Předpověď cen GBP / INR 4. čtvrtletí 2020: Probíhá zpětné sledování v býčím trendu

GBP je volatilní měna, což znamená, že většina párů, které zahrnují GBP, je také velmi volatilní. Na druhou stranu je indická rupie sama o sobě poměrně volatilní měnou, díky čemuž je GBP / INR extrémně volatilní. Roky 2000 byly již nestabilní, přičemž tento pár byl do konce roku 2006 vzestupný a poté se stal vzestupným až do roku 2010. Následující desetiletí se však stalo ještě volatilnějším, protože do srpna 2013 cena vzrostla z méně než 65 na 107. mimořádný nárůst, založený na fundamentech v Indii, ale cena se začala obracet zpět dolů od roku 2015. Býčí trend se znovu obnovil u GBP / INR a kupující zůstali na čele měsíčního grafu, ale zdá se, že zpětné stažení, které začalo v září být na cestě, tak se podívejme, co je na stole pro tento pár.

Aktuální GBP / INR Cena:  $

Nedávné změny v ceně GBP / INR

Doba Změnit ($) Změna %
30 dní -5.63 -6,3%
6 měsíců +0,75 +1%
1 rok +7,32 +8,1%
5 let -6.30 -6,9%
Od roku 2000 +23,73 +23,4%

 

Základy pro obě měny pomohly zvýšit volatilitu v GBP / INR. Indie je čistým vývozcem, přestože je rozvíjející se ekonomikou, která přitahuje jak velké množství zahraničních investic, tak spoustu remitencí. To udržuje indickou rupii pod tlakem, zejména v roce 2013, kdy jsme zaznamenali obrovský pokles INR a prudký nárůst všech párů INR. GBP také žije ve svém vlastním světě, přičemž brexit ještě více zvyšuje nejistotu a volatilitu. Právě teď je pravděpodobné, že Spojené království opustí EU bez obchodní dohody, ale to se nakonec nemusí ukázat jako tak špatná věc. 

Prognóza GBP / INR: 4. čtvrtletí 2020 Předpověď GBP / INR: 1 rok Předpověď GBP / INR: 3 roky
Cena: $ 85 – $ 87

Cena ovladače: Covid sentiment, obchodní rozhovory mezi EU a Spojeným královstvím, technici

Cena: 95 dolarů

Cena ovladače: Post Brexit, Post Covid situace, globální politika, sentiment rizika

                                                                   

Cena: 105 dolarů

Cena ovladače: Základy obchodu, technici, BOE, RBI

Živý graf GBP / INR

GBP / INR

Predikce ceny GBP / INR na příštích pět let

COVID-19 a sentiment trhu


GBP sice není tak rizikovou měnou jako komoditní dolary, ale rád se vzpamatuje, když je rizikový sentiment pozitivní, a ustoupí, když je sentiment negativní na finančních trzích. Protože je však Indie rozvíjejícím se trhem, je indická rupie také rizikovou měnou. Tím se eliminuje rizikový faktor pro tento pár, což znamená, že za GBP / INR měli většinou na starosti fundamenty. GBP však od března více těží z sentimentu COVID-19, přičemž GBP / USD běžel 19. března o 20 centů výše, zatímco USD / INR klesl ze 77,50 na 72,50, což znamená, že INR vůči USD jen zhruba 5 centů, což je jen čtvrtina, ve srovnání s GBP. Výsledkem je, že GBP / INR prudce vzrostly o více než 13 centů z březnového poklesu, i když se zdá, že obchod COVID-19 je nyní u konce a další fundamenty, jako je Brexit, přebírají.

Brexit

Když už mluvíme o dalších základech, Brexit se vrátil do centra pozornosti poté, co byl zastíněn koronavirem, který byl pro GBP negativní. V loňském roce došlo v této otázce k určitému pozitivnímu pokroku, protože Boris Johnson navrhl dohodu o brexitu s EU poté, co našel střední cestu pro problém irských hranic. Brexit se však nyní vrátil do centra pozornosti, protože zmatek z koronaviru se uklidňuje a podle toho, co jsme slyšeli, se zdá situace pro GBP negativní. Připomínky obou stran ukazují, že napětí rostlo, protože Spojené království směřuje ke scénáři neobchodních obchodů. Nejsou daleko od obchodní dohody a grafy GBP to odrážejí. GBP / USD do posledního zářijového týdne ztratil 8 centů a GBP / INR se obrátil dolů a ztratil 5 centů. Nyní platí, že Spojené království odjede z EU bez obchodní dohody a GBP / INR by měly i nadále klesat, pokud nedojde k rychlému pokroku. Z tónu vlády Spojeného království se zdá, že se PM Johnson snaží dosáhnout nedostání obchodní dohody z EU. Pokud tomu tak je, očekává se, že GBP / INR se bude nadále stahovat níže, pravděpodobně na trendovou linii, ale podrobněji se podíváme na technickou analýzu v níže uvedené části.

Technická analýza – klouzavé průměry neustále zvyšují GBP / INR?

 

ŘO podporují GBP / INR od roku 2000

Jak je patrné z měsíčního grafu, GBP / INR má od 90. let vzestupný trend. Graf ukazuje cenu pod 48 v 90. letech a nyní se obchoduje na dvojnásobné úrovni, v roce 2013 se zvýšila na 107, protože tehdy obchodní deficit Indie prudce vzrostl. Nikdo tedy nemůže popřít vzestupnou zaujatost v této dvojici. Minimální hodnoty se stále zvyšují, což znamená, že prodejci jsou stále slabší a kupující rychlejší a rychlejší. Klouzavé průměry také odvedly dobrou práci při poskytování podpory při zpětném sledování níže. Během dvacátých let odvedla 50 SMA (žlutá) dobrou práci při udržování uptrendu, ale finanční krize v roce 2008 způsobila, že GBP byla dost medvědí a GBP / INR prolomila 50 SMA a 100 SMA (zelená). Pokles se však v roce 2010 zastavil a býčí trend se znovu obnovil. 200 SMA (fialová) se od roku 2009, navzdory propíchnutí, změnila na konečnou podporu a naposledy obrátila cenu vyšší v březnu letošního roku. Kromě toho se od roku 2009 vytvořila trendová linie. Obchodníci respektují tyto technické ukazatele, což je dobré místo, kam jít dlouho v GBP / INR. Pokud by Spojené království skončilo bez obchodní dohody, je pravděpodobné, že cena klesne na 200 SMA a trendovou linii, která obě přijdou na 85,50. V takovém případě se pokusíme jít dlouho, pokud cena vytvoří býčí reverzní signál, například doji svícen v srpnu, což je medvědí reverzní signál. Počkáme tedy na to, až se nižší návratnost plně projeví za GBP / INR, a poté se podíváme na nákup tohoto páru.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map