Týdenní výhled, 1. února – 5. února 2021: Hlavní ekonomické události ke sledování tento týden

Americký dolar skončí tento týden býčí cestou, protože globální akciový trh zůstává v depresi kvůli mnoha negativním obavám, které zvýšily bezpečnou poptávku po americké měně. Zisky amerického dolaru by zatím mohly souviset také s ekonomickými údaji z USA, což nebylo tak špatné, jak se obávalo. Obavy z krátkého stlačení, pokud jde o zajišťovací fondy, obavy o výdělky společností a zpoždění očkování proti koronavirům, však zastavily vzestupnou vzestup globálních akcií, což by mohlo krátkodobě pokračovat ve zvedání dolaru.

Na mezinárodní frontě hraje při podpoře bezpečného amerického dolaru důležitou roli také dlouhotrvající čínsko-americký souboj. Dalším faktorem, který by mohl také negativně ovlivnit tržní sentiment, by mohly být obavy z globální ekonomické recese, i když očkování proti koronavirům je na cestě. To lze připsat obavám z pomalé rychlosti imunizace a nedostatku léků, které by řešily obě varianty viru, konkrétně mutace ve Velké Británii a v Jihoafrické republice.

S výhledem do nadcházejícího týdne mohou údaje o produkční PMI a míře nezaměstnanosti spolu s prohlášeními o měnové politice a projevem RBA Gov Lowe přinést spoustu titulků, které udrží trhy v pohybu. Geopolitické napětí a vývoj týkající se stimulačního balíčku prezidenta USA Joe Bidena ve výši 1,9 bilionu dolarů budou rovněž pozorně sledovány přes oceán. Všechny tyto faktory by mohly hrát klíčovou roli při určování úrovní rizika na trhu.

Nejlepší ekonomické události, které se tento týden budou sledovat

1. – ISM Manufacturing PMI – pondělí – 10:00 GMT

Tato data obvykle vydává Institute for Supply Management. Odráží obchodní podmínky ve výrobním sektoru v USA. Je klíčovým ukazatelem celkové ekonomické situace v USA. Výsledky nad 50 jsou považovány za býčí pro USD, zatímco hodnoty pod 50 jsou považovány za negativní nebo medvědí pro dolar.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 60.7

DEV: 2,60

NEVÝHODY: 56.6

DATUM: 01/05/2021 23:00

2. – Rozhodnutí o úrokové sazbě RBA – pondělí – 22:30 GMT

Toto rozhodnutí oznamuje Reserve Bank of Australia. Pokud je sentiment RBA jestřábí, pokud jde o ekonomický výhled v Austrálii, a v důsledku toho zvýší úrokové sazby, považuje se to za býčí nebo pozitivní znaménko pro AUD. Alternativně, pokud má RBA holubičí výhled na australskou ekonomiku a udržuje pokračující úrokovou sazbu nebo ji snižuje, je to pro Aussie chápáno jako medvědí.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 0,1%

DEV: 0,00

NEVÝHODY: 0,1%

DATUM: 12/01/2020 11:30

3. – Změna zaměstnanosti NZD – úterý – 16:45 GMT

Tato data obvykle zveřejňuje Statistics New Zealand. Měří veškeré změny v počtu zaměstnaných osob na Novém Zélandu. Jednoduše řečeno, zvýšení tohoto indikátoru zanechává pozitivní dopad na spotřebitelské výdaje, což zase stimuluje ekonomický růst. Proto je vysoké čtení chápáno jako býčí pro dolar NZ; naopak nízká hodnota je považována za medvědí.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: -0,8%

DEV: 0,00

NEVÝHODY: -0,8%

DATUM: 11/04/2020 05:45

ii) – Míra nezaměstnanosti:

Tato data také obvykle zveřejňuje Statistics New Zealand. Měří počet nezaměstnaných pracovníků dělený celkovou civilní pracovní silou. Nárůst sazeb naznačuje nedostatečnou expanzi na novozélandském trhu práce. Proto vzestup vede k oslabení novozélandské ekonomiky. Nízké hodnoty jsou tedy chápány jako býčí pro dolar NZ; na druhé straně jsou vysoké hodnoty považovány za medvědí.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 5,3%

DEV: -0,15

NEVÝHODY: 5,4%

DATUM: 11/04/2020 05:45

4. – Řeč RBA Gov Lowe’s – úterý – 20:30 GMT

Philip Lowe nahradil Glenna Stevense jako guvernéra australské centrální banky. Lowe byl dříve zástupcem guvernéra australské rezervní banky, kterou zastával od února 2012. Jako šéf centrální banky, která kontroluje krátkodobé úrokové sazby, má nyní nad hodnotou AUD větší kontrolu než kterákoli jiná osoba. Holubičí tón obklopující australský ekonomický výhled je pro AUD chápán jako medvědí. Naopak, jestřábovitý tón je považován za býčího nebo pozitivního činitele.

5. – Změna zaměstnání ADP – středa – 8:15 GMT

Tato data obvykle vydává společnost Automatic Data Processing Inc. Poskytuje měřítko změny počtu zaměstnaných lidí v Americe. Jednoduše řečeno, zvýšení tohoto ukazatele zanechává pozitivní dopad na spotřebitelské výdaje, což stimuluje ekonomický růst USA. Proto jsou vysoké údaje považovány za pozitivní nebo býčí pro americkou měnu; naopak nízké hodnoty jsou pro americkou měnu považovány za negativní nebo medvědí.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: -123 K

DEV: -0,43

NEVÝHODY: 88 K.

