický vůdce mezitím rovněž prohlásil, že bylo dosaženo pokroku v stimulačním balíčku. Dovolte mi připomenout, že demokraté a republikáni se hádali o balíček v hodnotě kolem 2 bilionů dolarů, který je určen na podporu zotavení ekonomiky z krize s koronaviry. Pozitivní vývoj kolem fiskálních stimulů USA má však tendenci podporovat sentiment ohledně cen ropy.

Navzdory rizikovému sentimentu se široce založenému americkému dolaru podařilo rozšířit své zisky z předchozí relace a během rané asijské relace přijal další nabídky, a to kvůli silným údajům z americké ekonomiky. To podpořilo naděje na oživení americké ekonomiky a podpořilo americký dolar. Zisky v americkém dolaru se však staly klíčovým faktorem, který udržel pod kontrolou jakékoli další zisky v cenách ropy, protože cena ropy nepřímo souvisí s cenou amerického dolaru. Mezitím se dolarový index, který sleduje dolar vůči koši jiných měn, zvýšil o 0,4% na 92,97, poté co ve středu dosáhl 7týdenního minima 92,46.

Zisky ropy byly kdekoli omezeny trvajícími rozdíly mezi Spojeným královstvím a Evropskou unií (EU), které se týkaly trnitých problémů, jako je rybolov a rovné podmínky. Kromě toho hrají při snižování cen ropy významnou roli také obavy z geopolitického napětí mezi USA a Ruskem a Íránem..

Smíšený sentiment obklopující ceny ropy by navíc mohl být spojen s obnovenými omezeními blokování ve snaze zastavit druhou vlnu koronaviru, což nakonec vyvolalo obavy z pomalejšího oživení poptávky po pohonných hmotách, a tím omezovalo zisky v ceny ropy. Podle nejnovější zprávy s údaji z Univerzity Johns Hopkins University registruje přibližně polovina států USA měsíční záznamy o nových případech. Mezitím australský stát Victoria také zaznamenal vysoký počet nových infekcí, když překonal 14denní průměr.

Při pohledu do budoucna budou obchodníci na trhu sledovat pohyb USD kvůli nedostatku hlavních údajů / událostí v daný den. Klíčové však bude sledovat závěrečnou prezidentskou debatu mezi prezidentem Donaldem Trumpem a jeho demokratickým soupeřem Joem Bidenem. Kromě toho rizikové katalyzátory, jako je geopolitika a koronavirové strasti, nezapomínáme na brexit, neztratily žádný význam. Hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map