Čtvrtek byl na měnovém trhu klidným dnem a objemy obchodování byly výrazně pod průměrem. Jediným slušným hybatelem mezi hlavními měnovými páry byl USD / JPY, který za den získal asi 86 pipů. Dny díkůvzdání v USA byly to, co trh připravilo o likviditu. Pátek je opět běžným obchodním dnem, nicméně většina čtvrtečních slabých tržních podmínek by se mohla přenést na pátek.

 

GBP / USD

 

Tato dvojice byla v poslední době trhaná kvůli mnoha politickým a ekonomickým faktorům, které ji ovlivnily a stále ovlivňují. Zatímco brexit představuje pro britskou ekonomiku různá rizika, správa nového amerického prezidenta Donalda Trumpa některé z těchto obav zmírňuje. Je pravděpodobné, že po brexitu obnoví nebo nahradí dřívější obchodní dohody mezi USA a Spojeným královstvím. To nebyl záměr bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy.

 

Inflační očekávání Spojeného království prudce vzrostla v důsledku rychlého oslabení britské libry. To znamená, že BOE (Bank of England) bude muset v blízké budoucnosti upustit od snižování úrokových sazeb a pečlivě sledovat svoji strategii měnové politiky, aby nedošlo k překročení inflačního cíle vlády Spojeného království ve výši 2 procent. Nastavení správné úrokové sazby je preferovanou metodou BOE k dosažení tohoto požadovaného inflačního cíle. To znamená, že pokud výhled inflace bude nadále růst, může to v případě potřeby přinutit BOE ke zvýšení sazeb. Myšlenka zvýšení sazeb ve Velké Británii je pro libru přímo býčí. Peníze sledují výnos a vyšší úroková sazba ve Velké Británii znamená, že libra přinese větší návratnost těm, kteří drží dlouhou librovou expozici. Zde je denní graf GBP / USD:

 

GBP / USD denní graf

 

Jak vidíte, za posledních pár dní nebyl jasný směr trendu. Dlouhodobý trend je medvědí, což naznačuje, že tento nedávný odraz ve směnném kurzu by mohl být… jen odrazem. Obrázek vypadá ještě medvědí, když se podíváme na týdenní graf GBP / USD:

 

Týdenní graf GBP / USD

 

Mohli bychom tento nedávný odraz označit za obrácení trendu? Ne podle technických údajů. Možnost obrácení je samozřejmě vždy přítomna, ale potřebujeme nějaké hmatatelné důkazy, než dáme peníze za dlouhodobý nákup. Jak vidíte, cena se v současné době obchoduje hluboko pod 20týdenním exponenciálním klouzavým průměrem. To vykreslí obraz sestupného trendu, který je pevně neporušený.

 

Základní obrázek rozhodně není tak jasný jako technický. Pozitivní ekonomická data Spojeného království za posledních několik měsíců nevykreslila obraz bojující ekonomiky, která se chystá odejít z Evropské unie. Další důležitá ekonomická data budou zveřejněna v pátek v 9:30 – čísla britského HDP. Toto jsou předběžná čísla. Pokud tato čísla přijdou lépe, než se očekávalo, mohlo by to přilákat kupce některých liber. Prostě si nemyslím, že získáme skvělý tah stovek pipů. Na druhou stranu by špatný údaj mohl vážit směnný kurz. Silný americký dolar by vytvořil další tlak na GBP / USD, a pokud by se vše odehrálo perfektně, mohla by se tato dvojice brzy vrátit ke svému meziročnímu minimu. Firma těsně pod 20denním exponenciálním klouzavým průměrem by mohla otevřít cestu na úroveň 1 21500. Nad tuto úroveň by brzy mohlo vstoupit roční minimum (1,19048).

 

Krátkodobě se pár stále obchoduje bokem a nejlepším způsobem obchodování bude pravděpodobně počkat, až se z této konsolidace vymaní, než zahájí nové pozice.

 

USD / JPY

 

USD / JPY denní graf 

Tento pár získal za posledních 15 obchodních dnů více než 1 000 pipů! Tento agresivní býčí tah byl výjimečný – ne něco, s čím se často setkáváme. Rozhodně není čas tuto dvojici zkrátit. Také by mi nebylo příjemné otevírat dlouhodobý obchod s nákupy. Tento nedávný vzestupný tah je extrémně rozšířený a já bych nejprve rád viděl podstatné vrácení, než jsem vstoupil do jakýchkoli dlouhodobých obchodů nebo dokonce swingových obchodů. Scalpery a denní obchodníci možná ještě dokážou chytit pár pecky tohoto býčího tahu, ale ujistěte se, že své riziko neutralizujete, jakmile to pohodlně budete moci, protože bychom brzy mohli získat jakýsi retracement.

 

Ekonomické údaje

 

Jedinými důležitými údaji, které mají být zveřejněny v pátek, je vydání britského HDP, jak bylo uvedeno výše v tomto článku.

 

Ziskové obchodování!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me