Švýcarský frank se bude dále oslabovat proti dolaru – nyní je čas hromadit dlouhé pozice USD / CHF

Velmi krátký obchodní týden se slabými obchodními podmínkami by mohl výrazně omezit volatilitu trhu v příštích několika dnech. I když řídká likvidita trhu může zvýšit neočekávané tržní šoky, jeho běžným účinkem je uklidnění trhů. Pokud nedostaneme takový tržní šok nebo velmi silné toky na konci roku, nemusíme po zbytek týdne vidět velký pohyb trhu.

 

Pokud máte rádi vnitrodenní obchodování, mohou takové tiché obchodní podmínky ovlivnit vaše výsledky. Stále si pamatuji, jak frustrující byl první prosinec, že ​​jsem obchodoval na forexu. V té době byl trh velmi pomalý, zejména během posledního obchodního týdne roku.

 

Pondělí bylo uzavřeno pro maloobchodní FX obchodování. Mnoho velkých finančních center bude v úterý stále zavřeno. Středa a čtvrtek jsou běžné obchodní dny. V pátek UK a Německo uzavřou brzy, což znamená, že tento týden máme pouze dva celé obchodní dny.

 

Jak tedy můžeme efektivně využít týden, který by mohl přinést omezený pohyb trhu? Předpokládám, že výlet na nějaký tropický ostrov by mohl být skvělý, nebo jinak lyžařská dovolená v Alpách &# 128578; Ale počkejte, možná můžeme tento potenciálně klidný čas využít k uzavření několika dlouhodobých obchodů. Jak vidíte, dlouhodobý přístup není do značné míry ovlivněn krátkodobými cenovými výkyvy nebo cenově omezenými akcemi. Dlouhodobý přístup však může tento týden využít tržních podmínek k získání vstupů za skvělé ceny, než rok 2017 obnoví plnou tržní likviditu.

 

Výprodej Lov USD / CHF

 

Opravdu se mi líbí nastavení na USD / CHF. Zde je denní graf páru:

 

USD / CHF denní graf

Posledních sedm obchodních dní nedokázalo posunout směnný kurz nad velkou modrou svíčku, ze které je vytažena býčí vlajka. Tento typ akce, pokud jde o vnitřní cenu, může být varováním pro nás, že únik na horní stranu může být brzy na kartách. Dalším pozitivním faktorem pro tento pár je, že tato konsolidační fáze posledních několika dní má skutečně korekční povahu a prodejci nebyli ani schopni tlačit cenu dolů na 20-EMA (20denní exponenciální klouzavý průměr). Říkejte tomu, jak chcete, ale tento vzor býčí vlajky vypadá velmi lákavě a ukazuje na další růst směnného kurzu.


 

Jak tedy můžeme využít takovéto nastavení? Existuje mnoho různých přístupů. První by bylo vstoupit na trh za současnou cenu (1,02665) se stop lossem asi 200 pipů a ziskem na zisku 200-300 pipů. To nenabízí obrovský poměr rizika a odměny, ale představuje to nastavení s vysokou pravděpodobností, které využívá převládajícího trendového směru. Samozřejmě můžete vyladit vzdálenosti zastávky a cíle tak, aby vyhovovaly vašemu vlastnímu obchodnímu stylu, a dokonce můžete svou pozici rozdělit na menší pozice, které jsou spravovány jinak. Myšlenkou druhé možnosti je umožnit jedné pozici jezdit trendem déle, jen pro případ, že bychom dostali velmi vysoký posun výše. Ostatní pozice by měly menší cíle zisku, aby alespoň získaly částečné zisky, pro případ, že by se trend obrátil a všechny vaše zisky také zmizí. Když první obchod (s) zasáhne svůj cíl, zbývající obchod (y) může být přiveden na zlom. Potom lze stop loss zbývající pozice pozvednout ručně pod příslušnými minimy swingu, dokud obchod nedosáhne svého cílového zisku, nebo když se trailový stop loss nedostane.

 

Další možností by bylo počkat, až se pár vylomí z býčí vlajky, kterou jste viděli v grafu výše, než vstoupíte do nových pozic. Pravděpodobně byste v tomto případě chtěli použít větší stop loss. To má výhodu určitého stupně potvrzení správného směru momentu trhu.

 

Ekonomické katalyzátory

 

Tento týden nabízí málo důležitých zpravodajských událostí. Úterý nabízí čísla důvěry spotřebitelů v CB v 15:00 GMT. Neočekávám na to masivní reakci trhu, ale podívejme se, jak to půjde.

 

Osobně budu dávat pozor na pokračující sílu amerického dolaru. Rád zůstávám u trendu, který je nejlepším přítelem obchodníka.

 

Doufám, že si zatím užíváte toto sváteční období. Určitě jsem, i když nemám rád všechny obchodní svátky. Předpokládám, že krátká přestávka v grafech však neublíží.

Všechno nejlepší a jako vždy hodně štěstí při obchodování!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map