Vítězná série pokračuje u ropy – All Eyes on API Figures!

Během dnešní asijské obchodní relace, WTI Ropě se podařilo prodloužit svoji vítěznou sérii z předchozího dne a osvěžit se na nejvyšší úroveň za více než dva týdny, což je výrazně nad 54,00 USD, a to především díky pozitivní náladě na trhu a naději na globální ekonomické oživení po pandemii COVID-19. To okamžitě posílilo naděje na oživení poptávky po pohonných hmotách, což přispělo k nárůstu surové ropy. Vzestupnou tendenci kolem cen ropy však lze připsat také posledním zprávám Saudi Aramco (SE: 2222), které naznačují, že poptávka po palivu se v průběhu roku vrátí na úroveň před COVID-19. Kromě toho ceny ropy okamžitě získaly další dodatečnou podporu poté, co hlavní producenti, jako je Saúdská Arábie, vyjádřili ochotu snížit produkci ropy podle svých závazků. Nárůst cen ropy byl dále podpořen optimismem ohledně vakcín proti koronavirům a pravděpodobností dalšího balíčku finanční pomoci USA. Mezitím medvědí vychýlení široce založeného amerického dolaru, vyvolané rizikovým sentimentem na trhu, také poskytlo určitou podporu cenám ropy, protože cena ropy nepřímo souvisí s cenou amerického dolaru.

Na rozdíl od toho celosvětový opětovný výskyt případů COVID-19 přiměl mnoho zemí k zavedení dalších omezujících opatření, jako je blokování, které se stalo klíčovým faktorem, který udržel pod kontrolou jakékoli další zisky v cenách ropy. WTI Crude Oil se v současné době obchoduje na 54,11 a konsoliduje se v rozmezí 53,47 až 54,32. Pokračujeme, zdá se, že obchodníci jsou opatrní, pokud jde o umístění silných pozic před americkými údaji o dodávkách ropy od amerického ropného institutu, které jsou splatné později během dne.

Jak jsme již zmínili, sentiment na trhu obchodování rozšířil své pozitivní výsledky z předchozího dne a zůstal v tento den podpůrný, a to uprostřed optimismu ohledně dalšího balíčku finanční pomoci USA. Tyto naděje byly posíleny po dvouhodinovém setkání amerického prezidenta Joe Bidena se skupinou deseti republikánských senátorů, aby projednali balíček stimulačních balíčků COVID-19, který skupina navrhla. Senátorka americké republikánské strany Susan Collinsová však nedávno řekla, že „Skupina republikánských amerických senátorů vedla produktivní diskuse s demokratickým prezidentem Joe Bidenem o úlevě od COVID-19, ale nedohodli se na balíčku.“

Kromě toho lze další příčinu pozitivního výkonu trhu přičíst také optimismu při zavádění vakcín pro vysoce nakažlivý koronavirus. To bylo považováno za jeden z klíčových faktorů, které podporovaly ceny ropy. Mezitím došlo k dalšímu zvýšení cen ropy poté, co hlavní producenti ropy, jako je Saúdská Arábie, uvedli, že jsou ochotni snížit produkci ropy podle svého závazku

Za oceánem mohou být dalším důvodem vzestupné tendence kolem cen ropy také nejnovější zprávy analytiků naznačující, že se očekává, že zimní poptávka bude v USA vyšší než obvykle, uprostřed jedné z nejhorších sněhových bouří, které zasáhly severovýchodní region v letech. Pokud jde o USD, široce založený americký dolar nedokázal zastavit svoji klesající sérii předchozího dne a zůstal v ten den v depresi, protože poptávka po bezpečných aktivech byla stále nízká, uprostřed pokroku směrem k dohodě o dalším fiskálním stimulu USA balík. Ztráty v americkém dolaru však pomohly ropě zůstat v nabídce, protože cena ropy nepřímo souvisí s cenou amerického dolaru. Do 23:36 ET (4:36 GMT) index amerického dolaru, který sleduje dolar vůči kbelíku jiných měn, klesl o 0,15% na 90 890.

Na medvědí straně se výhled asijských pohonných hmot s časem zhoršuje, protože znovuobjevení případů COVID-19 globálně naléhá na úřady, aby zavedly další omezující opatření, jako jsou výluky, které zase tlumí naděje na zotavení. poptávky po pohonných hmotách. To se stalo klíčovým faktorem, který udržel pod kontrolou jakékoli další zisky v cenách ropy. Do budoucna budou obchodníci na trhu sledovat údaje o dodávkách ropy z USA od amerického ropného institutu, které mají být dodány dnes. Kromě toho by aktualizace týkající se vakcín proti koronavirům a balíček finanční pomoci USA mohly poskytnout nový směr pro komoditu. Hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map