Twitteroví hackeři měli nedávno v kanceláři docela den a podařilo se jim odejít Bitcoin v hodnotě 121 000 $. Ať jsou pachateli kdokoli, nyní tyto mince vlastní poté, co od tweeterů obdrží nejméně 400 různých bitcoinových plateb. Způsob, jakým vytvořili podvod, je pro obyčejného člověka neznámý, ale ve světě bitcoinů to není překvapení, protože tyto druhy hacků se vyskytují po celou dobu.

Nejen, že je rozsah tohoto konkrétního hacku působivý, má také velký vliv na cílené účty Twitter. To znamená, že tito zločinci online hackli účty některých nejvýznamnějších osobností veřejného života na světě, včetně generálního ředitele společnosti Tesla Motors Elona Muska a bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy. Účet současného kandidáta na prezidenta Joe Bidena byl také napaden spolu s téměř tuctem dalších ovlivňovatelů, které většina lidí uznává.

Útok se neomezoval pouze na jednotlivce. Hacknutý byl také účet Twitter počítačů Apple. Díky tomu, že se tyto druhy hacků pravidelně odehrávají na burzách kryptoměn a účtech sociálních médií, budou i ti nejrizikovější hráči hledající adrenalin chtít udělat vše pro to, aby ochránili své bitcoiny. Pojďme chvíli prozkoumat, jak to udělat.

Nemluvte o bitcoinech na sociálních médiích

Zatímco ovlivňovatelé se někdy mohou stát oběťmi hackerů, protože hackeři vědí, že jejich účty dostávají provoz, a tak mohou propagovat své bitcoinové adresy širokému publiku a doufají, že mohou oklamat některé lidi, mohou být také využíváni uživatelé pravidelného každý den a mohou být odcizeni díky sociálním médiím. I když nejsi slavný. Jak je to možné?

Hackeři mohou použít něco známého jako sociální inženýrství k získání přístupu k vaší kryptoměně. Mnoho bitcoinových burz a heren vám umožní zabezpečit váš účet pomocí telefonu. Tady přichází výzva. Pokud hacker ví, že na sociálních médiích hodně mluvíte o bitcoinech a vaše jméno je ve vašich profilech sociálních médií, může vyhledat vaše jméno. Pokud vypadají dostatečně tvrdě, mohli by najít vaši e-mailovou adresu, adresu domů a telefonní číslo. Mnohokrát u společností poskytujících mobilní telefony je jméno, e-mailová adresa, telefonní číslo a adresa bydliště jediné, co vyžadují, aby bylo možné provést změny ve vašem účtu..

Anonymní hacker tedy vezme informace, předstírá, že jste po telefonu, zavolá společnosti poskytující mobilní telefony a pokračuje v volání, dokud nenajde jednoho zástupce zákaznického servisu dostatečně důvěryhodného, ​​aby provedl změny ve vašem účtu. Poté přepnou vaši SIM kartu na novou, která přeposílá vaše zprávy na jejich telefon, nikoli na váš. Jakmile budou mít přístup k vašemu telefonu, mohou změnit vaše hesla a ukrást vaše bitcoiny. Toto je známé jako sociální inženýrství.

Neukládejte bitcoiny online

Většina hráčů, kteří s bitcoiny začínají, si myslí, že je bezpečné ukládat digitální měny online, protože bitcoiny a blockchain nelze hacknout. I když je pravda, že oba nelze hackovat, weby, které ukládají bitcoiny a další kryptoměny, jsou umístěny na centralizovaných serverech. Tyto servery mohou být skutečně hacknuty. To znamená, že pokud ukládáte kryptoměnu online, i když web vlastníte (ve většině případů na něm nebudete), tyto mince mohou být ukradeny.

Lepším řešením je koupit hardwarový USB klíč, jinak známý jako hardwarová peněženka (Trezor a Ledger Nano S jsou nejoblíbenější značky). Hardwarové peněženky vám umožňují ukládat mince mimo počítač a mimo internet. Hardwarová peněženka ukládá kryptografická data související s vašimi osobními mincemi přímo na klíč, což znamená, že vám je nikdo nemůže vzít, pokud je nesdílíte. To nás přivádí k našemu poslednímu tipu.

Pokud nevlastníte své soukromé klíče, nevlastníte své bitcoiny

Soukromá kryptografická data uložená buď v hardwarové peněžence, nebo připojená k kterékoli z vašich bitcoinových peněženek online fungují jako razítko, které identifikuje vaše transakce na blockchainu, a zároveň chrání vaši hodnotu a je jen vaše. Každý soukromý klíč je spárován s veřejným klíčem, který můžete sdílet s ostatními. Tento veřejný klíč je generován v adrese peněženky, kterou jste skutečně použili k odesílání a přijímání bitcoinů mezi uživateli v bitcoinové síti. V každém případě sdílejte svůj veřejný klíč kdekoli chcete, pokud jste připraveni obchodovat a posílat nebo přijímat coiny.

Nikdy nesdílejte své soukromé klíče a méně chcete, aby za vaše peníze měl přístup k vašim bitcoinům někdo jiný.

Bitcoin vám umožňuje být vlastní bankou a starat se o svůj vlastní bankroll. To jsou silné věci. Mějte na paměti, že s velkou mocí přichází i velká odpovědnost.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me