DATUM: 01/06/2021 21:15

ii) – ISM Services PMI:

Tato data obvykle vydává Institute for Supply Management (ISM). Označuje obchodní podmínky v nevýrobním sektoru USA. Za zmínku stojí, že nevýrobní sektor neovlivňuje HDP, ani pozitivně, ani negativně, stejně jako ISM Manufacturing. Výsledky nad 50 jsou pro USD chápány jako býčí, zatímco hodnoty pod 50 jsou považovány za negativní nebo medvědí pro dolar.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 57.2

DEV: 1,82

NEVÝHODY: 54.6

DATUM: 01/07/2021 23:00

6. – Zpráva o měnové politice Bank of England – čtvrtek – 7:00 GMT

i) – Bank of England obvykle vydá tuto zprávu po skončení každého čtvrtletí. Poskytuje úplnou ekonomickou analýzu a prognózy inflace, na nichž Výbor pro měnovou politiku banky zakládá svá rozhodnutí o úrokových sazbách, a předkládá hodnocení možností inflace ve Spojeném království v následujících dvou letech. Proto jsou vysoké hodnoty považovány za pozitivní nebo býčí pro GBP a naopak nízké hodnoty jsou pro měnu GBP záporné.

ii) – Rozhodnutí o úrokové sazbě BoE:

Toto rozhodnutí zveřejňuje Bank of England. Pokud je postoj BoE vůči ekonomickému výhledu ve Velké Británii jestřábový, a proto zvyšuje úrokové sazby, je to pro GBP považováno za pozitivní nebo býčí. Naopak, holubičí výhled a pokračování probíhající úrokové sazby nebo snižování úrokové sazby jsou chápány jako negativní nebo medvědí.

SKUTEČNÉ: 0,1%

DEV: 0,00

NEVÝHODY: 0,1%

DATUM: 17/12/2020 20:00

7. – Změna zaměstnání CAD – pátek – 8:30 GMT

Tato data obvykle vydává Statistics Canada. Jde o měřítko změny počtu zaměstnaných lidí v Kanadě. Zvýšení tohoto ukazatele má pozitivní dopady na spotřebitelské výdaje, což stimuluje ekonomický růst. Proto je vysoké čtení pro CAD považováno za pozitivní nebo býčí; naopak nízké hodnoty jsou považovány za negativní.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: -62,6 K.

DEV: -0,39

VÝHODY: -27,5 K.

DATUM: 01/08/2021 21:30

ii) – Míra nezaměstnanosti v CAD:

Tato data obvykle vydává Statistics Canada. Měří počet nezaměstnaných pracovníků dělený celkovou civilní pracovní silou. Zvyšování sazeb naznačuje nedostatečnou expanzi na kanadském trhu práce, který je hlavním ukazatelem kanadské ekonomiky. Růst čísel tak má tendenci oslabovat kanadskou ekonomiku. Jednoduše řečeno, nízký odečet je pro CAD považován za pozitivní nebo býčí, zatímco vysoký údaj je považován za negativní nebo medvědí.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 8,6%

DEV: 0,00

NEVÝHODY: 8,6%

DATUM: 01/08/2021 21:30

8. – Změna zaměstnávání v jiných farmách – pátek – 8:30 GMT

Tyto údaje obvykle zveřejňuje americký úřad pro statistiku práce. Zobrazuje počet nových pracovních míst vytvořených během předchozího měsíce ve všech nezemědělských podnicích. Jakákoli změna měsíčních mezd může být extrémně volatilní kvůli úzkému vztahu s americkými rozhodnutími hospodářské politiky přijatými centrální bankou. Proto je vysoká hodnota pro USD vnímána jako pozitivní nebo býčí a nízká hodnota je považována za negativní

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: -140 K.

DEV: -1,47

NEVÝHODY: 71 K.

DATUM: 01/08/2021 21:309. – Prohlášení měnové politiky ECB a tisková konference – čtvrtek – 13:30 GMT

Po rozhodnutí ECB o hospodářské politice pořádá prezident ECB tiskovou konferenci o měnové politice. Jeho komentáře obvykle ovlivňují volatilitu eura a určují krátkodobou pozitivní nebo negativní zaujatost. Jastrabí výhled je tedy pro euro považován za pozitivní nebo býčí; naopak, holubičí pohled je považován za negativní nebo medvědí.

10. – Německá výroba Flash PMI – pátek – 8:30 GMT

Tato data obvykle vydává Markit economics. Zkoumá obchodní podmínky v evropském výrobním sektoru. Výrobní PMI je považován za kritický ukazatel obchodních podmínek a celkových ekonomických podmínek v Německu, protože výrobní odvětví ovládá velkou část celkového HDP. Proto je vysoká hodnota nad 50 považována za býčí pro EUR, zatímco nízká hodnota pod 50 je považována za medvědí.

SKUTEČNÉ: 58.3

DEV: -0,26

NEVÝHODY: 58.6

DATE: 01/04/2021 08: 55ii) French Flash Services PMI: Tyto údaje obvykle zveřejňuje společnost Markit Economics, založená na mnoha společnostech zabývajících se výrobou a službami v soukromém sektoru. Data se běžně zveřejňují 3. pracovní den každého měsíce. Každý výsledek je vážen podle velikosti společnosti a jejího příspěvku k celkové produkci výroby nebo služeb, za kterou odpovídá subsektor, do kterého tato společnost patří. Výsledky jsou prezentovány podle položených otázek a ukazují procento respondentů, kteří od předchozího měsíce hlásili zlepšení, zhoršení nebo žádnou změnu. Obrázek nad 50,0 označuje rozvoj průmyslu; naopak číslo pod 50,0 ukazuje kontrakci odvětví. Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 49.1

DEV: -0,43

NEVÝHODY: 49.8

DATUM: 01/06/2021 09:00

1 m

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map