Týdenní výhled, 28. prosince 2020 – 1. ledna 2020: Hlavní ekonomické události, které je třeba sledovat

Široce založený americký dolar je na zadní noze během prázdninového obchodování a skončí tento týden medvědí cestou, protože optimismus ohledně vakcín proti koronavirům a stimulační balíček USA přiměly investory, aby vložili své peníze do rizikovějších aktiv, spíše než útočiště. Kromě toho by ztráty v americkém dolaru mohly souviset také s pochybnostmi o americkém hospodářském oživení z pandemie COVID-19. Kromě toho hrál důležitou roli při podkopávání amerického dolaru také vývoj kolem bezprostřední dohody o brexitu..

Pokud v nadcházejícím týdnu nebudou k dispozici žádné klíčové údaje / události, budou obchodníci na trhu sledovat datovou řadu CPI, spolu se zprávou o zásobách ropy EIA a americkými nároky na nezaměstnanost. Mezitím neztratí svůj význam katalyzátory rizik, jako je geopolitika a virové strasti, nezapomeňte na brexit, a mohly by hrát klíčovou roli při určování úrovní rizika na trhu.

Nejlepší ekonomické události, které se tento týden budou sledovat

1) Evropský maloobchodní prodej (YoY) – pondělí – 8:00 GMT

Tato data zveřejňuje Národní statistický úřad, který měří změny v maloobchodním sektoru. Ukazuje výkonnost maloobchodního sektoru v krátkodobém horizontu. Změny jsou však široce sledovány jako indikátor spotřebitelských výdajů. Tímto způsobem jsou vysoké hodnoty považovány za býčí pro měnu euro; naopak nízké hodnoty jsou považovány za medvědí pro euro. Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: -2,7%

DEV: 0,01

NEVÝHODY: -2,8%

DATUM: 27/11/2020 08:002. S&Indexy cen domů (meziročně) P / Case-Shiller – úterý – 14:00 GMTTato data obvykle vydává Standard & Chudák. Měří změny v hodnotě trhu s rezidenčními nemovitostmi ve 20 oblastech po celé Americe. Tato zpráva je považována za indikátor zdraví amerického trhu s bydlením. Vysoké údaje jsou pro měnu USD považovány za býčí; naopak nízké hodnoty jsou považovány za medvědí pro USD. Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 6,6%

DEV: 3.15

NEVÝHODY: 5,1%

DATUM: 24/11/2020 14:00

3. Zůstatek obchodu se zbožím v USA – středa – 13:30 GMTTato data jsou obecně publikována americkým úřadem pro ekonomickou analýzu a americkým úřadem pro sčítání lidu. Udává rozdíl v hodnotě mezi dováženým a vyváženým zbožím během určitého měsíce. Za zmínku stojí také to, že číslo je zveřejňováno měsíčně, 4 až 7 dní před bilancí mezinárodního obchodu, a představuje pokročilé statistiky za referenční měsíc. Vzhledem k tomu, že to začalo v červenci 2015, mohla být volatilita během prvních verzí nepravidelná. Vyšší vývoz a menší dovoz jsou pro americký dolar považovány za pozitivní nebo býčí; naopak nižší vývoz a vyšší dovoz jsou pro bankovku považovány za negativní nebo medvědí. Předchozí vydání

AKTUÁLNÍ: -80,29 $

DEV: – –

NEVÝHODY: – –

DATUM: 25.11.2020 13:304. Změna zásob ropy EIA – středa – 15:30 GMTTuto zprávu vydává Energetická informační správa. Jde o týdenní měřítko změny počtu barelů v zásobě ropy a jejích derivátů. Tato zpráva má tendenci vytvářet velkou cenovou volatilitu, protože ceny ropy ovlivňují globální ekonomiky a ovlivňují nejvíce komoditní měny, jako je kanadský dolar. Kromě toho má tato zpráva tendenci ovlivňovat cenu samotné ropy. Předchozí vydání AKTUÁLNÍ: -0,562 MDEV: 1,16 KONSY: -3,186 mil.

DATUM: 23. 12. 2020 15:305. Nevýrobní PMI – čtvrtek – 01:00 GMT

Tato data zveřejňuje Čínská federace logistiky a nákupu (CFLP) na základě průzkumu přibližně 1 200 společností, které pokrývají 27 průmyslových odvětví, včetně dopravy, stavebnictví a telekomunikací. Je to úroveň indexu šíření na základě dotazovaných nákupních manažerů v odvětví služeb. Čísla nad 50,0 naznačují průmyslovou expanzi, která je pro měnu CNY považována za pozitivní nebo býčí; naopak hodnoty pod 50,0 naznačují kontrakci odvětví, což je pro CNY považováno za negativní nebo medvědí.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 56.4

DEV: 0,97

NEVÝHODY: 52.1

DATUM: 30/30/2020 01:00

NBS Manufacturing PMI:

Tato data běžně zveřejňuje Čínská federace logistiky a nákupu (CFLP), která měří obchodní podmínky v čínském výrobním sektoru. Čtení nad 50 znamená expanzi; naopak hodnota pod 50 naznačuje kontrakci odvětví. Vzhledem k tomu, že čínská ekonomika dominuje globální ekonomice, měl by tento ekonomický ukazatel vliv na devizový trh.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 52.1

DEV: 0,75

NEVÝHODY: 51.5

DATUM: 30/30/2020 01:00

6. Počáteční nároky na nezaměstnanost – čtvrtek – 13:30 GMT

Tato data zveřejňuje americké ministerstvo práce, které zaznamenává počet osob podávajících první žádosti o státní pojištění v nezaměstnanosti. Poskytuje měřítko síly na trhu práce. Vyšší než očekávané číslo naznačuje kontrakci na tomto americkém trhu, která ovlivňuje sílu a směr. Nízké hodnoty jsou pro měnu USD považovány za pozitivní nebo býčí. Naopak vysoká čísla jsou pro měnu USD považována za záporná nebo medvědí.

Předchozí vydání

SKUTEČNÉ: 803 K.

DEV: -1,29

NEVÝHODY: 885 K.

DATUM: 23. 12. 2020 13:30

7. Pátek – Banky jsou uzavřeny z důvodu Nového roku.

Globální finanční trhy a banky budou uzavřeny z důvodu oslav Nového roku. Většina Forex brokerů zůstává otevřená pro každý svátek kromě Vánoc a Nového roku. Akciové trhy a banky mají mírně odlišné sváteční plány. Banky zajišťují většinu objemu deviz. Když jsou uzavřeny, trh je méně likvidní a spekulanti se stávají dominantnějším tržním vlivem. To může vést k abnormálně nízké i neobvykle vysoké volatilitě.

Hodně štěstí a užijte si prodloužený víkend!

12 m

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map