Jaký je nejlepší časový rámec pro obchodování na Forexu?

Obchodování na devizovém trhu může být velmi lukrativní – zvláště když využíváte správné nástroje. Existují však desítky různých strategií, technických ukazatelů a potenciálních způsobů obchodování na devizovém trhu. Ačkoli pro některé může být snadné obchodovat na devizovém trhu se ziskem, pro ostatní je to určitě velmi těžké. Obchodování na devizovém trhu může být ve skutečnosti velmi matoucí pro začátečníky, kteří nemají ponětí o technické analýze. Proto je pravda, že je třeba zvládnout základy obchodování, než přemýšlíte o ponoření se do podrobností technické analýzy.

V této části obsahu vám chci představit velmi základní úroveň technické analýzy, pochopíte význam různých časových rámců a jejich použití na devizovém trhu.

Různé styly obchodování – identifikujte svou osobnost

Obchodování ve skutečnosti není příliš racionální proces, i když teoreticky je. Ve skutečnosti však musíte nejprve pochopit, jakou jste osobností, než vstoupíte na devizový trh. Existuje spousta různých stylů obchodování, z nichž všechny se liší frekvencí, objemem a velikostí pozice. 

Krátkodobé obchodování

Denní obchodování, skalpování a vysokofrekvenční obchodování atd. Vše krátkodobé obchodování. Krátkodobé obchodování běžně provádějí jednotlivci, kteří na konci dne ukončí veškerou svou obchodní činnost, aby získali trochu regenerujícího spánku, aniž by se museli starat o to, co se aktuálně děje s trhem a jejich investicemi. Krátkodobé obchodování navíc vyhovuje jednotlivcům, kteří mají tendenci být netrpělivější, mají spoustu různých obchodních nápadů a rádi tyto nápady přemění na řadu pozic. Cílem krátkodobého obchodování je, aby se různé menší zisky na konci dne změnily ve velký zisk. Četnost obchodů je poměrně vysoká, zatímco velikost pozice je relativně malá. Pokud je tedy většina vašich obchodů zisková, nakonec vyděláte peníze. 

Krátkodobí obchodníci často používají denní graf jako široký přehled trendu. Potom zkušení obchodníci obvykle přecházejí z makra na mikro. Následně obvykle monitorují 4hodinové, 1hodinové a 15minutové grafy. Například, pokud denní obchodník rozpozná soutok mnoha různých indikátorů ukazujících býčí pro denní graf, mohl by ve 4hodinovém grafu hledat býčí a medvědí argumenty. Pokud by ve 4hodinové tabulce našel více býčí argumenty než medvědí, mohl by si dávat pozor na stejný soutok v 1hodinové tabulce. Pokud je 1 hodina také býčí, mohl by počkat, až bude 15minutový graf mít perfektní vstupní úroveň pro dlouhou pozici. To by mohlo zahrnovat dotýkání se přeprodaných oblastí v RSI, býčí výhybku ve spodní části MACD a také dosažení dolů do podpůrné zóny. 

To je důležité si uvědomit, protože čím vyšší je časový rámec, tím větší je relativní volatilita. Pokud denní graf naznačuje, že se v blízké budoucnosti brzy vytvoří medvědí svíčka, mělo by to za následek masivní sérii medvědích svíček v 15minutovém grafu. Pokud byste obchodovali pouze býčí argumenty v 15minutovém grafu, aniž byste se dívali na denní graf, mohli byste udělat obrovské ztráty, ačkoli vaše počáteční analýza byla v 15minutovém grafu správná. 

Široký přehled vyšších časových rámců proto umožňuje obchodníkům v den minimalizovat riziko jejich obchodní činnosti.

Střednědobé obchodování

Střednědobé obchodování je pro ty, kteří nemohou vydržet mít více pozic denně a kteří mohou vydržet mít otevřené pozice během spánku. Opravdu, mít peníze ve hře, když spíte, zní šíleně; příkazy stop-loss vám však umožňují minimalizovat vaše riziko. Střednědobé obchodování proto nemá žádné skutečné nevýhody a ve skutečnosti vám umožňuje ohromně snížit vaši obchodní aktivitu ve srovnání s denním obchodováním, aniž by došlo ke snížení výše zisku. Ve skutečnosti mají obchodníci s houpačkou obvykle mnohem větší velikosti pozic a mnohem menší frekvenci obchodů, a proto mohou být zisky pozoruhodné, i když neobchodujete tolik jako denní obchodníci.

Swingové obchodování nicméně neznamená, že musíte pracovat méně. Znamená to jen, že ve skutečnosti strávíte analyzováním svých investičních nástrojů mnohem více času, než kolik strávíte zadáváním svých obchodů. Swingoví obchodníci se často dívají na měsíční, týdenní a denní grafy a vstupují do obchodů poměrně zřídka. Chcete-li poskytnout široký přehled, obchodníci s houpačkou často provádějí pouze jeden až dvacet obchodů ročně. Pokud vstoupíte do obchodu pouze v případě, že při pohledu na větší časové rámce ukazuje mnoho indikátorů stejným směrem, může být vaše obchodní aktivita velmi prospěšná. Obchodníci s houpačkou tedy často využívají mnohem větší velikost pozice, protože jejich poměr rizika a odměny je mnohem větší. 

Dlouhodobé obchodování

Dlouhodobé obchodování ve skutečnosti neexistuje, spíše se běžně označuje jako „investování“: Pokud plánujete držet jakoukoli danou jistotu po celá léta, existuje mnoho sociologických, politických a ekonomických faktorů, které převyšují možnosti technické analýzy. Investování se většinou provádí fundamentální analýzou.

Poměr rizika a odměny

Poměr rizika a odměny popisuje, kolik můžete z obchodu vydělat, a kolik z něj můžete ztratit. Například pokud obchodujete se sestupným trojúhelníkovým vzorem, vaše odměna je terčem tohoto vzoru. Pokud dáte stop loss o dvě procenta pod vstupní úroveň, vaše riziko je dvě procenta. Řekněme, že cílem vzoru je 50 procentní zisk, což by znamenalo, že váš poměr rizika a výdělku je 25 ku 1. To je samozřejmě vynikající poměr rizika a výdělku a byl by dokonalým obchodem, zvláště pokud mnoho různých ukazatelů bod ve stejném směru.

V každém případě byste měli vždy hledat poměr rizika a odměny větší než 1: 1. Velmi dobré poměry rizika a odměny jsou 4: 1 a vyšší.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map