GBP / AUD Předpověď ceny 4. čtvrtletí 2020: Skákání v trojúhelníku

Na konci 90. let a na začátku roku 2000 byl GBP ve srovnání s AUD dost nadhodnocen, ale postupem času se směnný kurz [[GBP / AUD]] posunul níže, v určitém okamžiku ztratil více než polovinu své hodnoty a dosáhl dna 1,43 -44 v letech 2013-2014, po desetiletí trvajícím klesajícím trendu. To představuje pokles z 3,04 v roce 2011. Od té doby se kupující vrátili na scénu, protože GBP / AUD činí vyšší minima, ale na druhé straně se také snižují maxima, jak je vidět v měsíčníku schéma. To naznačuje dlouhodobou nejistotu, ale pohyby se stávají méně závažnými, přičemž cena směřuje ke špičce trojúhelníku v GBP / AUD.

Aktuální GBP / AUD Cena: $

Nedávné změny v ceně zvlnění

Doba Změnit ($) Změna %
30 dní +0,01 +1,0%
6 měsíců -0,20 -10,5%
1 rok +0,02 +1,0%
5 let -00,33 -15,3%
Od roku 2000 -1.18 -39,0%

 

GBP i AUD jsou poměrně volatilní, ale GBP převládá, zejména od brexitu. Jak však ukazuje graf, GBP / AUD nikdy nechyběla volatilita. Ve skutečnosti je to jeden z nejvíce volatilních devizových párů, spolu s GBP / JPY a hrstkou dalších párů. Zajímavé na tomto páru je skutečnost, že zatímco ostatní páry jsou poháněny fundamenty a technické úrovně se používají jako obchodní úrovně, cena se řídí technickým obrazem, konkrétně trojúhelníkem a klouzavými průměry, a fundamenty slouží pouze k pohybu ceny mezi technickými ukazateli. Australan těžil z velkého rozmachu čínské ekonomiky v roce 2000, zatímco Brexit poslal tento pár dolů po roce 2016. V současné době je koronavirus hnací náladou pro tento pár. 

 

Předpověď GBP / AUD: 4. čtvrtletí 2020      GBP / AUD Předpověď: 1 rok Předpověď GBP / AUD: 3 roky     
Cena: 2,0 – 2,3 $ 

Ovladače cen: Brexit, opatření COVID-19 v Austrálii, Sentiment rizika, technici

Cena: 1,70 – 1,75  

Ovladače cen: Post Brexit, sentiment globálních rizik, volby po USA, globální ekonomické oživení

Cena: 1,40 – 1,50

Ovladače cen: Obchodní vztahy mezi EU a Spojeným královstvím, sentiment na trhu, globální politika

 

Živý graf GBP / AUD

GBP / AUD

Predikce ceny GBP / AUD na příštích 5 let

COVID-19 a Čína za AUD 

Jak bylo zmíněno výše, Austrálie je blízkým obchodním partnerem Číny, protože zde těží z ekonomického rozmachu. Export do zahraničí, zejména do Číny, pomáhal australskému dolaru od roku 2000, protože čínská ekonomika rostla. Obchodní vztahy s Čínou pomáhají od března znovu zlepšovat sentiment AUD, protože Čína začala pandemii COVID-19 opouštět, zatímco pro zbytek světa to teprve začínalo. Ale obchodní válka mezi USA a Čínou, která je mimochodem stále na cestách, není pro australskou ekonomiku a AUD příliš příznivá. Pokud Donald Trump vyhraje volby v listopadu, očekává se, že obchodní válka bude pokračovat. 


Mimochodem, Austrálie byla jednou ze zemí nejméně zasažených koronavirem a původně na ni neměla vliv uzamčení. To bylo pro AUD pozitivní, a ve výsledku se Aussie od března stala docela vzestupnou, až do září AUD / USD získal přibližně 19 centů. GBP / AUD během této doby ztratil kolem 25 centů. Ale pak byla implementována omezení a Australan začal vykazovat známky slabosti, a proto se v září odrazil od spodní linie trojúhelníku, jak vysvětlíme v části technické analýzy níže.

Brexit a COVID-19 ve Velké Británii

V Británii se situace koronavirů nezdá příliš slibná pro podniky, které chtějí dělat plány do budoucna. Když se koronavirus začal šířit ve Velké Británii, Boris Johnson nejprve odmítl blokování, ale následně je začal podporovat poté, co se sám stal obětí viru. Ve Velké Británii došlo od března do května k výrazným blokádám a ekonomika prošla velkým poklesem, ale poté se znovu otevřela. Právě teď britská ekonomika drží tempo a služby neklesly tak, jako jinde v Evropě, což je dobré znamení, protože globální ekonomika opět zpomaluje. Hrozby neustálého blokování však poškozují ekonomický sentiment a GBP. Situace ohledně brexitu se nejeví příliš pozitivní, protože Británie se blíží scénáři brexitu bez obchodování, obě strany se drží svých pozic, zatímco hodiny nadále tikají. I kdyby se dali dohromady, potřebovali by roky, aby dosáhli obchodní dohody, což je velmi komplikovaná záležitost. Rok 2021 by tedy měl být medvědí pro GBP, ale technické údaje a základy nemusí vždy souhlasit, pojďme se tedy podívat na technický obrázek.   

Technická analýza – Bude GBP / AUD respektovat trojúhelník?

[[GBP / AUD]] se v roce 2000 obchodovalo nad 3 dolary, a to po silném vzestupném trendu, který začal v roce 1996. Avšak dvacátá léta byla pro tento forexový pár hroznou dekádou, protože GBP ztratilo značnou hodnotu vůči AUD a přes rada po finanční krizi v roce 2007. 200 SMA (fialová) poskytlo určitou podporu v polovině desetiletí, ale poté, co se 100 SMA (zelená) změnila v odpor na měsíčním grafu, v této dvojici se nahromadil tlak na pokles a do roku 2013 klesal níže až 1,44. To znamená, že GBP / AUD během tohoto poklesu ztratil více než polovinu své hodnoty, ale následně se otočil výše a až do konce roku 2015 se pár prudce zvýšil.

 

100 SMA se nyní proměnilo v podporu v měsíčním grafu

200 SMA se však tentokrát proměnilo v odpor a odmítlo tento pár, který se stal medvědí poté, co vytvořil několik kladivových svícnů pod tímto klouzavým průměrem, což signalizovalo medvědí obrat. Prodejci tlačili cenu dolů, ale nemohli pokračovat ve větším medvědím trendu. Vyšší minima v roce 2016 zabila naděje na další medvědí tah. Cena se začátkem letošního roku opět pohybovala nad 2 dolary, ale propuknutí koronaviru způsobilo, že AUD byl extrémně medvědí až do září a cena se vrátila dolů. Ale vzestupná trendová linie a 50 a 100 SMA byly příliš mnoho, což způsobilo, že se cena stáhla zpět nad klouzavé průměry. Tento pin svícen ze září a samotný trojúhelník nyní naznačují býčí obrácení a je velmi pravděpodobné, že GBP / AUD se do konce roku 2020 odrazí na vrchol trojúhelníku kolem 2 $. Ale pak bude cena pravděpodobně obrátit se dolů a rozbít trojúhelník směrem dolů, protože Spojené království míří z EU bez obchodní dohody.    

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map